Sobáš pred osobným bankrotom

25. okt 2021

Dobrý večer, chcem sa opýtať či si môžem spraviť sobáš pred osobným bankrotom len civilný pri 2 svedkov. Osobný banktor si už môžem vybaviť len sa bojím aby tie exekúcie neprešli na manžela. Ďakujem

jaruna123
25. okt 2021

Pripnem sa

maialeo
25. okt 2021

A prečo by si nemohla? Na manžela prejdú len tie, ktoré vznikli počas manželstva. Robím bankroty, takže z vlastnej skúsenosti.

autor
25. okt 2021

@maialeo a keď mi bude chodiť výplata na jeho účet nemôže siahnuť na jeho výplatu ?

punkerka2510
25. okt 2021

@maialeo Zdravím mohla by som vám napísať správu chcela by som sa informovať ako to funguje

maialeo
26. okt 2021

... no ak ti to bude chodiť na jeho účet, tak ti to stiahnu. Tam sa nerozlišuje, odkiaľ peniaze prišli, ale že prišli na jeho účet.

maialeo
26. okt 2021

@punkerka2510 je tu kdesi na MK k tomu veľká diskusia

bubalea
26. okt 2021

Ja som si myslela, že ak si dáš poslať peniaze niekam inam už na ne nemá nikto žiadny dosah

maialeo
26. okt 2021

@bubalea ten kto je vlastníkom účtu a má exekúcie, tak mu to stiahnu. Tam nikoho nezaujíma koho peniaze tam prišli. Preto sa to rieši na bankové účty detí.

sarinka2012
26. okt 2021

autorka: čo sa týka výplaty, na tu ti siahne už zamestnávateľ a pošle v poníženej čiastke ak máš nejakú vymáhatelnu exekúciu, exekutor si ťa najde v systeme socialneho zabezpečenia, pošle zamestnávateľovi tvoju pohladávku a ten je povinný navrhovanú sumu z tvojej výplaty stiahnuť, nemože s tebou ani diskutovať o výške - akú pohladavku od exekutora dostaneme to musíme stiahnuť a teda že su tí exekutori rýchly, ked k nám nastupi nový človek a má exekúciu väčšinou ho objavia už do prvej výplaty, hlavne jeden exekutor je mega rýchly.

maialeo
26. okt 2021

@sarinka2012 exekutori posielaju skôr záznam na sociálku, takže ak ho prihlásite, hneď mu tú exekúciu našijú. Funguje to na systéme r.č.

sarinka2012
26. okt 2021

@maialeo nehádam sa ale my dostávame skor podnety konkretne od exekutorov, ktorí vidia povinných po tom čo ich prihlásime, jeden nemenovaný exekutor je extermne rýchly, ak rieši danú exekuciu on máme tu pokyn už pomaly na druhý den od prihlásenia....ale vačšinou od ostatných to trvá aj 2-3 týždne, v každom prípade som tým chcela povedať že to nefunguje tak že pani príde celá výplata na manželov účet a oni z nej potom niečo stiahnu ale túto zrážku vykoná už zamestnávateľ a jej nabehne výplata ponižená o danu čiastku.

maialeo
26. okt 2021

@sarinka2012 ale ona sa na toto nepýtala, že ak si to pošle inde. Podľa mňa je každému jasné, že sa to strháva priamo u zamestnávateľa... plus to veľa exekútorov strháva ešte aj z BU, tam je potom možnosť každý mesiac vytiahnúť len minimálnu čiastku.. nejakú okolo 100€.