Aké máte výživné?

babo561
9. mar 2023

Ahojte baby. