Šaty pre družičky

20. máj 2023

Idem kamaratke na svadbu za druzicku a svedkynu, vybrala si dokopy tri druzicky a vsetkym nam objednala rovnake saty . Bohuzial saty su strihu ktory kazdemu nepasuje a neviem jej vysvetlit, ze mi nepasuju , nevyzeram v nich dobre a hlavne sa v nich dobre necitim. Saty su cisla uni a mne su ltt co teda nie je prijemne . Povedala som jej to uz ale presviedca ma o opaku akokeby som nemala doma zrkadlo. Chapem , ze je to jej svadba a rada by som splnila jej prianie, ale asi tiez nebude rada ked budem celu svadbu nervozna z toho ze sa necitim dobre. Neviem ako inak by som jej to este mala vysvetlit

mikadooo
20. máj 2023

Ja by som neriešila, nejak by som to prežila - obrad a fotenie, a potom by som sa prezliekla už na hostine do niečoho pohodlnejšieho. Na fotky sa nemusíš pozerať, zato ona sa bude dívať celý život v jej svadobnom albume a vysvetľovať jedného dňa svojim deťom, alebo vnúčatám, že to bol jej skvelý nápad, prečo sú družičky tak otrasne oblečené 😉. Asi to chce mať na "americký štýl".

milanemila
20. máj 2023

Moje druzicky tiez mali rovnake saty, bolo ich 6 a a dalsie 2 ich odmietli. Ja som sa kazdej jednej ale opytala, ci su s tym ok a ze im vobec nebudem mat za zle ak odmietnu. Ja som to chcela kvoli peknym fotkam.
Skus mozno kamoske navrhnut, ze na tu oficialnu cast obrad + fotenie si ich das a potom by si sa prezliekla. Pripadne ak si svedok mohla by si mat podla mna aj mierne odlisne saty co sa strihu tyka ale napriklad v rovnakej farbe 🤷🏼‍♀️
Asi nie je uplne OK nutit cloveka byt cely vever az do rana v niecom v com sa vylozene citi zle.

janetinka27
20. máj 2023

Vsak normalne jej do oci povedz: monca, sme roky kamosky, zelam ti, aby si mala super svadbu, ale zabudni na to, ze si obleciem tie uzke saty. Oblecieme si to, co sa paci nam a zabavime sa.alebo chces svojim trom najlepsim kamoskam posrat zazitok z tvojej svadby?myslela som si, ze chces,aby to bol super den, tak sa trochu uvolni, uvidis, bude to tvoj den aj bez tych blbych siat.

bu1bu
20. máj 2023

Moje 4 družičky tiež mali skoro rovnaké šaty ale ja som to riešila tak ze farbu si vybrali po vzájomnej dohode rovnakú a aj látku, tu som kupila ja a všetky šli za krajcirkou a dali si ušiť šaty tak aby im strihovo vyhovovali a cítili sa fajn. Takže tie šaty boli a aj neboli rovnaké a každá mala to v com sa cítila dobre.
Tak by to nešlo?

mamickalisticka
20. máj 2023

Podľa mna je to nefér, aj keby to bolo iba na fotky.. vadilo by mi vyzerať zle na fotkách iných ľudí.. podľa mňa by bolo fér, povedať akú farbu preferuje a nech si každá vyberie v tej farbe vlastný strih šiat..

andreatytler
20. máj 2023

Jej nezalezi na tom ako sa v nich citis, tak tebe nemusi zalezat na tom ze jej pokazis fotky. Ona ich zrejme videla a veri tomu ze fotky jej pokazis ak budes mat ine saty. Ma urcitu predstavu ake chce fotky a ovela viac ju bude mrziet ak nebudete zladene ako to ze si v nich nepekna.
Ty sa tam proste hanbis ukazat pred ludmi v tych satach. Tak to povedz takto. Navrhla by som jej ze si ich obleciem vylucne na urobenie par fotiek, aby som ukazala urcitu ochotu kompromisu. Je to od nej nefer ze ta nuti si obliect saty v ktorych sa budes citis skareda. Boji sa ze by si ju zatienila?

andreatytler
20. máj 2023

@mamickalisticka Presne. Rovnaku farbu a mozno matrial ale strih by si mali volit druzicky.

lelelienka
20. máj 2023

@miadi ale bavime sa o svadbe na Slovensku, tu to nie je tradicia, len prebrata blbost z Ameriky

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
20. máj 2023

Neviem prečo by mali mať družičky rovnaké šaty,zase nemusíme sa opičiť po Amerike.
Divná móda prišla,že nevesta určuje kto si čo oblečie,akú farbu nesmie a smie,....niekedy bola pre nevestu a ženícha česť,keď im ľudia prišli na svadbu,teraz to začína byť naopak.
Kľud e si obleč,v čom sa cítiš dobre a vyzeráš dobre.
Keď je to dobrá kamoška,pochopí to...a nebude ťa nútiť do niečoho,s čím nie si stotožnená.
Ste už snáď dospelí ľudia,nie malé deti.

domiklik
20. máj 2023

Neukážeš nám tie šaty?

tykat
20. máj 2023

Namiesto mudrovania na konovi ako sa to určite nijako neda riešiť sup s nimi ku šikovnej krajčírke, ta si s tým na 100% poradí.

lucinka12356
21. máj 2023

Skoro každá radíte krajčírku...ale ja si myslím ze to bude stáť nemalé peniaze ich presit alebo nanovo ušiť... Ak tak veľmi lipne na tom, po pozerala by som si šaty v rovankej farbe ale strih aký je ore teba ôk a ukázala jej ich ci by si ty ako ružička + svedok mohla mať tieto.. Farbou nebudeš kricat v dave a strihom bude vidno ze si zastávala aj inú funkciu 🙂 win-win

evaachesa
21. máj 2023

Odmietla by som jej ísť za družičku v takomto prípade. Neexistuje aby som sa cítila tak že je mi až do plaču. Takto sa dobrá kamarátka nechová.🤨

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalala94
21. máj 2023

@evamarek77 tu sa votriem. 😀 A aké očakávania mala nevesta? Lebo ja si country predstavujem presne tak ako si opísala - rifle, košele, vesty, klobúky. 😂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalala94
21. máj 2023

@evamarek77 haha, mňa to strašne pobavilo takto na večer, tá predstava. Ešte k tomu nejaké tie kone, kaktusy namiesto kvetov, nejaký piesok a tak. 😂😂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
22. máj 2023

@evamarek77
@lalala94 nepomýlila si slovíčko a chcela povedať skôr retro? 🤣💁

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
22. máj 2023

@evamarek77 no ja absolútne nerozumiem že ako si to vlastne predstavovala...nejaké veľké róby a obleky ako nosili na divokom západe? Veď to by bolo riadne predražené. Tá sa asi s koňom zrazila. 🤣 Ale muselo to byť strašne komické keď jej tam prišli ľudia v rifliach a flanelkách. 🤦🏻‍♀️😅😅😅

terezka1947
22. máj 2023

Ja už chápem,prečo ľudia v okolí doslova vymýšľajú dôvod neísť na svadbu ako hostia....

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz