Partnerka chce ísť na potrat

7. dec 2019

Ahojte, viem že táto stránka je pre ženy a ja som muž. Ale chcel by som radu a neviem kde inde sa na ňu opýtať s mojou rodinou také veci prebreať nechcem a ženské kamarátky nemám. S priateľkou sme spolu len dva roky a pošmyklo sa nám, hoci brala antikoncepciu, je v 7tt a oznámila mi že dieťa nechce a vybavila si veci pre interupciu. Ma len 21 rokov a ešte študuje, jej odbor sa externe študovať nedá a to je hlavným dôvodom prečo chce ísť na interpciu. Lenže ja neviem ako ju presvedčiť aby nešla. Vraj nechce aby sa o ňu niekto staral hoci som jej to ponúkol. Som z toho nahnevaný lebo sme sa pohádali. Povedala mi že si vezme aj veci a odíde ak budem tlačiť. Pretože ona sa vraj na dieťa necíti pripravená. Podľa mňa ju do toho veľki tlačí jej mama. Ja som jej navrhol aj spoločné bývanie lenže ona mi povedala že v žiadnom prípade. Neviem čo viacej preto môžem urobiť. Ja som deti vždy chcel. Nie tak skoro možno no keď sa už zadarilo. Termín má v stredu čo viem akeď na to pomyslím.

bielavlcica
7. dec 2019

Ja ti poviem tak je to nieco o com by mala rozhodovat ona. Pokial je to tak zrejme ju nepresvedcis. A zrejme ju tym aj stratis. To ste sa o detoch vobec nebavili?

suzitok
7. dec 2019

Ahoj, ak nemôže študovať externe, stále je možnosť prerušenia štúdia.. neviem aká je tvoja situácia, koľko máš rokov , atď. ale možno by zabralo, keby si jej ponúkol istoty.. myslím, že u nej nehrá rolu len škola, ale aj strach čo bude ďalej, kde budete, ako budete..atd..
Je prirodzené, že jej mama má na ňu vplyv, možno by nebolo odveci sa ísť porozprávať aj snou....
Ak su ale obe presvedčené, ze toto je cesta, budes to mat velmi tazke aby si to zastavil... Velmi tazko radit v takejto situácii... teraz sa pretriasa zakon o UPT, ale zatial stale plati, ze zena sa rozhoduje sama, bez suhlasu otca....

sofi_fabova
7. dec 2019

Ahoj, možno ti viem poradiť , napíš mi súkromnú správu

autor
7. dec 2019

Bavili ale ona to vždy striasla. Lebo podľa nej to malo čas. Vždy mi hovorila že najskôr niekedy po škole pár rokov to by mala 25 alebo 26 keby doštudovala. A že tak po 30tke si predstavovala deti a mne to vlastne nevadilo.

Ja mám 25 teraz a mám aj svoj byt ale ona so mnou bývať ísť nechcela lebo ako študentka bu mi nemala ako zaplatiť nájom hoci to som ani nikdy nechcel. Mam stálu prácu a to všetko ona vie nemám sa zle a nebolo by nám zle ani spolu.

Ona mi povie že je len v treťom ročníku a že ak na rok preruší aj tak jej ešte ďalšie 3 ostávajú a že ako sa asi vráti s takým malým babom na denné štúdium na ďalsie tri roky. Navyše študuje v inom meste na konci slovenska takže tam dochádza. Ja som chodil často za ňou ale to by bolo trochu zložité s dieťaťom.
Ja viem že štúdia by sa musela vzdať a to vie aj ona. Ale ja by som sa postaral aby sa nemala zle

marky_marks
7. dec 2019

Je mi úprimne ľúto chalanov, ktorí sú v podobnej situácii ako ty. Je to dosť nefér a podľa mňa slová, že "o tom by mala rozhodovať ona" sú úplne, úplne mimo. Je to aj tvoje dieťa, zaujímaš sa, chceš ho, tak nerozumiem, prečo by mala ona rozhodovať o tom, že to dieťatko nebude žiť. Napíš mi prosím ťa súkromnú správu, pošlem ti niečo, čo by mohlo pomôcť zmeniť jej názor.

sara07
7. dec 2019

je to jej telo a jej život , ty ju kludne môžeš opustit o pár rokov , nebudeš ani prvy ani posledny a ona ostane s dietatom sama
čo čakáš že ti dá tu niekto radu nejaku ? ako to riešit ? to si ako fakt myslím
nie tu ti zástkankyne života absolutneho budu hladit dušičku a čičíkat ta
a pokial sa nechceš bavit o tomto s rodinou tak ako si chceš založit novu, ked nezvladaš komunikaciu s matkou, s rodičmi, najskôr sa toto nauč a potom chod dalej

a uprimne si myslím že tento prispevok je vymyslený , lebo dnes tu ešte ohladne interupcie nebola, takže zdravotné problémy nie ,tak tu nahodíme niečo takéto, nikty tento typ prispevkov tu nebol ,a hla teraz vkuse
protiinterupčny sabat ešte dnes nebol 😈😈

evkano1402
7. dec 2019

nemozes urobit nic.
Zmierit sa s tym? Ze aj tvoje dieta tu nebude...mrzi ma to

evkano1402
7. dec 2019

je to telo a zivot ich buduceho dietata, nie jej telo, ktore bude potratene, sorry zakladna biologia

nnnuuunnn
7. dec 2019

Všetko sa dá ak sa chce. Nebolo by ľahké dokončiť školu s malým dieťaťom, no i tak by som sa o to pokúsila ak by išlo o život môjho dietata. Otázka je ešte, či Ta ona ľubi a chce vôbec to dieťa mat s Tebou (tým myslím teoreticky v tej 30tke).

suzitok
7. dec 2019

V podstate jej rozumiem....ked preruší studium, tak sa obava, alebo je dokonca presvedčená, že sa uz k tomu nikdy nedostane, ze sa to kvôli dietatu nebude dat..zaroven nechce byť závislá od teba...
Trochu ma zaraza, ze je len v 7tt....a uz ma vybavený termin zakroku na stredu... väčšina gynekologov toto neriesi takto narychlo, vacsinou daju zene cas na premyslenie, cas zvazit....
Mas moj obdiv, ako zodpovedne si sa voči situacii postavil, ale obavam sa, ze ak by si ju presvedčil, prave dieta by bolo problemom v buducnosti medzi vami a aj dovodom hadok, vycitiek...
Kazdopadne ma ona právo sa rozhodnut ako chce....poznam zeny, ktore zliezli lekárovi z operačného stola..vselico sa stava...kazdopadne mi je to velmi luto nech to dooadne akokoľvek, tento vzťah uz bude naveky poznačený, ci s dieťaťom, či bez neho...

autor
7. dec 2019

Nemám prečo by som si vymýšľal. S mamou som sa o tom nechcel baviť lebo viem aký na to má názor ona a že by to narobilo viacej dobra než zla. Veľmi ma to mrzí. Ono tá gynekologička je kamoška priateľkynej mame takže preto si ten termín vybavila tak rýchlo. Lebo vraj tak skoro bude ten zákrok menej invazívny a lepší. Ale to len čo mi povedala priateĺka viem. Ja som sa chcel s jej mamou porozprávať ale povedala mi ze ona sa nestará a nezaujíma jú to. Že jej dcéra sa rozhodla a viacej so mnou nemá o čom. Hrozne ma to mrzí a chcel by som to zmeniť lenže naozaj neviem ako a napadlo mi že ženy tu by mohli bať rady skôr ako moji kamošim

777januska777
7. dec 2019

Ja by som jej povedala, že ty si ochotný sa o ňu postarať, ale ak sa rozhodnete si dieťa vziať, tak s takým človekom by som byť tebou nikdy nebola. A to jej aj povedz, že ak sa rozhodnete zabiť vaše vlastné dieťa, tak potom si ty s ňou už nemáš čo povedať. Teda ak chceš. Ale pre mňa by ona už nebola človekom s akým by som si chcela plánovať budúcnosť, lebo to ako sa stavia k problému o nej dosť vypovedá. Žena, ktorá nechce riešiť problémy a postaviť sa k nim čelom, ale od nich uteká. Radím ti, ak pôjde na interupciu, tak na vzťah s ňou už nemysli, lebo človek čo radikálne rieši svoje problémy a nezáleží mu na tvojom názore si myslím, že nie je dobrý pre spoločnú budúcnosť.

