Výber dievčenského mena Monika, Kristínka a Livia

merilin
26. máj 2012

Ahojte kocky, chcela by som Vas poprosit, hlavne tie, ktore sa volate takto, ci ste spokojne so svojim menom, ako vas volaju v spolocnosti, doma... S manželom cakame dievcatko a nevieme sa rozhodnut medzi tymito tromi menami. Ziadne ine nas nenapadlo. Nechcem, aby ju volali skaredo.

Od byvaleho partnera som ako keby zmenena. Volam sa Maria, nikdy predtym som so svojim menom problem nemala, ani som ho nijako nevnimala, no oni sa stale v rodine volali pekne. Aj ja, stale som bola Majka, nijak inak mi nepovedali, on ma volal Majuska, viem ze je to detinske, teraz s odstupom casu a nato, kolko mam rokov, no ked mi povedal niekto Maja, tak som to brala ako keby mi povedali nejaku nadavku alebo nieco zle. A ostalo to doteraz vo mne. Stale reagujem inak, ked ma oslovia Majka a ked mi povedia Maja, neviem sa toho zbavbit a pritom to nieje nic zle, je to moje meno. Poradte mi. Viem, ze tu je problem skor vo mne... Preto vyberam pre dievcatko meno, aby ho nemohli nejako skaredo oslovovat. Dakujem

lucinka1104
26. máj 2012

Kristínka alebo Livia, mohloa si sa opýtať aj v "mojej teme" 🙂

mimzy123
26. máj 2012

ahoj, ja sa volám Monika a veľmi sa mi páči toto meno. Som spokojná, ale nepáčilo sa mi, keď ma na základnej škole volali Monča, ale keď som sa na dané označenie môjho mena neotáčala skončili s tým 🙂. Aj ja som to brala ako nadávku,keď ma tak volali.

irriss
26. máj 2012

Kazde jmeno davane z Lasky je KRASNE...a zustane navzdy krasnym..
ALE 😎
Kazde jmeno se da zhanit...znicit...psychicky poskodit... ☹ ..premenit, doplnit, upravit..pismenka doslova priskrtit 😉

Zalezi jen na "TOBE, a pozdeji na Tve dcerce", zda to "dopusti"...a pripusti😉

p.s. Nepripoustej si uz ted, ze se neco "oskliveho" (ze jmena) muze stat...mit obavy z "obycejneho jmena" 😉 myslim neni na miste.
Hodne Stesti, at uz se narodi Monika, Kristinka a nebo Livie 🙂

merilin
autor
26. máj 2012

@irriss Dakujem ... 🙂 viem, je to len meno, hlavne je nieco ine. Je sice pravda, ze ju podla toho budu volat cely zivot, ale najdôlezitesie je, aby bolo vsetko v poriadku, aby bola mala zdravucka...

irriss
26. máj 2012

@merilin
Problem si pripoustis, protoze Tobe se stal. 😉 (chapu to)..
.vnimas prostrednictvim sebe problem, ktery neni a nemusi ani nastat...a nebo vznikne z uplne jinych duvodu 🙂
nakonec muze mit prezdivku podle bryli, podle prijmeni, podle jmena ulice a nebo kvuli rovnatkam.. 😀 😀 😀 😀

horana
26. máj 2012

Kazde meno sa da aj zoskaredit, spotvorit. Mona, Krista, Liv sa da povedat tonmi hlasu od konkretnej osoby ci skupiny osob tak, ze si to dcerka ak bude mat podobne vnutorne nastavenie ako ty "za klobuk neda".
Suhlasim ze problem je v tebe.
Spokojnost so zivotom nezalezi na mene, skor ked je nejaka vnutorna nerovnovaha v identite moze sa "maskovat" napr. skze meno a nase pocity k nemu.
Vyber meno pre dcerku srdcom a nauc ju kaslat na to co si o nej druhi myslia a ako jej pripadne meno potvoria, zalezi na inych veciach, vedomi si vlastnej hodnoty, sebavedomi v pozitivnom vyzname toho slova, aby bolo akuratne ani nie prehnane ale ani znizene.
Vacsinou toto nase okoli zrkadli, teda ked vycitia ze sme v pohode ani ich nenapadne meno potvorit a vyslovuju ho s patricnou uctou a naopak. Cize v koncovke my spoluvytvarame reakcie okolia na nas a nase meno.
Ja sa nevolam nijak z tych 3 co uvadzas, ale kedze mam velmi rozsirene meno poznam od uplnych obdivovanych "hviezd" v spolocnosti cez zakriknute mysky, az po zeny s x problemamy co sa tak volaju..

