Tehotná nevesta

12. feb 2024

Ahojte, máme naplánovanú svadbu s hostinou koncom augusta, no zistila som, že som tehotná a termín pôrodu budem mať predbežne začiatkom októbra. Chcem sa spýtať žien, ktoré boli tehotné nevesty s bruchom, či vás s odstupom času nemrzí, že ste boli na všetkých svadobných fotkách a videách s bruchom a nie pekné štíhle.
Lebo máme dilemu, či nechať svadbu aj oslavu v termíne ako je (skôr sa nedá) a byť teda na svadbe tehotná v 8. mesiaci alebo máme oslavu zrušiť - v takom prípade by sme sa zobrali na úrade narýchlo (len my dvaja + svedkovia) a oslavu mali neskôr. Fakt neviem.
Ďakujem.

beata_k
12. feb 2024

Ja by som to zrusila. 8 mesiac uz je dost "nepohodlny".

anjelicek26
12. feb 2024

Ja som za malicku svadbu na urade a potom spojit napr. krstiny s normalnou svadbou... v 8.mesiaci mozes kludne lezat s nohami hore a hroziacim predcasnym porodom v nemoncici, nikdy nevies... alebo nechate velku svadbu na buduce leto, zavisi, co ste planovali...

pribinak
12. feb 2024

Pekne štíhle …..nevesta s bruškom môže byt tiež pekná

Akože cudne rozmýšľanie ak je to v tvojej hlave celé zamerané na pekne štíhle

Vieš čo? Nechaj to na syna a nevestu a nestaraj sa im do toho. Nech sa rozhodnú oni dvaja

lenuska0075
12. feb 2024

Ja som mala svadbu nakonci 7meho mesiaca a nelutujem 🙂 Mali sme sice malu asi 20 ludi, ale vsetkym sa pacilo.

janai1
12. feb 2024

@pribinak ako vieš ze to píše svokra a nie ona? 😀

veronikaszabova
12. feb 2024

@pribinak ved pise nevesta

autor
12. feb 2024

@pribinak Nerozumiem, čo mám nechať na syna a nevestu? Alebo to bola reakcia na iný koment?

guiseppinka
12. feb 2024

Zoberte sa skor na urade, akvby ste boli na poriadku,.lebo ak to prelozis, tak budu ine dolezite vydaje ako na svadbu... oslavu spravite neskor a bud budete mat cirkevnu svadbu alebo len spravite zurku... v kazdom pripade urad na 100% a cim skor...

nyusika
12. feb 2024

@pribinak ja jej rozumiem, niektore zeny sa proste velmi tesia na svadbu, ze budu mat krasne saty, uz ich maju dlho dopredu vybrate...a teda, aj ked su niektore tehotne zeny pekne, vacsina z nich je v osmom meisai dost naliata vodou, opuchnuta, unavena...najma, ked je augusr a predpoklada sa teplo.

nyusika
12. feb 2024

ja by som sptravila kompromis - v povodnom termina by som svadbu nechala, ale svadobne fotografie by som si dala spravit bud hned teraz...alebo po porode, ked sa budes citi opat komfortne.

juja_01
12. feb 2024

Ja osobne by som do svadby počas tehotenstva nešla .. my sme mali svadbu minulý rok v júni a tiež sme už zvažovali z nedočkavosti, že dieťa si urobíme skôr a nejaký 5ty mesiac na svadbe zvládnem .. no keď teraz spätne zhodnotím ako sa cítim teraz počas teho a aká bola svadba, tak by som určite tehotná na svadbe byť nechcela (nie kvôli výzoru, ale tá únava, potrebuješ si sadnúť, oddýchnuť, obmedzovanie, ... ) a to teda nie som nejaká party žena, ale vytancovala som sa do sýta a veľmi som si to užila .. a to nám vychádzal max 5. mesiac, 8mi si ani neviem predstaviť .. a už vôbec by som nešla riskovať tie komplikácie ako písali baby vyššie, že sa vlastne tej svadby možno ani nebudeš môcť zúčastniť a zbytočne sa budeš stresovať, či to vyjde a spol + to teplo v auguste 🙈

januska12323
12. feb 2024

V 8. Mesiaci by sa mi určite nechcelo robiť svadbu. Posunula by som to na skorší termín ak sa dá, tak 6.-7. Mesiac maximálne alebo až potom keď bude mať 2 roky a viac.

autor
12. feb 2024

Ďakujem za reakcie. Počkáme si do prvého ultrazvuku a ak bude všetko v poriadku, oslavu zrušíme, resp. presunieme na neskôr.

majlo1234
12. feb 2024

Ja som mala svadbu s bruchom a nelutujem. S dietatom by sa mi uz nic riesit nechcelo a boli by sme bez svadby do teraz😂

cimage
12. feb 2024

Mne sa tehotne zeny a aj nevesty pacia. Len v lete a v 8mes to bude narocne. Niektore zeny aj rodia v 8mes.
Ak by bola skor, okolo 6mes, tak ok, ale radsej by som to poriesila na urade a oslava po porode. Co tiez nie je vyhra, lebo sa budes musiet starat o dieta a svadbu si az tak neuzijes.

janinah
12. feb 2024

Urobila by som svadbu hneď po veľkej noci.

autor
12. feb 2024

@majlo1234 No bez svadby nebudeme, budeme mať obrad na matričnom úrade plus posedenie v reštauácii pre najbližšiu rodinu a pár priateľov (do 15 ľudí). Pôvodne to mala byť väčšia víkendová akcia pre cca 70 ľudí na Šumave, tak teda tú zrušíme. A ak aj nebude vôbec, tak nebude, kvôli tomu sa nezabijem. Sú v živote aj dôležitejšie veci.

frantis
12. feb 2024

S druhým synom som otehotnela v januári a teda termín vychádzal na stred októbra. Koncom augusta sme boli na svadbe mm bratranca, bol mu ak svedok, takže odrieknut sme nemohli. Mala som rizikové tehotenstvo od 12tt. Na tej svadbe to bol tanec na pár pesničiek ako medvedí, z nohy na nohu. Vôbec som si tú svadbu neužila. Pred polnocou som dostala kontrakcie čiže posličkov takže sme išli domov. Syn sa narodil pekne v októbri, vydržal pekne, ale taká udalosť ako vlastná svadba a na prelome 8.-9.mesiaca, určite nie. A to som na tej svadbe mala maximálny kludovy režim a nie riešiť - budík ráno o 6:00, vizáž, vítanie hostí, fotenie, kľačanie a státie v kostole bez možnej nevoľnosti, fotenie s kadekym, tanec ktorý si nechceš odoprieť, nekonečné lúčenie sa s hosťami, toaleta v šatách a na verejnom wc s doprovodom, žiadne vyloženie nôh na gauči či posteli pri únave, žiadna teplá sprcha pri kontrakciach, strach o teba zo strany ženícha a rodiny a môžme pokračovať ďalej... Tá svadba by bola len o prežívní, nie o užívaní. Za mňa 👎

betulinka1
12. feb 2024

Neda sa ti presunut na zaciatok juna? Podla mna to by si v pohode dala. A ked nie, tak ako pises, svet sa nezrúti, babo je dôležitejšie a spravis malíčku svadbu. Si zober kolko ušetríš 🤣🤣🤣. PS mne sa tehotné nevesty pacia, ked si este aj vyberu saty, kde to brusko ukazu a nesnažia sa schovávať

kitycat
12. feb 2024

Posunte to vsetko na skor. Potom uz budes vsetko podriadocat dietatu. Alebo mala svadba s rodinou a obed a nic viac. Dost usetrite