marky_marks
7. dec 2019

napíš mi prosím ťa, alebo mi pošli email, len ti chcem niečo poslať

suzitok
7. dec 2019

@777januska777 súhlasím so vsetkym, co si napísala.... hlavne s tym, ze by mala v prvom rade riešiť vsetko s partnerom a nie s mamou...chlapec nema sancu, bolo mu to len oznámené a viac sa snim o to nebudu bavit...

cacianka
7. dec 2019

A uz tu zacina antipotratovy sabat
@sara07

sara07
7. dec 2019

takžde cudzi človek anonym je bližší ako názor tvojej matky ktorá ta pozná, vie aky si, reálne ta pozná , prepáč ale si ešte vyslovene dieta, a tvoja priatelka sa rozhodla nie len pre školu ale aj preto lebo nemá dôveru v teba že by si sa postaral, takýchto starostlivych oteckov to tu popisuju baby skoro každy den, a ani ja ti moc neverím , zamotávaš sa
ak má tvoja matka na to taky nazor asi vie prečo, nemáš odvahu jej to ani povedat nevyhovaraj sa
a také kecy že si to vybavila rychlejšie môžeš to rozviest ? lebo toto je blbost na entu , ak išla hned ako začal mešakt menzes a nie po 14 dnoch napr tak jasné že to bude skorej, je tam lehota 3 dni, to ako chceš povedat že falšuje lekarske záznamy
aha takže taženie proti doktorom stále pokračuje,

sara07
7. dec 2019

@cacianka ano počkáme ako sa zamotá udajny chlapec
vrahov už vytiahli čakam čo bude dalej😝

sara07
7. dec 2019

@cacianka ano toto tu bude častejšie , lebo neprešiel zákon že muž musí byt informovany a žena dáva pisomne potvrdenie že ano vie o tom že ide na interupciu
božinku ty to vidíš také priehladné klamstvo, ja neviem to sa môže, nevieš kolko zdravasov si budu musiet dat za lož milosrdenstva pre udajne dobru vec😝

autor
7. dec 2019

Nie moja mama má práve silný názor proti potratom. Ona by moju priateĺku zvozila pod čierny zem a to ja nechcem. Nechcem jej naložiť ešte viacej nez už má. Ja viem že to nemá ľahké a voĺba je zložitá. Ani netiahnem nejako proti lekárom ja som len reagoval na to že prečo dostala tak skorý termín. Ona šla hneď ako jej meškal menzes a dostala termín zhruba o 5 dní ja som reagoval len na to takže nechapem. Moja mama na to má názor aký má a viem že u nej by som sa rady nedočkal minimálne nie takej aká by nebola voči mojej priateľke a to ja nechcem. Ja neviem ako sa na ňu budem pozerať keď na ten potrat pôjde. Ja som bábo neplánoval teraz rozhodne ale stalo sa a chcem sa k tomu postaviť ako chlap. Nie som nejaký nezodpovedný puberťák čo hy zdupkal a opustil ju. Ale toto všetko som jej povedal a ona si stále stojí za svojim.

sara07
7. dec 2019

pokial sa rozhodne, tak je tam 3 dnova lehota na udajne rozmyslenie
čiže ak šla, tehotenstvo sa z krvi potvrdilo, tak od toho ako požiadalala o interupciu je 3 dnová lehota
čiže to že dostala termín o 5 dní je v poriadku a v sulade zo zákonom, hladaš niečo čo nie je
čo takto si to naštudovat ,sám , nájst si legislativu a neriešit či tam je nejaky vztah alebo nie na skoršie vybavenie
uvedomuješ že si tu mudr nepriamo a krivo obvinil ?
ale žena nemusí čakat 14 dní , to je pravidlo, bežne si robia testy po 1.2 dni meškania a pokial citi nejaké zmeny idu hned k mudr ked vedia čo chcu
pokial chceš dieta čakáš tých 14 dní ,aby to bolo jasné , lahšie aj cez sono vidiš atd
to že išla skorej a dostala 5 dnovy termin je v sulade zo zakonom, aj zo všetkým
ty sa ako chlap postav najskôr svojej mamy a skus si obhajit pred nou jej rozhodnutie a názor, nevyháraj sa na to že ako bude reagovat, to sa nevieš postavit , vlastnej mame tak začni tu
hádam ked začne vozit pred tebou priatelku, tak ju necháš v plen, nezastaneš sa , nepovieš nič na obranu, tvoja mama ked chce dalšie deti predsa môže mat
najlepšie kecat do rodenia niekomu kto nechce alebo nemôže rodit no to sa keca
no pokračuje som zvedava čo ešte vymysliš