benne
26. máj 2012

@merilin neznášam Moňa, milujem Monča a aj tak najčastejšie ma volajú Monika.. priznám sa, trošku mi v puberte vadilo, že to znie až príliš pekne 😅 a tú moju doma voláme Moni (s tvrdým "n") a mňa už volajú hlavne "mamka" 😀 😀 😀

ginger_fox
26. máj 2012

@merilin ja som zase s mojim menom mala opacny problem. Volam sa Zuzana a straaasne ma iritovalo, ked mi ludia hovorili Zuzka. Aj v sucasnosti viac preferujem, ked mi povedia radsej Zuza ako Zuzka. A kamarati, ktori poznali moju traumu zo Zuzky sa isli udusit smiechom, ked spoznali moji staru mamu, ktora mi vzdy hovorila Zuzicka. Teraz uz Zuzku zvladam, hlavne ked moje dieta vysvetluje svojmu okoliu, ze jeho maminka sa vola Zuzka 😀
Inac, v praci mame jednu Moniku, ktoru vsetky za jej chrbtom volaju sarkasticky Monička a ma to velmi pejorativny kontext. Jednu Liviu poznam, ktoru volaju Liva, takze som za Kristinu 😉

omnia23
26. máj 2012

@merilin ja som skor za menej caste mena,takze u mna vyhrala Livia.Pride mi take vznesenejsie ako "Monča" alebo "Kika".Kristina mi navyse pride velmi tvrde slovo 😒

avanti
26. máj 2012

Monika je moja srdcovka, ma viacej variantov oslovenia. Nasi posledni dvaja synovia sa tak mali volat, keby sa boli narodili ako dievcata, tak im obcas zvyknem povedat, vy moje Moniky 😀 , takze z tychto 3 tipov, jednoznacne hlasujem za Moniku.

lenka311
26. máj 2012

Ja sa volám Lenka a toto meno sa mi nepáčilo - keď ma nazvali Lena, tak mi to prišlo ako nadávka, keď Lenka tak mi príde ako keby som bola malé dievčatko.
Dcérku mám Natáliu - to sa dá povedať aj vznešene - Natália, aj Naty - skratka, horšie je keď mi ju budú volať Nata alebo tak nejak...
Kamarátka dala dcérke meno Anna Mária, naviac je narodená v znamení panny.. Viem si predstaviť čo jej budú hovoriť chalani na ZŠ... 🙂 🙂 🙂
Páčia sa mi mená Karin, Monika, Nela, Lýdia, Martina....
Zoberte kalendár, k niečomu sa dopátrate... 😉 😉 😉
@merilin

zuzin78
26. máj 2012

ahoj mne sa paci meno Monika,🙂
vzdy som sa tak chcela volat, vola sa tak moja sestra 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😉

mihrimach
26. máj 2012

ahoj ja sa volam monika a moja dcera ema no a mne sa pacia mena aj shania čita sa to šanaja a inak jej povedat ani nemožu heh 😅

zuzana76
26. máj 2012

moja srdcovka je Livia, kebyze mam dievcatko tak sa na 99 percent vola Livia 🙂

anjelicek26
26. máj 2012

@merilin - mne sa paci Kristinka, ono sa da povedat tomu dietatu kopu menami a stale to bude pekne... Monika - s tym menom si akosi nic nespajam, take ani z voza ani na voz a Livia patri pre mna do kategorie Linda a podobne.. namyslene fifleny vsetky do jednej co poznam, som ti asi nepomohla 😅

Mne osobne sa pacia mena Klarka, Karolinka, Magdalenka... lenze to by mi zasa v nemecku zhovadili a to mi doma tym padom neprejde...

kwetinka77
26. máj 2012

Ked som zistila ze som tehotna, hned som vedela ze ak to bude dievcatko bude sa volat Kristinka. Ja jej doma hovorim najviac Kristinka, tiez Kiki, Kikus, Kikusa. Deti jej hovoria Kika. V skolke ucitelky jej hovoria Kristinka alebo Kikuska. Ja jej obcas zo srandy poviem Kikolina alebo Kikusara. Ked sa jej niekto opyta ako sa vola pekne povie Kristinka. Myslim si ze ziadne z tychto osloveni nieje skarede dokonca aj ked sa povie Kristina sa mi to paci. Mam kamaratku s tymto menom, ktorej nikto nepovie inak ako Tinka. Nakoniec to aj tak bude na nej ako bude chciet aby ju volali. Ja si myslim ze je to velmi pekne meno pre dievcatko.

gabuci
26. máj 2012

Ja mám tiež Kristinku,dala som jej to meno preto,lebo mala som jednu kolegynu a tá mala Kristínu,sympatická žena bola a tak perfektne takým nežným tónom vedela povedať svojej dcérke,Kristinka moja...ja som si myslela,že moju budem volať Kristinka a Tinka,no odstupom času ju väčšinou volám Kristinka,Kristi,Kristin a nie Tina.Moc nemá rada svoje meno,ked jej poviem,že som ju chcela volať Rebeka,Beky,no mm sa k tomu nevyjadril len sa smial,tak som sa nepoobovážila dať,len Kristinku.No ked jej poviem mohla si byť aj Rebeka,tak no mami to nie,tak radšej nech som Kristinka 🙂 Moniku máme v rodine už dospelú ženu,mne sa vždy páčila aj Monika.Livia moc nie.

