Problémy s pamäťou po toxickom vzťahu. Čo robiť?
Dobey den mam problem s pamatou normálne si nepamatám veci malickosti atďm mala som vztah ale iba 7 mesiacov s takym chlapom co vsetko kontroloval a dost namna kricieval, a keď nebolo po jeho tak ma dokomca vinil čo sám spravil alebo prekrutil namna, proste ma zlu situaciu a namna sa vyburoval, hneď chytil nervy, stale sa pripomina uz dva mesiace som sním neni ale stále sa ozýva akoby nič a chce aby som bola sním.no ja už pozerám iným smerom dokonca som sa aj zacala smiat aj mi je lepšie, aj som taka uvolnená a zapacil sa mi aj iný muž, kamaratsky zatial, lenže nič sním nemám ešte. Stale si pripadám ako zamotaná alebo akoby som ostala alebo sa stala "hlupa " zabudam a ešte si aj pripadám že neni mi bohvie ako neviem sa sustrediť a take podobné situacie zažívam, ale vnutorne som vyrovnana viac len tá hlava akoby nie som natom dobre. Nemôžem to mat ztoho vzťahu alebo že robím niečo zle že ho mám rada toho bývalého a len trucujem? A telo mi to ukazuje ze sa mám vrátiť k nemu? Alebo čo mam spraviť neni mi vobec dobre a vyslovene nechcem sa vrátiť k tomu kričal pomme vzivote som ponom nekricala a k tomu vymyslal veci aby som vysvetlovala stále kde som bola alebo ho uistovala že som len sním a len jeho...meviem preco mi to hlava robí. Mal niekto takyto rozchod? Cudny
Dakujem moj vek 32 rokov
Plus este napisem ten partner pomne kricieval v noci aj ked som mala ist k nemu prečo tolko mi to trvá a podobné. Či to tým nieje, strasne som nahnevana ako som tolko si nechala prepacovať čo mi krical a hovoril, až drzé. A ked nie mala som 10 volaní za sebou keď som nedvihala. :/ dufam ze taketo mi to neostane, a ked by ste ma posiellai dr. ja nepojdem lebo fuj nikdy ziadne lieky by som nebrala. Este povedia že som mimo naozaj.
@anonym_autor
Takto ako opisujes som sa cítila niekolko rokov. Velmi slaba pamat, vypadky, , nevedela som si spomenúť na bežné slová...často som sa cítila ako po pohári vína... nakoniec to bola porucha štítnej zlazy.
Takže odporúčam vysetrenie u endokrinológa a potom neurológ.
Telo ti určite neukazuje, aby si sa k nemu vrátila. Skôr to bude stres zo vzťahu, ak nie zdravotný problém. Bývalého zablokuj, prečo sa vôbec ešte bavíš s takým magorom? Objednaj sa na preventívku k obvodnej.
Lenže ak si chceš pomôcť k lekárovi ísť treba. Možno je to naozaj z tvojho patologického vzťahu a mozog sa takto spamätáva. Ale to je možno. A možno máš zdravotný problém - neurologicky alebo iný. A ak máš zdravotný problém, tak ten sa sám nespraví časom. A chcem/nechcem lieky je dosť detinsky argument. Nemusíš odísť so žiadnymi liekmi a možno ti ani nič nenájdu, ale aspoň budeš vedieť. A keď ich fakt nechceš tak si proste ten prípadný recept nevyberies, no Bože... Ty si zodpovedas za vlastné rozhodnutia.
Plus este napisem ten partner pomne kricieval v noci aj ked som mala ist k nemu prečo tolko mi to trvá a podobné. Či to tým nieje, strasne som nahnevana ako som tolko si nechala prepacovať čo mi krical a hovoril, až drzé. A ked nie mala som 10 volaní za sebou keď som nedvihala. :/ dufam ze taketo mi to neostane, a ked by ste ma posiellai dr. ja nepojdem lebo fuj nikdy ziadne lieky by som nebrala. Este povedia že som mimo naozaj.
