Podnájom bez vody. Koľko mám platiť?

babacik
22. aug 2009

hladam niekoho kto mi poradi ohladom podnajmu.byvam v malej dedinke asi24km od okresneho mesta,asi 4km od nas mame zdavotnicke zariadenie.U nas je skolka aj obchod aj skola a ta patri obci,obec mi tam ponuka byt 3izbovy,nie je tam voda, a ani plyn,ale ustredne kurenie,ale vzhladom na moju situaciu bi som ten byt zobrala.Na ako bi ste ten byt hodnotili,aky bi ste platili podnajom.poradte prosim.dakujem.

aadriankaa
23. aug 2009

no neviem..plyn nejak vyriesis ked nemas..ale vodu?voda tam musi byt ked tam chces byvat nie..bez vody sa vobec neda..

rora
23. aug 2009

neviem co v tom byte je, ale uz len to ze viem ze tam nie je voda tak myslim ze nie je nad cim rozmyslat. nam sa v zime stalo ze nam tiekla vyse tyzdna len studena voda a uz to bol horor, a nie to ze by sme mali nebodaj byt uplne bez vody. ved to sa ani neda normalne fungovat bez vody... teda podla mna. 😔

clara86
24. aug 2009

To som ani nepocula, ze byt bez vody... tiez si neviem predstavit ako by som fungovala bez vody..

veronika81
24. aug 2009

Byt bez vody? To čo je? Ešte tak dom..ale trojizbový byt 😝

monika131
24. aug 2009

tak byt bez vody by som nebrala na 100%. Veď vodu potrebuješ každý deň.
A taká otázočka, ako by si tú vodu potom riešila? 😒

mima1
24. aug 2009

tak to bude daka blbost. ako vam niekto moze prenajat byt bez vody a plynu? take byty nemozu byt skolaudovane potom ci... bud je ta voda len z dakeho dovodu odpojena alebo nechapem.

bubaczik
24. aug 2009

no žiť bez vody,riadna odvaha 😕 a pri počte deti,ktore vyprodukuju dosť vela špinaveho pradla,riadu 😅 😕
neviem,v akej ste situacii,podla všetkeho,ide o byt socialny,neštandartny....ja by som len kvoli deckam sa poobzerala určite po niečom lepšom,lebo tie decka si to zaslužia... 😉 držim palce.. 😵

babacik
autor
24. aug 2009

dakujem za odpovede,ale moja situacia je taka ze musim priat aj byt bez vody,voda tam je ale malo a obecny vodovod zapoja az na druhy rok,lenze ja uz nemam na vyber ☹ ☹ a kurenie su tam pece,aj radiatore,len si musime kupit uhlie a drevo 😒 😒

dada1212
24. aug 2009

To ako myslíš, že je tam trochu voda?
Bez vody je to ťažké, máš nejaké riešenie z kade budeš vodu brať. Myslím, či je niekde v blízkosti studňa alebo podobne a kúpanie/sprchovanie ako? Ak máš niekde v blízkosti možnosť brať vodu na umývanie riadu a podobné činnosti a mala by si sa napríklad pri kom osprchovať, tak by sa teoreticky ten rok dal vydržať.
A dosť veľkým výdavkom bude aj to uhlie a drevo, v dnešnej dobe je už veľmi drahé, to len také upozornenie, aby si s tým počítala.
A prečo nemôžeš bývať tam, kde si teraz?Ak nechceš, nemusíš odpovedať.

dada1212
24. aug 2009

A ešte ma napadlo jedno, že akých tam budete mať susedov? Ak nejakých neprispôsobivých rómov, tak by som tam bývať nešla, lebo to môže byť väčší problém ako tá voda...

babacik
autor
24. aug 2009

to je v nasej dedine tak sa tu vsetci pozname a aj susedov mame normalnych a romov tu nemame,mame rodine problemy z priatelom zijeme oddelene lebo nasi ho tu nechcu pustit,je toho este vela preco to musime zobrat,asi tak v skratke ☹ ☹

dada1212
24. aug 2009

Tak skús popremýšlať, že ako to zariadiš za ten rok s vodou, aby bolo na umývanie riadu, varenie, aby ste sa mali ako umyť...
Ak to nejako vymyslíš, tak ako som písala už vyššie, rok nie je veľa a dá sa to vydržať s vedomím, že to nebude navždy...

babacik
autor
24. aug 2009

dada:ja uz som sa dohodla zo susedmi,a to len preto musim prijat ten podnajom lebo otec sa zomnou nerozprava a stale ma napada,a je to len docasne lebo si chceme postavit domcek,ale chceme byt uz konecne vsetci spolu ,lebo teraz zijeme s priatelom osobitne a aj on chce vidiet ako mu rastie dieta a chce lepsie spoznat moje deti 😢 😢

zuzana355
24. aug 2009

babacik ahoj je to ťažké takto radiť ak sa nevieme prestne vžiť do tvojej situácie ešte sa mi nič taketo nestalo aby som musela rozhodovať o takejto veci ale držím vam silno palce aby si sa určite rozhodla dobre hlavne tak aby deti boli šťastne.
vidím že už maš tri velke decká takže určite ti pomožu tak ak to už doma nevieš vydržať a je to už take zle že vlastný otec ta napada čo može aj zle vplyvat na deti tak sa radšej odstahujte a priatel by mal určite vidiet ako rastie jeho mala princezna takže ak nenajdete nič lepšie tak sa skuste presťahovať 😉

buducamama
24. aug 2009

Na ja by som do takych podmienok urcite nesla. Ked tak skuste ine mesto, neda sa ist inde? Ved to musi byt utrpenie zit v takom niecom.

babacik
autor
25. aug 2009

dakujem vsetkym za radi, 😉 😉 mate pravdu len ja viem a aj moje deti v akej sme situacii 😒 😒

womenne
25. aug 2009

babčik chapem ta aj my sme boli v podobnej situaci,tiež som bola ochotna st byvat aj do pidi bytiku nezariadeneho len aby sme mali klid 😔 nakoniec sme ale šli k mojim rodičom a počkali na noy bytik.

babacik
autor
25. aug 2009

ja byvam u rodicov,aj priatel v tej istej dedine a mysleli sme si ze budeme u nich a zacneme pomaly stavat,ale uz sa to neda,uz je to namna privela ☹ ☹ ,to som rada ze vam to vyslo,je to perfektne zit sami a spolu nie?

nadhera
25. aug 2009

je to najlepsie,co mozete urobit - spolu, hoci aj v zlych podmienkach. nic proti svokram.

babacik
autor
25. aug 2009

nadhera:uz si volala ohladom tej prace 😉 😉

nadhera
26. aug 2009

ee, ale uz som volala ohladom inej prace 😀

nadhera
26. aug 2009

babacik,ako ste to teda poriesili s byvanim?

babacik
autor
26. aug 2009

cakame ake najomne nam povie starosta,musi robit schodzu z verejnim zastupitelstvom a ked budeme mat vyjadrenie tak potom budeme mudrejsi a tak sa rozhodneme 😉 a vyslo ti nieco ohladom tej druhej prace? 😉