Vydavala som sa v 6.m

maryetta
12. feb 2024

Mala som teraz v porodnici mamicku ktora sa vydavala v 5.mesiaci. Podla fotky by som absolutne netusila ze bola tehotna. Az ked som si preratala mesiace. A bola ozaj nadherna.
Tak ja by som to ked posunula na teraz-ak ti nebyva zle. Mne bolo tak ze som nechodila nikam. Nieto sa este vydavat. Jedine namiesto kytice by som mala maly kyblik 😂

majlo1234
12. feb 2024

Jasne, ja som mala tiez len malu svadbu. Hlavne kvoli muzovi a dietatu, proste sme to cele roky neriesili a potom som povedala, ze dieta bude mat moje priezvisko, takze v siedmom mesiaci s opuchnutymi nohami, tucna ako prasa…ale vravim si, ze teraz by sa mi to uz nechcelo riesit, som rada ze to mame za sebou

rorino
12. feb 2024

Keď som zistila ,že som tehotná,tak som povedala mužovi,že buď v priebehu troch mesiacov,alebo až s dieťaťom.Svafbu samé mali už s dvojročným synom a bola to pre mňa neskutočne krásna svadba.Hlavne keď každému rozpraval,že svadbu bude mať on s maminou a s ocinkom😂

ahhola
12. feb 2024

Zrus to, vsak to uz pomaly mozes aj porodit a budes mat svadbu bez teba, naco ju e to dobre, ved to v pohode zrusis polroka dopredu. 🌸

maminkadeticiek
12. feb 2024

No tak hadam by bolo podla mna na case byt prakticka.Evidentne sa brat chcete,nie ze musite,takze by som sa zosobasila a hotovo.Uz akokolvek. 1.Svoje svadobne fotky som videla akurat tak po svadbe a neviem ci potom este niekedy.Dnes ma ani nezaujimaju.2.je prakticke mat vsetko poriesene pred narodenim dietata.3.Ja si myslim,ze s dietatom je riesenie svadby ooovela komplikovanejsie a poriesite to az za niekolko rokov,alebo si potom ten tvoj povie,ze a na co?!

ahhola
12. feb 2024

Pribinak 9.19 myslela, ze pise svokra, ked pises tehotna nevesta((myslis seba, ako nevestu a jej z toho vyslo, ze to musi pisat svokra😂) Je to zaujimave, ako vznimaju nedorozumenia. Raz v sobotu prisiel do holicstva chlapik tak po 60.,aby ho ostrihali. Holicka hovori, pridte mi v pondelok, teraz robim nevestu. Ten podisiel k nej a zacal jej gratulovat, ze sa poobede vydava. Pritom to bola svokra a nevesta😀😂🤔

jablkovastrudla
12. feb 2024

Mne sa tehotne nevesty pacia, ale vo 8 mesiaci by som svadbu neriskovala.Ja som teraz rodila na zaciatku 9 mesiaca 😏 Plus od cca 7 mesiaca mi maly tlacil na nejaky nerv a chodza ma naozaj bolela. Ked som starsieho syna nosila do skoly ktoru mame 4 minuty peso od domu tak som doslova trpela. Porod bol pre mna vykupenie. Neviem si predstavit uzit si takto svadbu. Ked tak skor alebo az po porode

ptvw
15. feb 2024

No neviem 8 mesiac vonku 70 stupňov to bude mega náročné asi by som spravila len rýchlu svadbu na úrade

linki90
15. feb 2024

no ja som rodila v 8 mesiaci takže asi by som to odložila a zobrala sa teda na urade a potom v kostole alebo potom spojit krstiny a oslavou

lulu1812
15. feb 2024

Pokial riesite svadbu len v takomto zlozeni tak by som do toho pokojne sla. Pripadne velku akciu naplanovat az po porode ked uz budes aj ty ako tak v pohode. My mame 1a pol rocneho syna a svadbu ideme robit len pre uzsiu rodinu o rok.