@anonym_autor trosku ma prekvapuje tvoj nazor ohladom liekov. Staci niekedy malo aby si sa dala do poriadku. Napr s problematickou sritnou zlazou nemusis ani otehotniet. Mysli na svoju buducnost.
Plus este napisem ten partner pomne kricieval v noci aj ked som mala ist k nemu prečo tolko mi to trvá a podobné. Či to tým nieje, strasne som nahnevana ako som tolko si nechala prepacovať čo mi krical a hovoril, až drzé. A ked nie mala som 10 volaní za sebou keď som nedvihala. :/ dufam ze taketo mi to neostane, a ked by ste ma posiellai dr. ja nepojdem lebo fuj nikdy ziadne lieky by som nebrala. Este povedia že som mimo naozaj.
@anonym_autor takže neužívaš ani antibiotiká ani proti horúčke nič? Hej?
@anonym_autor prežila si s ním veľa stresu. Stres zhoršuje trávenie čo spôsobuje rast zlých baktérií a nezdravú črevnú mikroflóru, ktorá vytvára v tele nebezpečné toxíny a tie pôsobia negatívne na mozog, pamäť, štítnu žľazu... Ozdrav si črevnú mikroflóru nepasterizovanými probiotickými potravinami kvasená kapusta, kefír, bryndza... uvidíš či to pomôže ❤
@anonym_autor Ahoj, ak si nemala problem s pamätou pred tym vztahom, tak podla mna si ostala pri nom taka "zblbnuta" co sa pamäte tyka, lebo ta casto zneistoval a to dokaze robit svoje. Ak chces, aby sa ti to zlepsilo, musis sa od tohoto vola co najskor odstrihnut. Preco si ho vsade neblokla nech mas pokoj? Takto tvoje podvedomie je stale pri nom a tom co ti sposoboval a je jasne, ze tym padom sa to nelepsi. Zatial by som neriesila lekarov, ale spravila vsetko preto, aby si sa pohla dalej. Vsade ho zablokuj, kde sa da, nech s nim viac nekomunikujes, ani pisomne ani slovom. To, ze sa aj smejes a paci sa ti niekto novy je fajn, ale nie je to dostacujuce, aby si si nebola podvedome neista z toho kretena. Nejaku dobu si pomoz takto a az ked toto nezaberie, tak ries lekarov. Aj ty sa musis dat z neho vnutorne doporiadku, aby organizmus sa uvolnil celkovo z toho co si prezivala. To nepride za 2 dni a nemusi ani za 2mesiace a pokial ho nezablokujes tak ani za 2 roky...Urob vsetko preto, aby ti bolo lepsie. Velmi sa cudujem, ze si to nespravila uz po rozchode, ked je taky aky je.
@anonym_autor
Takto ako opisujes som sa cítila niekolko rokov. Velmi slaba pamat, vypadky, , nevedela som si spomenúť na bežné slová...často som sa cítila ako po pohári vína... nakoniec to bola porucha štítnej zlazy.
Takže odporúčam vysetrenie u endokrinológa a potom neurológ.
@anonym_c8fa40 ahoj, co konkretne ti zistili? Dakujem
@anonym_autor Ahoj, ak si nemala problem s pamätou pred tym vztahom, tak podla mna si ostala pri nom taka "zblbnuta" co sa pamäte tyka, lebo ta casto zneistoval a to dokaze robit svoje. Ak chces, aby sa ti to zlepsilo, musis sa od tohoto vola co najskor odstrihnut. Preco si ho vsade neblokla nech mas pokoj? Takto tvoje podvedomie je stale pri nom a tom co ti sposoboval a je jasne, ze tym padom sa to nelepsi. Zatial by som neriesila lekarov, ale spravila vsetko preto, aby si sa pohla dalej. Vsade ho zablokuj, kde sa da, nech s nim viac nekomunikujes, ani pisomne ani slovom. To, ze sa aj smejes a paci sa ti niekto novy je fajn, ale nie je to dostacujuce, aby si si nebola podvedome neista z toho kretena. Nejaku dobu si pomoz takto a az ked toto nezaberie, tak ries lekarov. Aj ty sa musis dat z neho vnutorne doporiadku, aby organizmus sa uvolnil celkovo z toho co si prezivala. To nepride za 2 dni a nemusi ani za 2mesiace a pokial ho nezablokujes tak ani za 2 roky...Urob vsetko preto, aby ti bolo lepsie. Velmi sa cudujem, ze si to nespravila uz po rozchode, ked je taky aky je.
