Rozchod počas tehotenstva a problémy s bývaním

lula555
21. júl 2020

Ahojte potrebujem prosím radu ..už nevládzem ..
S ex priateľom sme sa rozišli keď som bola v 2 mesiaci tehotenstva. Žili sme u jeho rodičov. Nebolo mi tam dobre, jeho mama sa všade starala, znevazovali má, chceli aby som dala výpoveď v robote, aby som menej chodila ku rodičom na návštevy.. Stále som bola len v izbe zavretá. Jeho otec povedal že keď sa malé narodí tak budem v jednej izbe len ja a babo a môj ex bude mať sám izbu aby sme ho nevyrusovali, . Potom keď som tam bola viac si vsimaly psa ako mňa a to už vedeli že som tehotná. Potom každý večer tam hrávali karty so susedmi, furt nafajcene , , nemali sme súkromie.Tak som sa rozhodla ísť bývať domov. Samozrejme som ho svojho priateľa cez to všetko volala bývať ku nám.. Môj otec nam dával polovicu domu, auto všetko.. Mohli sme začať žiť ako rodina. Bez toho aby sa niekto do nas staral. On mi jeden večer aj sľúbil že si ide len po veci a budeme bývať u našich aj ocovi sľúbil lenže má oklamal.. Napísal mi sms že sa mam vrátiť ja naspet.. Rozhodol sa pre rodičov.. Celé tehotenstvo mi písal sms v ktorých má stále len volal naspäť . A dobré vedel že mi tam bolo zle , psychický som bola na dne .. Len čo som odišla jeho matka mi volala a vyhrážala sa mi že už nemám chodiť že mi dieťa zoberú, Že on už má dievča lepšie ako ja , samozrejmé urážala má že som kurva , že mám druhých .. Chápete tehotnej žene tak povedať .. prešli dva mesiace a on si našiel priateľku aj s cudzím dieťaťom.. Mňa nahal a staral sa o novú priateľku a cudzie dieťa.. Za celý ten čas mne ani bábätku nič nekúpil. Všetko si kupujem sama.. Ani rožok do ruky mi nedal. Nič. Len sa mi vyhráža že on má sms ako som mu nadavala . Áno je to Pravda nadavala som mu kade čo som napísala aj to ze malú neuvidí. Ale preto lebo som bola psychický mimo zo všetkého, a ešte aj tehotná sama . A bála som sa vyhrážok jeho mami . A videla som ho po 2mesiacoch ako som odišla s druhou ženou a ako tlači kocar s cudzím dieťaťom, . Bol strašný pohľad. A Este počas toho ako mal druhu aj s cudzie dieťa mi vypisoval sms. Samozrejme že som bola psychický na tom zle, tak som mu kade čo napisala a s nervov..ja mam tiež svoju hrdosť. .. píše sms ale ani raz neprišiel osobne sa porozprávať. Žiadna snaha nič ..len sms .. Jednú sms raz za mesiac nič viac ..Ja som ho čakala.. Ja som chodila po lekároch či mala nemá rodinnu vadu lebo u nich je tam niečo , tak kým som čakala na výsledky a plakala on sa zabával na diskotéke a žil si ako keby nič . A Este ktomu jeho mama sa mi cez telefón vyhrážala. Ja som bola psichicky mimo. Kvôli nemu a jeho máme a kvôli tomu ako mi neustále vypisoval a jeho mama sa mi neustále vyhrážala som ostala na rizikovom.. Celé ttehotenstvo mam taske. Však on si vybral sám. Ja som nič neurobila len som odišla bývať domov lebo tam to bolo hrozné ..A volala som aj jeho . On sa Lieči sa na panicke poruchy, aj jeho otec s mamou berú lieky na nervy, a navštevujú psychiatra aj on. Hrával vo veľkom stroje. Nijak nneprispieva, nic malej nekúpil, stara sa o cudzie dieťa a ženu. Ich živil ..Malej ani mne nič nedal. Omna sa starajú rodičia. Po doktoroch somnou chodí oco , čo sa boji že má niekde v meste jeho mama napadne keď sa vyhrážala . A on sa mi vyhráža že mi vezme malú .. A takýto človek Este bude žiadať niečo. Chcem sa spýtať je možné že by mu súd zveril dieťa do jeho opatery. Že by mi ho vzal? Nechcem ani striedavú starostlivost. Do rodného listu ho nezapisem. Nechcem ani výživné len pokoj. Čo mam robiť? On si to dá na súd aby určil či je otec. Koľko taký súd trvá? Koľko by platil za návrh o určenie ocovstva? Je možné že bi mi dieťa vzal, že by od matky zobrali dieťa a dali takému dieťa. Poviem vám bojím sa ísť rodiť normálne len kvôli tomu že by mi ju mohol vziať ..

katkabg
21. júl 2020

@lula555 ja len tolko....TY SI LEN VYHRALA ZE SI SA TAKEHOTO CHRAPUNA AJ S TAKYMITO SVOKROVCAMI ZBAVILA 😉

lula555
autor
21. júl 2020

@katkabg tak to áno to mi aj naši vravia..len sa bojím že mi malú vezmú

katkabg
21. júl 2020

@lula555 nemaju preco....ty si odkladaj vsetky blocky co jej kupujes.Rob si dokazy 😉

mirka_8
21. júl 2020

Buď kľudná dieta ti nezoberu to patri k matke sesternica tiez neuvuedla oca dieťaťa a ma s ním pokoj a ja si myslím že on to na súd nedá..

dollyzv
21. júl 2020

Pokiaľ nedrogujes,nepijes,nie si psychiatrický pacient a nebyvas pod mostom hádam žiadny súd na svete nezverí novorodenca otcovi a starej mame keď ma zdravú matku..kto by sa oňho staral? Hádam nie jeho nová priateľka alebo stará mama..Neviem ako dlho taký súd trva,určenie otcovstva stojí od 300-500€ a v 90% prípadov sú to len vyhrážky nič viac..máloktorý chlap si dobrovolne na seba sám vezme povinnosť platiť vyzivne a ktomu sa ešte vláčiť po súdoch len aby si niečo dokázal..osobne by som takého chumaja aj s rodinou úplne odstrihla od života,zmenila číslo a pravdepodobne aj bydlisko najlepšie o niekoľko 100km daleko

lula555
autor
21. júl 2020

@dollyzv aj nad tým rozmýšľam .. najradšej niekde odísť... Ďakujem za radu

sejan
21. júl 2020

@lula555 vôbec sa neboj...hlavne sa nestresuj to ti a aj malej škodí...robí len bububu ... Tak ako sa doteraz zaujímal tak sa bude aj po narodení dcérky ak nie menej... Buď rada že si sa takýchto ľudí zbavila. Určite by súd neveril do opatery dieťa takému dementovi a ešte aj keď to má na papieri. Hlavu hore a teš sa, tehotenstvo je krásne a potom to bude ešte krajšie,😀😀😀

dollyzv
21. júl 2020

@lula555 no ja by som to určite spravila..pre svoj pokoj aj pokoj dieťaťa..úplne sa vyhnúť tej rodine a hneď budeš kludnejsia 🙂

karpina
21. júl 2020

Myslím že tie vyhražky zo strany jeho rodiny smerujú k tomu, aby si neuviedla jeho ako otca, aby nemusel platiť výživné, zastrašujú ťa. Ja by som si veru žiadala výživné, aj všetky výdavky spojené so zaopatrením dieťaťa. Ty sa nemáš čoho báť, oni sú celá rodina na palicu, im by dieťa žiadny súd nezveril. Len by ma zaujímalo, kde si natrafila na takeho ozembucha a čo si na ňom videla, už ked si videla pomery v jeho rodine, mala brať nohy na ramená. Modli sa, aby tvoje dieťa nepodedilo prevažne ich gény.

katty2012
21. júl 2020

@lula555 urcite ti dieta nikto nevezme. do rodneho listu ho neuvedies, nedostanes od neho alimenty, ale budes mat pokoj. nedaj sa zastrasit, dovoluju si preto, ze asi z teba citia strach. agresorom sa musis postavit, nie uhybat.

erikissima
21. júl 2020

Ale čo si! Malú ti nevezme, ani on ani svokra, prosím ta len never takým rečiam, len ta chcú strašiť a robiť ti naschvál zle, na to sú zákony, a on si v tomto prípade ani neskrtne. Len sa daj dokopy po psychickej stránke ty hlavne, netrp kvôli chujovi a jeho matke, máš podporu rodiny a dieťa na ceste, máš kde bývať, dostaneš sa z toho, a časom budeš veľmi veľmi vďačná že to takto dopadlo 🙏 Takže klidek a hlavu hore 💪

yipsylonka9742
21. júl 2020

Bojis sa ci ti dieta vezmu??? Ja by som ti dieta nikdy ani nedala !!!! Nikdy!! a ani jemu!!! Chuda male!!!!
A nech ma teraz zakopu vsetky super mamicky!!!

amelie2017
21. júl 2020

Pre pokoj svojej duse by som mu napisala mail a doporuceny list, v ktorom by som napisala, ze som ako tehotna odisla byvat ku rodicom, nakolko prostredie, v ktorom si bola bolo nevyhovujuce pre tehotnu- psychicky stres a zafajcene prostredie, z ktoreho ti bolo fyzicky zle, na zvracanie. Ze si mu nikdy nepranila v starostlivosti o nenarodene dieta, ale on sa nechcel fyzicky a i financne podielat a z toho dovodu usudzujes, ze o dieta nejavi zaujem a nezapises ho ako otca do rodneho listu.

Ak by niekedy doslo k sudu o urcenie otcovstva, minimalne 3 roky sa bude s dietatom stretavat ñen v tvojej pritomnosti a ver mi, ze za tie 3 roky ho hra na otecla prejde a aj zabudne, ze nejake dieta ma.

ladyloo
21. júl 2020

pytas sa to tu stale dokola, založila si tuto istu temu uz pred viac ako mesiacom...co nechapes??? uz ti to vysvetlili baby pred tym...nikto ti dieta nevezme, zacni na sebe pracovat po psychickej stranke, dieta ta bude potrebovat..

1gabriela13
21. júl 2020

@lula555 pracovala som na sociálnej kuratele. Nie, dieťa ti zobrať nemôže, jedine ak si alkoholicka, drogovo závislá alebo zanedbávas starostlivosť, ktorú samozrejme on musí na súde patrične preukázať. Deti nezobrali dokonca ani mojej susedské ktorá je drogovo závislá, poslali ju na liečenie. Deti sa matkám berú len v krajných prípadoch. Vyhrážky sú jedna vec skutočnosť druhá.

osky
21. júl 2020

@amelie2017 ked mu napise takyto meil on bude mat v rukach pisomny dokaz o tom,ze otcom je a ona ho poprela....
Autorke-urcite s nim taketo veci neries oisomne-ani v meily ani v sms ani telefo icky...nikdy nevies na com ta takyto psychos nachyta!

Ty uz si svoj pokoj v podstate nasla.
Bez vyzivneho to bude moz o tazsie,ale zase,ani to vyzivne by nebolo neviem ake vysoke.
Neuvadzaj ho ako otca.
Odstrihni sa od neho celkom.
Malej mozes o nom rozpravat,aby ho poznala od teba,mozno casom,ked bude väcsia,bude chciet otca poznat,mozno bude vhodnejsia situacia....
Nie som zastancom toho,aby niektori z rodicov nemak k detom pristup.
Ale v tvojom pripade to vidimako jedinu moznost na normalny,v podstate pokojny zivot.
Dieta ti vziat nemoze-kedze sa liecil na panicke porzchy,je to dokazatelne,psychicky labilnemu cloveku zveri dieta do opatery len blazon.

Otazne je,v dnesnej dobe,ci nas sudny a socialny system je v sulade so zdravym rozumom a logikou.
Pretoze napr.v Anglicku sociaka casto odnima zdrave deti z normalne fu gujucej rodiny...a ja mam pocit,ze EU nam vela akychto na hlavu postavenych veci chce sem nanutit.
Ale napriek vsetkemu,nestresuj.nie je to take jednoduche,vziat niekomu dieta!

