Vydávali by ste sa tehotné?

miss_sixty11
23. jún 2016

Chcem sa spytat, ci by ste sa vydavali alebo uz vydali tehotne...Ak ano, ako prebiehala svadba? Vsetko bolo v poriadku pocas svadby??Mame sa brat 22.10 ale chceli by sme sa uz teraz zacat pokusat o babo...Nie pravidelne "intenzivne" ale uz by sme si nedavali taky pozor a obcas by ske skusili ai nedat pozor vobec 😀 ak ma chapete...😀

sonia33
23. jún 2016

Ja som sice nebola tehotna ked som sa vydavala,ale neviem si predstavit ze by som bola,vobec by som si svadbu nevychutnala naplno a do rana. Teraz ked som tehotna som vkuse unavena a spolocenske akcie ma nelakaju,aj vlastna svadba to je ine. Ale preco uz nepockat par mesiacov?

majka1891
23. jún 2016

Ahoj. Ja som otehotnela hned po svadbe a som tomu rada. Pretoze od 7-8 tyzdna som tak vraciavala, ze by som omsu urcite nevystala, ani hostinu , bo v tehu mi do 5 mes bolo velmi spatne z jedal a masa hlavne, sedela by som asi celu noc na zadku, ale nastastie tak nebolo, pretancovala som do pol6 rana od 6 vecer, a vsetko som si uzivala, taku vytacku by som nedala urcitee keby som do 5 mesiaca sa vydavala.
Ale kazde tehu je ine...
A aj to zalezi ci bude velka svadba ci iba taka rodinna. My sme mali velku a nevesta stredobod vkuse na parkete ;)

jana_eyre
23. jún 2016

ja som sa vydavala v 4tom mesiaci a s rocnym synom.. tehotenstvo som mala viac menej bezproblemove, takze bolo vsetko ok a aspon som sa mohla vyhovarat, preco tak vela sedim 😅 .. ja ale nie som dobra vzorka, nemam rada svadby...

ja si inak myslim, ze je lepsie sa vydavat tehotna ako s babom na svete - s detmi je svadba o dost narocnejsia - aspon teda ja som nebola ochotna narusit synovi rezim a on teda moc spolocensky nebol, takze skor ako tehotenstvo povazujem za narocnejsie sa vydavat uz s dietatom..

a spatne si myslim, ze idealne je naozaj najprv sa vydat a az potom mat deti..

mimik123456
23. jún 2016

Ja by som to neriskovala, nevies ako budes zvladat tehotenstvo, ja som prve 4 mesiace cele dni iba vracala a lezala, nicoho ineho som nebola schopna, az na infuziach som skoncila takze za mna urcite s babom pockajte nech si to mozes uzit 🙂

busy
23. jún 2016

@miss_sixty11 ja som sa vydavala v 4tom ci v 5tom mesiaci tehotenstva a aj som si potancovala,aj ma vyzvrtali,aj vsetko. Unos nevesty bol. A vsetko v pohodicke. Sice som uz nadranom okolo 3tej citila nohy. Ale to by som citila tak ci tak. Od rana behacky atd atd. Uz sa odzrkadlil ten predsvadobny stres. A bolo vsetko v pohodicke...

candii
23. jún 2016

Nevidim dovod preco nie.. s malym babom sa horsie vydava. Ja teraz lutujem ze sme sa nezobrali ked som bola tehu 😕😕

timotea244
23. jún 2016

AHOJ...Ja keď som ostala tehotná samozrejme aj moja strana aj strana vtedy ešte môjho priateľa chceli aby sme sa hneď vzali...no Ja som povedala nie,že sa nechcem vydávať kvôli tomu,že som tehotná...navyše aj tak som bola od prvej chvíle tehotenstva na rizikovom takže by som si to ani nevychutnala ten deň D...a teda keď mal náš syn 2,5 roka sme sa rozhodli,že je vhodný čas a najmä,že to chceme...a naša svadba bola pre nás krásna,zabavili sme sa ako sa patrí a samozrejme užili sme si ju plnými dúškami už aj s naším pokladom 🙂

orsiko
23. jún 2016

Ahoj 😊 ja som sa vydavala v july a v septrembri som porodila 😊 mali sme malu svadbu všetko bolo ok akurát mi napuchli nohy na druhy den trošku bo som vela bola na nohách. A mala si s nami zatancovala v brusku 😊

sardinka335
23. jún 2016

@miss_sixty11 nepíšeš o aky sobáš ide či cirkevny alebo civilny ani kolko máš rokov či ťa uz vek nebodaj tlačí, ze nemozeš počkat cca 4 mesiace...Moj nazor je ze v kostole by som sa tehotna s ,,kotlom,, vydavat nechcela. Ja osobne by som sa celkovo tehotna vydavat nechcela. Prečo? Ak mas nevolnosti tak si svadbu neuziješ, nech mi hovorí kto chce čo chce, ak sa mi dviha zaludok pri voni niektorých jedál, zaludok mam na vode tak si neviem predstavit ako si uzijem ten jedinečny den v zivote. Potom ked je uz bruško vidno, tak zase treba upravovat šaty, mozno ani nie je mozné obliecť si také ktore sa vam pačia lebo proste strih sa nehodi, nelichotí postave s tehotenským bruchom. Svadba je náročný den, cely den na nohách, v kostole, na urade, niektorý sa ešte fotografuju, potom gratulacie, zabava a tanec aj do skorých ranných hodin. Mne stačilo, ze som bola v 6 mesiaci na svadbe ako host a mala som veru aj dost, maly mi tlačil na močovy mechur, nohy ma boleli a bola som rada ze sedim a oddychujem. Nechapem kam sa ludia tak ponahlate. Nenadarmo sa hovorí najprv fara a potom Mara...ta postupnost ma aj svoje vyhody. Napr. naši pribuzný ,,otehotneli,, lebo si mysleli, ze ked maju po 30tke tak to pojde tazko a hned na prvy šup sa im podarilo. Chcu svadbu v kostole a zrazu nahanaju farara lebo sa pribuzna nechce vydavat s velkym bruchom, ešte zistili ze ona nie je pokrstena a to moze byt dost problém u katolikov a teraz ze či potrebuju dišpenz. No, zrazu starosti, zrazu zhon lebo chceli by to dat ,,na poriadok,,.

imajkova
23. jún 2016

Ahoj, ja som bola v 9tt, ked sme mali svadbu. Tiez som mala obavy, ako mi v den D bude, ale v tom zhone som ani nemala cas na to, aby mi bolo zle 🙂 Musim tiez ale povedat, ze ja som prvy trimester nemala extremne hrozny, nevracala som, iba mi byvalo tazko a byvala som strasne unavena. Ale na svadbe som bola uplne OK (co sa unavy a nevolnosti tyka).
Len ako tu pisu baby, priebeh mozes mat hociaky. Ja som mala stastie, ze som od rana do vecera nepotrebovala objimat WC misu. Kazdopadne drzim palce, nech vsetko dobre dopadne ;)

miss_sixty11
autor
23. jún 2016

@sardinka335 ako som povedala...ak by sa to podarilo na prvy sup, bola by som max vo 4. mesiaci...a cirkevny obrad...

jeennyv
23. jún 2016

@miss_sixty11 Moja mamca sa vydavala, ked som bola v brusku, ale to bolo tak v druhom, tretom mesiaci cize nic nebolo vidno a nedavno sa vydavala tehotna kamoska a ta uz bola v 6 mesiaci mali sice malu svadbu, ale jej sa pacilo a bolo jej ok to bolo hlavne...je to velmi individualne kazda baba sa citi na nieco ine...

montinka
23. jún 2016

Ahoj ja som sa vydavala pocas tretieho tehotenstva a v 5-tom mesiaci.A aj ked to nebola klasicka svadba,iba obedd pre najblizsich,aj tak to bolo super.😉

slavomiraaa
23. jún 2016

Mne bolo zle na mojej svadbe . Zas som nezvracala ale cítila som žalúdok. Po 3 v noci som už vôbec nevládala a skončili sme ráno O 6 plus hodina upratovania. Mala som pekne napuchnute nohy . Teraz by som sa už ne vydávala tehu.
Je na tom ako sa cítiš ty .
Je to veľa aj o psychike.

guinevre
23. jún 2016

@miss_sixty11 Nie, to som vzdy hovorila, keby som sa mala vydavat tehotna, tak radsej nie. Nechcela by som mat ten pocit, ze si ma chlap berie, len preto, ze je na ceste dieta, aj ked samozrejme to nemusi byt pravda, ale mala by som taky pocit 🙂

sardinka335
23. jún 2016

@miss_sixty11 ano, ano tento folklor je u nás pevne zakoreneny...svadba v kostole ale ,,zivot v hriechu,,. 😀 😀 😀

aknelka85
23. jún 2016

Ahoj 🙂 ja v 6-tom a vsetko prebehlo uplne v pohodicke. Bola som vytancovana, vykecana, vysmiata... spat som sla o 4 rano 😉 este neskor ako zenich 😀
Ono, ja som povedala mojmu, ze sa vydam jedine vtedy, ked budem musiet. Tak to vzal vazne 🙂
S bruskom to bolo krasne, lebo sa aj o ten maly poklad kazdy zaujimal, tam sme prezradili aj meno.
V skratke - urcite nelutujem, ze som sa vydavala tehotna 😉

petulda333
23. jún 2016

Ja som sa vydavala v 4.mes,zo svadby si vela nepamatam,lebo som ju prezila vdaka injekciam. Ja som totiz od 8.do 26tt vkuse zvracala,po redovy -cca okolo 2 som sla domov,ale zabava pokracovala dalej..rozhodnutie nelutujem,my sme svadbu mali naplanovanu rok dopredu,potom mal mm zdrav.problemy a oznamili mu ze staci zly pohyb,alebo nieco tazsie dvihne a platnicka mu dotlaci nerv tak ze ostane na vozicku a nebude moct mat deti,to bolo 6mes pred svadbou,tak som povedala ze ideme skusit splodit dieta,lebo nebudem cakat do svadby a trpnut ci sa nieco nestane!scadba bola v kostole..na dvd vyzerala svadba dobre 😂

jatva
23. jún 2016

vydavala som sa ani nie mesiac pred terminom. Ale bola to len mala svadba so svedkami. Bolo to fajn 🙂 ale taka svadba do rana...to by som asi nedala.

barnica
23. jún 2016

Ja som sa vydavala a bola som v stvrtom mesiaci. Vsetko prebiehalo bez problemov len som sa skor unavila pri tanci ale tahali sme do tretej rano😆 a musela som si dat robit saty na mieru u krajcirky lebo som nevedela najst take ktore by mi vyhovovali netrcali kdekade a netlacili na brusko a citila som sa pohodlne

3009
23. jún 2016

@miss_sixty11 moja dcéra sa vydávala v 6 mesiaci a užívala si to. Svadba bola so všetkým, aj odobierka a tancovala do 3 rána. Ale to je individuálne ako tá ktorá nevesta sa cíti.

emilia25
23. jún 2016

Aj ja som sa vydavala v 5 mesiaci.mi sme to ale mali v plane tak.ked sme sa rozhodli pre babatko proste za tych 9 mesiacov by sme to stihli.ked som nasla 2 ciarky prisla na rad svadba chcela som maj lasky cas.a tak 31.5 oslavujeme vyrocie uz 8 bolo.no a o 2 roky na to sa nam v tento nadherny den narodil nas 2 syn.ale aj sestra pochovavala nasho otca vten den takze u nas je ozaj taky magicky datum.

spuntikmathiasko
23. jún 2016

@miss_sixty11 Ja som sa vydavala v 25 tyzdni tehotenstva a uplna pohoda, vytancovala som sa, ziadny problem, saty som si dala usit, vladala som do rana bez problemov, mala som bezproblemove tehotenstvo.

lavinis
23. jún 2016

ja som sa v 7. mesiaci, ale tak my sme mali svadbu len rodicia a svedkovia. Svadba bola naplanovana uz pred tehotenstvom, takze to nebolo, ze by sme sa museli. Tak to vyšlo 🙂

miss_sixty11
autor
23. jún 2016

@petulda333 posledma veta ma vazne pobavila 😂😂😂😂 si super...dakujem za nazor 🙂

petulda333
23. jún 2016

@miss_sixty11 dakujem 😂😂😂 no niektore momenty som fakt videla-uvedomila si az po pozreti dvd 😋

baaambulkaa
23. jún 2016

Tak my sme mali naplánovanú svadbu, kúpené šaty, a začali sme sa "snažiť" 5 mesiacov pred tým o bábo...nechali sme tomu voľný priebeh... no zadarilo sa na prvýkrát, takže som sa vydávala tehotná..🙂 bola to klasická, veľká svadba so všetkými zvykmi, šaty som síce ledva obliekla, no užila som si to aj napriek tehotenstvu

baaambulkaa
23. jún 2016

ešte dodám, že som mala aj čepčenie v kroji, vykrúcanku a tancovala som do piatej rána 🙂 čiže žiadne obmedzenie 🙂

jlp
23. jún 2016

Bola som v 3. mesiaci a s rocnym synom 😊 ... Bolo super.

janinkapm
23. jún 2016

Ja sa idem teraz vydavat s 2 detmi a keby som si mohla vybrat, tak by som sa radsej vydavala tehotna...tie pripravy su tazko organizovatelne, nema mi kto deti strazit, obchody neznasaju, takze pripravy na svadbu su velmi tazke a ked aj vsetko zorganizujem, svadba sa moze trosku pokazit kvoli tomu,ze sa napriklad v ten den nestihnu riadne cez obed vyspat, ze mensia dcerka bude chciet byt iba na mojich rukach( este nechodi), ze im bude vadit teplo, oblecenie, ludia, nebudu mat svoj klud..... takze za mna radsej tehotna