@motylik2559 endokrinologicka mi povedala ze mam velice dobre vysledky bola som tam teraz teraz prednedavnom, nebyvala som takato aj som sa ucila na skusky ale to odkedy som snim vyzadoval vela pisania na mobile proste asi to je z toho, s stresoval a celu energiu som minala na neho dokonca som jedina soferovala on nema a proste on mi nedal nic a ja vsetko z strasne ma vycerpal ale energiu uz mam aj spim kludne ale ta hlava, ....a ano blokla som ale pise z druheho akoby je ignorant sle bloknem aj to na sietsvh a ig ho uz nemam. Fuj budem to mat z neho, lenze je vytrvaly lebo vie co spravil a velice to lutuje ale ja neskocim na take to je povaha a charskter. Len zalubena chápete. Len som chcela vediet ze ci moze vztah taku jak keby mam o 50 iq menej sa citim:(
@motylik2559 endokrinologicka mi povedala ze mam velice dobre vysledky bola som tam teraz teraz prednedavnom, nebyvala som takato aj som sa ucila na skusky ale to odkedy som snim vyzadoval vela pisania na mobile proste asi to je z toho, s stresoval a celu energiu som minala na neho dokonca som jedina soferovala on nema a proste on mi nedal nic a ja vsetko z strasne ma vycerpal ale energiu uz mam aj spim kludne ale ta hlava, ....a ano blokla som ale pise z druheho akoby je ignorant sle bloknem aj to na sietsvh a ig ho uz nemam. Fuj budem to mat z neho, lenze je vytrvaly lebo vie co spravil a velice to lutuje ale ja neskocim na take to je povaha a charskter. Len zalubena chápete. Len som chcela vediet ze ci moze vztah taku jak keby mam o 50 iq menej sa citim:(
@anonym_autor Ano, moze sa ti to z takeho cloveka stat. Preto si myslim, co som ti uz napisala vyssie. Zablokuj aj dalsie cislo, z ktoreho napise. vobec s nim nebud v kontakte a postupom casu sa to zlepsi, len bud trpezliva. Este je moznost do buducna, ak by k zlepseniu nedochadzalo, tak kludne navstiv psychologicku aspon na zopar sedeni, aj to ti moze dost pomoct. Ale najprv vyskusaj to,ze sa od neho uplne odstrihnes, bez kontaktu. Sprav to pre seba. Drzim palceky🍀
@anonym_autor mozno mozgova hmla, toxicka zavislost funguje, je to.rovnaky princip, skodi mi to ale neviem prestat...ak si nedorirsis detstvo bude sa to vracat..
@anonym_c8fa40 ahoj, co konkretne ti zistili? Dakujem
@anonym_e8195c Hashimoto
@anonym_autor mozno mozgova hmla, toxicka zavislost funguje, je to.rovnaky princip, skodi mi to ale neviem prestat...ak si nedorirsis detstvo bude sa to vracat..