amelie2017
21. júl 2020

@osky ano, bude to mat v rukach, ale ak pojde na sud o urcenie otcovstva, tak bude jedno, ze ho ona zapiera a takto ma aspon papier, ze mu nikdy v nicom nebranila, ale on nemal zaujem. Ja osobne by som ho informovala o kazdom sone, nepride, poznacim si, nezaujem, rovnako po narodeni, lebo neverim, ze pride

vierkainka
21. júl 2020

Prosím ta dievča zlaté, hlavne sa upokoj a nestresuj sa, dieťatko potrebuje spokojní maminku ❤️Bývaš u rodičov v krásnom a čistom prostredí s dostatkom priestoru. Kupuješ vecičky a chystáš sa zodpovedne na dráhu matky. Nepijes nehyris po nociach. Máš oporu v svojich rodičoch. Pritom všetkom čo si napísala, je dobre ze neuvedies otca do rodného listu. Ak on požiada o testy, aj si ich zaplatí. A teraz sa na to pozri triezvo : zastrasuju ta psychicky chorí ľudia, ktorí berú lieky na nervy. Fajčia. Tvoj ex ma novu partnerku s dieťaťom. Tiež nie je ok ak hral atď atď..... Ty si myslíš ze zoberú diera matke v tvojej pozícii a dajú ho otcovi a bude ho vychovávať s cudzou ženou s ktorou bude ktovieako dlho? Jeho rodina aj on sám vie ze sa bojíš. Tak už v sebe neziv ten strach a neboj sa. Bud silná pre svoje dieťa. Máš šancu začať nový život, tak začni. ❤️A ze si mu nadávala? No a? To nie je dôvod na odobratie dieťaťa. Hlavne sa k nemu nevracaj. Drz sa 🌼Prajem ti veľa síl zdravíčka a veľa slniečka do života.

mirro
21. júl 2020

@lula555 tak...vybrala si si takého za otca svojho dieťaťa. Prečo? Otehotnela si, a všetci z jeho rodiny sú zlí....Nikdy nerobí dobrotu, keď rodina,ktorú si založíš,býva spolu s rodičmi. Je jedno s ktorými. Keď je to tak,ako píšeš, všetci ti ubližovali, otec splodil a nestará sa...neostáva ti iné, ako zobrať na svoje plecia starostlivosť za oboch. Dieťa ti nevezmú,ak sa staráš, nepiješ, nedroguješ. Postav sa na vlastné nohy, postupnými krokmi sa osamostatni, časom dieťa do jaslí, škôlky, ty do práce a bývať sama. Raz ste dopustili,aby sa to malé narodilo,tak je vašou psou povinnosťou postarať sa oň, kým budete tu. Ak nie obaja, tak to ostáva na tebe.

xckaret
22. júl 2020

Ach dalsia chudera, ktora za nic nemoze...nema sa kto postarat o jej byvanie a dieta. A ,,priatel,, uz ju nechce. Opat cele okolie je vinne a ,,JA ,, nic ja muzikant.

lula555
autor
22. júl 2020

@xckaret moja ...ja bývať mám kde ..mám všetko aj malá ...tak neviem čo tu riešiš!!!!!ďalšia vec nevieš ako to všetko bolo !!!tak si svoj názor niekam strč

lula555
autor
22. júl 2020

@mirro preboha čo vy trepete ...však ja mam kde bývať..mám svoje.. nechápem kto tu rieši bývanie!!

lula555
autor
22. júl 2020

@yipsylonka9742 a ty ma poznáš že mi takú vec napises!! To ja by som tebe žiadne dieťa nedala ..lebo takýto človek keď napíše takú vec mne čo si ty za človeka

silviazlat
22. júl 2020

@lula555 Nerieš tu kravy. Dieťa ti nikto nevezme. Máte kde bývať, má sa o vás kto starať. Keby prišlo k najhoršiemu a ideš k súdu, povieš tam všetko, ako ti bolo u nich, ako ťa psychicky týrali celé tehotenstvo a nikto ti dieťa nevezme. A druhá vec.... prosím ťa, nebuď hlúpa a ako otca ho uveď!!!! Nezbav ho povinnosti platiť alimenty. Keď je čurák, nech platí. Na tvojom mieste si ešte zoženiem dôkazy, že hrá automaty... pri súde ti to pomôže.

maminuska
22. júl 2020

@lula555 rieši sa tu bývanie preto lebo bývaš u rodičov v ich dome, svoje vlastné teda zrejme nemáš . Mali ste bývať samostatne od rodičov, nie raz u jedných raz u druhých to neseká nikdy dobrotu. Tvoj expriateľ sa nemal reprodukovať napriek tomu si si ho vybrala ako otca svojho dieťaťa, pochybila si teda aj ty riadne. K tomu ako dvaja puberťáci si dokazujete kto tomu druhému viac naloží .