Svadba, respektíve posedenie pre 30 ľudí. Ako to riešiť?

lubina2
4. nov 2019

Ahojte, v máji chystáme takú menšiu svadbu, respektíve svadobné posedenie pre cca 30 hostí. S mužom sme 11 rokov a máme 2 deti, 8r a 4r. Ja a ani muž nie sme na tie tradičné časti svadby ako je rozbitie taniera, prenášanie cez prach, či vzájomne kŕmenie. Myslíte, že to bude veľmi chýbať, vadiť keď to vynecháme? Chceme len takú bezprostrednú zábavu, hudba bude z notebooku z nášho playlistu.
A čo si obliecť? Dlhé šaty či krátke? Alebo nejaký kostým?
A ako usadiť deti? Ja si myslím, že kľudne môžu sedieť pri nás za hlavným stolom.
Ak máte niektorá za sebou alebo pred sebou takúto svadbu budem rada za každý postreh alebo radu.
Ďakujem

lucialp
4. nov 2019

@lubina2 my sme to mali tiez bez tych veci a nikomu to nevadilo (iba ma manzel odniesol k stolu) 🤗🤗 je to Vasa svadbicka,mali by ste si ju urobit podla seba.... ja tiez neznasam tie "tradicie"...urcite si to urobte bez toho ...co sa tyka oblecenia-neporadim,ja som mala svadobne saty 🥰 vela stastia prajem

ukulela
4. nov 2019

@lubina2 oblečenie podľa tvojho gusta, kamarátka takto mala svadbu s dvoma deťmi a riešila to peknými bielymi krátkymi šatami. Pri takej malej svadbe by som si asi ani ja nedávala veľké svadobné róby. Ale možno by som si urobila radosť, tak by som si dala ušiť nejaké pekné šaty ktoré by som neskôr mohla využiť na slávnostnejšie príležitosti. Taktiež deti úplne v pohode ku hlavnému stolu. A tradície ak si neželáte tak žiadne.

lucyluv
4. nov 2019

My sme mali podobnú svadbu, max 30 ľudi, deti co boli na svadbe sedeli normálne s nami, šaty som mala dlhe, ale tak ja som si ine na sebe nevedela predstaviť, mne sa veľmi páčil boho styl, ja si seba
kostyme teda predstaviť neviem absolutne :D Hoci tiez nemam rada take tie veci tradične, spätne ma to mrzi. Ved stačilo tak malo, najať nejakého toho starejsieho a on by to vsetko poriesil a mohlo to byt príjemným spestrením 🙂 ja som mala svadbu v takej celkom fajn restike, večer sme to ukončili a len s mladymi kamosmi sme išli na diskotéku (my sme vtedy este deti nemali). Teraz spatne by som mala svadbu kludne v nejakom kulturaku a aj s tym starejsim 🙂

gamakage
4. nov 2019

Naša svadba bola jednoduchá.. obrad v sobasnej sieni a posedenie (svadobná hostina ) .. bolo nás do 15 ľudí.. hudba z USB kľúča .. ani sme to nemali dlho keďže to bolo v jeden najhorúcejší deň tohoto roku .. vo svadobných šatách som bola len na obrade a asi hodinu na hostine.. manžel dal po obrade hneď dole sako a kravatu .. bolo teplo a išlo len o to aby sa rodiny zoznámili ..nám to tak vyhovovalo a keďže manžel už mal "klasickú" svadbu takáto mu teraz tiež vyhovovala .. hlavne treba o tom ako chcete aby to celé prebiehalo informovali aj hostí a y neboli prekvapený alebo na nesprávali nevhodné ( myslím hlavne reči ) je to váš deň a musia pochopiť že toto je to čo chcete

julianadrx
4. nov 2019

Tiež by som si deti dala k hlavnému stolu, a čo sa týka šiat, hmmm netúžila si nikdy mať krásne svadobné? Ak nie tak si kúp alebo daj ušiť biele či maslové dlhé, ktoré môžeš využiť aj na ples ak chodievate... prípadne si ich potom môžeš dať skrátiť a budeš mať biele letné :-P .... rozbíjanie tanierov a tradície sú tiež na vás, ak to s partnerom nechcete tak to nerobte kvôli iným... my sme mali svadbu v záhrade a hudbu tiež z notebooku, konfety, ohňostroj a hotovo...

bagre
4. nov 2019

@lubina2 my sme síce mali väčšiu svadbu ale bez týchto blbín ako tanier apod. Nám to nechýbalo. Je to vaša svadba a toto je plne vo vašej réžii. Ak nebudete uvoľnení vy, nebudú ani hostia... 😉

len_nig
4. nov 2019

My sme mali svadbu v zahraničí a potom doma takéto posedenie s 30 ľuďmi. Mala som obyčajne nie biele šaty, sedeli sme s rodičmi za vrchom stola a žiadne tradicie okrem tanca s manželom a krajania torty sme nemali 😊 super sme sa všetci zabavili aj zatancovali 😊

balaskovae
5. nov 2019

podla mna je jedno co si oblecies. ako naj volba by boli nejake take spolocenske saty. treba tak aby sa ti to hlavne pacilo a potom to bude super

kvetinka75
5. nov 2019

veď je to vaša svadba, ako si ju spravíte, tak bude. Čo sa páči Vám. Na čo sú ti názory iných žien? Každému sa páči niečo iné. Tak na čom sa dohodnete s partnerom, to budete mať. Obleč si, čo sa ti páči a hodí. Ak nechceš rozbíjanie taniera, tak ho nemaj.