niagara11
7. dec 2019

Ahoj, neviem co tvoja priatelka studuje, ale neda sa tam vybavit individualny studijny plan? mam kamosku, ktora bola v podobnej situacii a dostudovala a to ju partner opustil, cize bola na tom este horsie a pomali jej rodicia. Dalsia rodila este pred maturitou a dostudovala aj vysoku skolu, len to trvalo dlhsie .... Pre tvoju priatelku je to iste sok, takto nepalnovane, aby sa jej zrazu cely naplanovany zivot zmenil, ale nie vzdy vyjde vsetko tak ako si my naplanujeme.
To ze si ju dusicka vybrala za matku, nieco znaci, ma v sebe zivot, ak sa rozhodne ukoncit ho, iste to bude mat nasledky, skor ci neskor, nech si premysli, na zaklade vseobecne platneho pravidla - cin a reakcia, dosledok ... co je jednoduchsie znasat, ci problemy s dostudovanim, alebo zamerne ukoncenie zivota. Ak by vsak mala dietatko nenavidiet po narodeni, tak to je tiez na zvazenie, ty musis asi vediet aka je, hlavne aj ked sa takto jednoznacne bez ohladu na druhych vie rozhodnut, v takej zavaznej veci. Asi je viac pragmaticka. Vydieranim ju nepresvedcis, musela by k tomu rozhodnutiu nechat si dietatko prist sama. skus si nieco o danej tematike nastudovat, aj z hladiska energetickych pohladov, nie iba medicinskych a jej to prezentovat, ze predsa to je ziva energia cloveka co je teraz v nej, a mozno ju to trochu nahryzie v jej rozhodnuti.
Teba obdivujem, podla mna si sa zachoval ako vyspely, chapavy clovek, ktory prebera zodpovednost za svoje ciny.
Priatelka by si mohla trochu potrenovat vdacnost a pokoru, za to ze ma takeho partnera a za to ze ma moznost dat dalsej dusicke telicko a lasku.

autor
7. dec 2019

Ale ako ju mám pred mamou obrániť keď ja to dieťa chcem? Akože čo jej mám hovoriť že jej to schvaľujem keď pravda je inde a ja by som to dieťa chcel? Preto som to mame nevravel lebo s ňou ten názor zdieĺam inak by som sa jej zastal. Lenže nebudem jej klamať že ja dieťa nechcem keď ho chcem. O tom zákone som netušil a ospravedlňujem sa ja sa naozaj do týchto vecí nevyznám. Ale prišlo mi to celé hrozne rýchle a uspechané a dokonca možno aj zbytočne rýchle. Ja som na priateľku netlačil len som chcel možno nejaké argumenty že aké by som jej mohol povedať. Ja som sa slušne rozprával nehádali sme sa ani som ju nepriviazal k radiátoru ako to tu niektoré prezentujete. Mame som to nepovedal lebo nechcem oheň na streche.

medulienka81
7. dec 2019

Priateľka je zrejme ešte také 21 ročné nedozrete decko. Chápem jej pocity...ale kebyže milujem svojho priateľa a nečakane otehotniem tak na potrat by som nedokázala ísť. Asi ta moc neľúbi keď toto dokáže aj napriek tomu že ešte študuje. Škola sa dá hocikedy dokončiť. Máš zázemie.. pracuješ..tak ..
Kde je potrat nie je láska..je to koniec vašej budúcnosti. Dalo by sa ďalej žiť alebo chodiť a spávať ďalej s takou ženou?? Asi už nie.