@motylik2559
@anonym_e03215 no ten vztah aom mala toxicko az taky silny ze som myslela ze snívam, ale prebrala som ss jak preslo 4 5 mesiacov hlavne potom kriku on bol dost nervavy a ked bol klud tak stale volaco sa opytal ohladom kde som bola alebo skym som, proste nevazil si ma a ja som bola ako sluzka pomaly, takze mal zomna vyhody a preto som to sekla lebo si ma nevazil , neviem ako ma mal rad nemal kedze ja by som to jemu nevedela, fuj velmi to banujem. Ale je to pravda az po polroku zbada kazdý je to len moja chyba tie šance. Uz nikdy viac ale ked to mam z neho fuj este voac sa mi to hnusí nervy len chytam:(
@anonym_autor Ano, moze sa ti to z takeho cloveka stat. Preto si myslim, co som ti uz napisala vyssie. Zablokuj aj dalsie cislo, z ktoreho napise. vobec s nim nebud v kontakte a postupom casu sa to zlepsi, len bud trpezliva. Este je moznost do buducna, ak by k zlepseniu nedochadzalo, tak kludne navstiv psychologicku aspon na zopar sedeni, aj to ti moze dost pomoct. Ale najprv vyskusaj to,ze sa od neho uplne odstrihnes, bez kontaktu. Sprav to pre seba. Drzim palceky🍀
@motylik2559 urobim tak vsetko ako ste napísali, a inak moj otec ma tak stopuje jak keby mam stale 10rokov. Neviem ci som nenašla také isté, taká istá povaha skoro. Nikdy viac.
@motylik2559
@anonym_e03215 no ten vztah aom mala toxicko az taky silny ze som myslela ze snívam, ale prebrala som ss jak preslo 4 5 mesiacov hlavne potom kriku on bol dost nervavy a ked bol klud tak stale volaco sa opytal ohladom kde som bola alebo skym som, proste nevazil si ma a ja som bola ako sluzka pomaly, takze mal zomna vyhody a preto som to sekla lebo si ma nevazil , neviem ako ma mal rad nemal kedze ja by som to jemu nevedela, fuj velmi to banujem. Ale je to pravda az po polroku zbada kazdý je to len moja chyba tie šance. Uz nikdy viac ale ked to mam z neho fuj este voac sa mi to hnusí nervy len chytam:(
@anonym_autor ano moze dojst az k totalnemu rozpadu osobnosti. Tito smradi ta zlikviduju na dlhe casy...ale mas na to aby si sa pozbietala
@anonym_autor ano moze dojst az k totalnemu rozpadu osobnosti. Tito smradi ta zlikviduju na dlhe casy...ale mas na to aby si sa pozbietala
@anonym_e03215 neuveritelne tie stavy, tske prelínanie ze ked kricieval tak som bola taka ze uz mi to nic nespravilo ani som sa nenaplašila. Najskor som bola taka ze ma to trapilo. A to prelínanie je taky pocit medzi som normalna a tým že som akoby opita ale strasne zabudam. A to ja alkohol nepijem nevyskytoval sa ani u nas v rodine. A najhrorsie boli tie pisanice ze este on je smutny nakonec a uz nikdy mi take nebude robit. Ze chce vysvetlovat a rozpravat sa. Ked sme sa sttetli volakedy este tak sme sa aj tak o nicom nerozpravali. Dal mi otazky len tri a to bolo vsetko akoby si skontroloval ako sa mám a kde travim čas. Nikdy viac. Ale takyto dopad mat nikdy viac normalne nechapem aby mi kamarati pripominali alebo vypinalo mi co som chcela, a mala spravit ja zodpovedna osoba co som nic nezabudala. Som naivka tak mi treba. A kolko som ho obdivovala na facky som.
@anonym_e03215 neuveritelne tie stavy, tske prelínanie ze ked kricieval tak som bola taka ze uz mi to nic nespravilo ani som sa nenaplašila. Najskor som bola taka ze ma to trapilo. A to prelínanie je taky pocit medzi som normalna a tým že som akoby opita ale strasne zabudam. A to ja alkohol nepijem nevyskytoval sa ani u nas v rodine. A najhrorsie boli tie pisanice ze este on je smutny nakonec a uz nikdy mi take nebude robit. Ze chce vysvetlovat a rozpravat sa. Ked sme sa sttetli volakedy este tak sme sa aj tak o nicom nerozpravali. Dal mi otazky len tri a to bolo vsetko akoby si skontroloval ako sa mám a kde travim čas. Nikdy viac. Ale takyto dopad mat nikdy viac normalne nechapem aby mi kamarati pripominali alebo vypinalo mi co som chcela, a mala spravit ja zodpovedna osoba co som nic nezabudala. Som naivka tak mi treba. A kolko som ho obdivovala na facky som.
