Sme málo spolu. Je to dôvod na rozchod?

nika_ck
23. apr 2021

Ako často je podľa vás ideálne byť s priateľom?
Mňa totiž ubíja, že máme inak nastavené laťky - ja by som s ním najradšej trávila čo najviac času (veľmi by som s ním chcela bývať a posunúť ten vzťah dalej) ale jemu očividne stačí sa vídavať len cez víkendy alebo pár krát do týždňa – má veľa práce, mnoho kamarátov a podstatne menej voľného času ako ja.
Mám pocit, že celé dni len čakám ako taká sliepočka, kedy už konečne budeme spolu. Len pred rokom som sa presťahovala do BA, školu mám online a nemám tu kontakty ani kamarátky. Som tu v podstate len kvôli nemu.
Vzťah však máme veľmi pekný napriek tomu, že je o 15r starší, vyhovuje nám to, nehádame sa, rozumieme si, vieme si predstaviť aj spoločnú budúcnosť.. ozaj mi vadí len to, že so mnou nechce byť často. Je to dôvod na rozchod?

fiafia
23. apr 2021

@nika_ck vzťah máte " pekný" no jemu stačí Byt s tebou malo. Odpovedala si si. Ma dôležitejšie veci na práci sa zdá. K tomu veľkému vekovému rozdielu sa nevyjadrujem

misinka0611
23. apr 2021

A prečo ako taká sliepočka čakáš? Treba mať aj vlastné záujmy/ záľuby a nebudeš ani vnímať že ste spolu “ len “ cez víkendy, resp. pár krát do týždňa. My s partnerom keď sme spolu začínali sme tiež trávili spolu len víkendy, teraz spolu bývame a na ceste máme druhé dieťa.

monka105
23. apr 2021

@nika_ck podľa mňa by si sa mala naučiť byť aj ty trochu nezávislá, venovať sa viac sama sebe, svojim záľubám a svojim kamáratom. Žiadny chlap nemá rád, keď mu žena visí na krku ako cecok. Budete si vzácnejší a ty nebudeš mať čas rozmýšľať nad hlúposťami.

lindous
23. apr 2021

Mne toto stále vyčítal ex, že s ním trávim málo času...ja som mala školu, 2 brigády, jeho a ku tomu aj vlastné záľuby a kamarátky, s ktorými som aspoň raz za čas chcela niekam vybehnúť ...on sa v škole moc pretrhnúť nešiel, ničomu sa nevenoval, sponzorovali ho rodičia... skončilo to rozchodom z mojej strany, neuveriteľne mi vadilo, že bol odo mňa tak strašne závislý a nemal vlastný život...

ako dlho ste spolu ? a keď hovoríš, že má menej voľného času - ako ten čas trávi? dôvod na rozchod je to, keď ti vzťah dlhodobo menej dáva ako berie a nie si šťastná ... a áno môže to byť spôsobené aj týmto ... ale ako baby hovoria, zapracovala by som hlavne na sebe, aby si vedela plnohodnotne tráviť čas aj bez neho, lebo keď sa s ním teraz rozídeš, tak čo sa zlepší ?? stále budeš sedieť len doma a ani nebudeš mať na koho čakať 😅 víkendy a pár krát do týždňa je podľa mňa úplne normálna frekvencia stretávania sa/randenia ...

hankm
24. apr 2021

@nika_ck Ako muz v cca veku tvojho priatela, sa mu vobec necudujem, za mna ideal. Praca (muz v dnesnej dobe musi extra makat aby z toho bolo co i trochu viac ako priemer) k tomu adekvatny relax (sport) a par krat v tyzdni “mlade masko”. Sen!!!! Moj subj nazor, si mlada, mentalne znudena (aj ked mas skolu, brigadu, povinnosti), mentalne nesamostatna, este si nepichopila, ze v prvom rade musis vediet byt sama so sebou az potom s niekym. Skoda, ze nie si na vychode 😁

judar
24. apr 2021

tvl zase stredoškoláčka/vysokoškoláčka a starý chren...to je tak keď niekto ešte na škole nerozumie životu pracovne zabehnutým a o 15rokov starším

kittykat22
24. apr 2021

@nika_ck ked ste malo spolu tak asi je riesenie byt spolu viac 👹👹

martinajurkechova
25. apr 2021

Myslím, že tu je problém váš vekový rozdiel. Mladí ľudia chcú byť spolu každý deň a človek čo už má nejaké vzťahy za sebou to vidí inak. Má prácu, povinnosti, koníčky, atď. Trčať v BA bez rodiny a kamarátok len kvôli priateľovi, aby si mu bola k dispozícii keď si on zmyslí, že má čas, mi príde od veci. Teda to je len môj názor.