izy1661
7. dec 2019

@sara07 nejdem obhajovať ani potraty ani "antipotraty" , ale to co Vy tu píšete 😫
Silou mocou potrebuje byť proti nemu.
Čo je zlé, že chce mať dieťa teraz s tou zenou, ktorú miluje? Stalo sa.. Čo už. Ja som nikde nevidela, že by sa niekde zamotal a vymýšľal si.
Nechce, aby jeho mama bola proti jeho priateľke, co je.pochopiteľne, ked s ňou ostane a ona by jej to mala stále presadzovať... To nie je o tom, že je ešte decko a nevie sa jej postaviť. Decko je skôr ta jeho priateľka. Keď u sexuju, tak ci s alebo bez ochrany, VŽDY je nejake to % možného otehotnenia, a ze práve ONA je ta, co nerieši dôsledok s tym kým by mala, ale so svojou mamou. Len skôr mi to príde, že asi uplne neplanovala nejako život s tymto mužom, co tu srdce vylieva. Ja sama mam 22, akurat som dostudovala Bc. A pokračujem ďalej. Som vydatá a napriek tomu, že tiež mi nie je prijemne, ze nas na 80% živí manžel, je to tak, lebo sam chce byt so mnou ale tiez chce aby som dostudovala. A vysoká sa da uplne v pohoda vystudovat aj s dieťaťom. Ja študujem právny odbor a mam aj spolužiačky , ktore rodili či v prvom, či v druhom, či v treťom ročníku, funguju normálne a všetko zvládli ako ostatné 🙂
Takže je tu skôr otazka, že či ONA akceptuje jeho názor. Už len porozprávať sa o tom normálne a nie hneď utekať na potrat a priateľovi to len oznámiť...
A Tebe drahý pane, rozmysli sa, či chceš ostať s niekým, kto očividne neprechovava k Tebe dostatočný rešpekt, pretože VŽDY ak sa ide na potrat a jeden z rodičov to nechce, tak si to budú vyčítať.

extempore
7. dec 2019

Ak je to 6 ročné štúdium, ktoré sa nedá študovať externe, potom je to asi medicína. Ak sa medička nevie chrániť pred nechceným tehotenstvom, tak potom už neviem.. Chápem nezávideniahodnú situáciu autora - povedzme si úprimne - veľa žien berie chlapov len ako darcov semena. Nesmú spolurozhodovať o tom, či dieťa bude ani o tom, či nebude ☹️☹️☹️

ivusikk
7. dec 2019

@extempore veď píše že brala antikoncepciu 🤦🏻‍♀️

cacianka
7. dec 2019

Ja nie som tvrdym zastancom potratov, ani nebrojim zubami nechtami proti nim.ale priateľka asi dobre vie preco kona tak ako kona a kazdeho trt do toho.povedat slusne svoj postoj nazor ok, ale je to jej telo jej psychika jej rozhodnutie.

autor
7. dec 2019

Bola to hlúpost že sme sa nechránili ešte kondómami. Ale ona vraví že ona sa bojí že nedošuduje lebo škola je ďaleko až na východe a musí dochádzať a nevie si predataviť dochádzať od malého dieťata a že navyš neplánovala deti tak skoro a túži aj po kariére a po slobode aby mohla cestovať. A že jej skola je zložitá už aj tak a nie aby si zavarila ešte viacej. To sú jej dôvody a jej mama ju v nich podporuje ze nech nestrávi celý život nad plienkami. Ale ja by som jej pomohol pokojne aj s tým to všetko som jej vravel. Prácu tu mám ale bohužiaľ dobrú a dobre zarobím takže by som nechcel meniť a sťahovať sa na východ hlavne ak ona aj tak svoj názor asi nezmení. Som mierne zúfalý a neviem ako sa už k tomu postaviť. Chcel som ju požiadať aj o ruku už som aj prsteň vyberal keď mi povedala že ona v stredu ide na zákrok a že ja jej nemám do toho kecať a môžem byť vôbec rád že mi to oznámila.

777januska777
7. dec 2019

Pozri fakt s ňou chceš ešte niečo riešiť? Ale že vážne? Veď to je babenka, ktorá dá viac na rady svojej matky ako na tvoje, nemá k tebe úctu a žiadny rešpekt. Utekaj od takej chlapče a nechaj ju pekne s maminou. Ak sa však predsa rozhodne, že na potrat nepôjde, tak vtedy pri nej stoj, lebo to by bol znak toho že ťa miluje a že si s tebou predstavuje budúcnosť. Ak ale na potrat pôjde, tak to radím dobre, vykašli sa na ňu, nájdeš si lepšiu a hlavne takú čo ťa bude rešpektovať. Lebo táto o rešpekte k tebe ani nepočula.

777januska777
7. dec 2019

@cacianka no veď hej, on je predsa len semeno, chlap nemá mať názor, chlap má zabezpečiť semeno a peniaze a už ho netreba. Či ako? 🤔