@anonym_autor ale aj tak by som ala k dr a skontrolovala si, ci je vsetko v poriadku. A byvalemu nedaruj uz ani sekundu.
@anonym_e03215 neuveritelne tie stavy, tske prelínanie ze ked kricieval tak som bola taka ze uz mi to nic nespravilo ani som sa nenaplašila. Najskor som bola taka ze ma to trapilo. A to prelínanie je taky pocit medzi som normalna a tým že som akoby opita ale strasne zabudam. A to ja alkohol nepijem nevyskytoval sa ani u nas v rodine. A najhrorsie boli tie pisanice ze este on je smutny nakonec a uz nikdy mi take nebude robit. Ze chce vysvetlovat a rozpravat sa. Ked sme sa sttetli volakedy este tak sme sa aj tak o nicom nerozpravali. Dal mi otazky len tri a to bolo vsetko akoby si skontroloval ako sa mám a kde travim čas. Nikdy viac. Ale takyto dopad mat nikdy viac normalne nechapem aby mi kamarati pripominali alebo vypinalo mi co som chcela, a mala spravit ja zodpovedna osoba co som nic nezabudala. Som naivka tak mi treba. A kolko som ho obdivovala na facky som.
@anonym_autor dopraj si fazu nahnevania mas na to narok za oar mesiacov cez to prejdes a budes viac ok. Mna najviac vyliecilo nemat ho na ociach..
@anonym_autor dopraj si fazu nahnevania mas na to narok za oar mesiacov cez to prejdes a budes viac ok. Mna najviac vyliecilo nemat ho na ociach..
@anonym_e03215 mam tali fazu velmi mi to pomaha aj si zanadávam a kazde rano mi prichadzaju veci ktoré si pamatám ze si dovolil, vacsinou ráno vecer nie.
Ďakujem za podporu, a nevídavam ho a keby tak sa mu vyhnem a zbočím.
@anonym_e03215 mam tali fazu velmi mi to pomaha aj si zanadávam a kazde rano mi prichadzaju veci ktoré si pamatám ze si dovolil, vacsinou ráno vecer nie.
Ďakujem za podporu, a nevídavam ho a keby tak sa mu vyhnem a zbočím.
@anonym_autor zvladnes to. Den za dnom....
@anonym_e03215 mam tali fazu velmi mi to pomaha aj si zanadávam a kazde rano mi prichadzaju veci ktoré si pamatám ze si dovolil, vacsinou ráno vecer nie.
Ďakujem za podporu, a nevídavam ho a keby tak sa mu vyhnem a zbočím.
@anonym_autor mne to trvalo pol roka, potom som ho prestala riesit a zacala som zit. Uz sa nehnevam ani na neho ani na seba.
Toho chlapa zablokuj a vobec s ním nehovor. Je to cvok zničil by ťa. Kým sa tvoj mozog s toho stresu spamätá trochu to potrvá. Daj si pauzu od chlapov buď chvíľku sama možno psychológ. Nie psychiater, psychológ, len si pohovoriť možno sa naučiť ako relaxovať. Chce to čas a byť v kľude k tomu človeku sa nevracaj bol to zlý vzťah.

@anonym_autor bude to najskor neurologicky problem. Sla by som na vysetrenie, nech mas klud. CT hlavy atd. K staremu vztahu sa nevracaj. Utrapil by ta. Sekni kontakty s nim. Sustred sa twraz na seba, na uzdravenie. A casom na novy vztah. Rirs teraz dr.