zitaje
26. máj 2012

Moje uvahy 🙂, vsak rozhodnete sa sami, len teda co mne napada:
Hlasujem za Liviu, je to skoro az rarita v dnesnej dobe a pritom fajn meno.
Mne sa nepacia mena na -ka (Erika, Monika, Lenka, Veronika), zakladny tvar je ako zdrobnelina.
Na Kristinke mne osobne vadi, ze je to take kristovske meno 😅 , dcera mala spoluziacku v skolke Kiku a jedna ucitelka ju vola Kristuska, tak to je podla mna des a hroza. 😒

katarina6
26. máj 2012

@merilin ak sa tak velmi bojis, tak najmenej skaredo sa da povedat Monika 🙂, ma nakonci to KA aj oficialne bude mat na rodnom liste a cely zivot.... Kdezto Kristina a Livia, tym sa dostane na konci mena -ka, iba od ludi ktori to budu chciet povedat.... takze Kristinka ci Livinka budu tvojej dcerke hovorit menej, nez ked das meno Monika, tak budu hovorit aj cudzi ludia lebo je to oficialne meno bez zdrobnenin atd... 🙂.
Ale ako dievcata hore uvadzaju, ak niekto bude chciet hanit to meno, dokaze to povedat aj skaredym tonom Monika a vtedy to bude skarede..... takze to sa neda na 100% vsetko zabezpecit.... ale mozes zvysit percento ze viac ludi bude hovorit tvojej dcerke pekne - s tym Ka nakonci... takze urcite dajte Monika, prip. ine taketo neutralne meno co konci na Ka 🙂, napr. Slavka, Blanka, Zlatka, Bianka. 😉

monika15
26. máj 2012

jednoznacne MONIKA 🙂))))

merilin
autor
27. máj 2012

Dakujem kocky 🙂 tak ako vravite, vsetky mena su pekne, len zavisi od toho, ako sa vyslovuju. Vidim to tak, ze to necham na manzela, vie sice o mojom "komplexe" ale budem spokojnejsia, ze ho vybral manzel a ze sa jemu to meno paci. A kto vie, do porodu mam este 1,5 mesiaca, tak mozno nas napadne aj nejake ine 😉

monkka21
27. máj 2012

ja som Monika so svojim menom som velmi spokojna 😀 ja si neviem ani ine meno pre seba predstavit.Doma ma volaju Monka,ale co neznasam ked mi niekto povie mona za to by som vrazdila.moja sestraje kristina a ta je tiez velmi spokojna,volame ju kika alebo tyty ale ta prezyvka je spojena s tim ze sinovec nevedlel povedat jej meno tak ju volal tyty a uz jej to zostalo 😀

hajanka
27. máj 2012

@merilin mat tak tvoje problemy 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

pokial to budes takto do detailov rozoberat ako to prave robis, tak je dost mozne, ze tvoje dieta bude musiet zit bez mena a budu ho volat "hej ty" 😀

merilin
autor
27. máj 2012

@hajanka neboj, bez mena urcite nebude a ja som to nenazvala mojim problemom... Pytala som sa bab, ktore sa tak volaju, ci sa im paci ich meno, to je vsetko 😉

hajanka
27. máj 2012

@merilin tak chapem, ale nedalo mi napisat 😅 urcite sama dobre vies, ze kazde meno sa da skomolit, aj sprotivit a nie kazda Kristina je so svojim menom spokojna... 😉 a nikto ti nezaruci ako to meno budu nakoniec volat...
Tak Moniku mozu aj nemusia volat Moňa, Monča ale aj pekne ako Monika Nika...., Kristínku mozu vola Tina, Tinka Kika, ale aj Krista alebo krasne ako Kristinka 😉 a Liviu moze tiez volat pekne Livka, Livia, ale aj Liva, Iva, Oliva 😉 (ja len aby si potom nebola prekvapena) 🤐
... to, ci clovek bude v buducnosti so svojim menom spokojny alebo nie, alebo ako ho budu volat... to uz by boli take hypotezy 😀 ...... ze to nikto nevie povedat, ani zarucit 😉

31majka12
27. máj 2012

@merilin Ahoj mne sa paci meno Livia,moja sesterka ma Liviu a volaju ju Lili alebo Vivi.
Ale taktiez mame v rodine Kristinku a tu kamarati volaju Kika-co je tiez velmi pekne.
Monika-mala som kolegynu v praci s takym menom...a zvykli ju volat Mona,alebo Moňa .
🙂

macamac
27. máj 2012

@mihrimach mne pri Shania zas napadá, že jej môžu povedať Šaňa, Šani, Naja,...vidíš,keď stretneš kreatívneho človeka-každé meno sa dá "zhovadiť" 😀 😲 🤐

danu
28. máj 2012

@merilin pozri do temy na ktoru ti dala link katren, najdes tam vela mien, pripadne sa v diskusii este opytaj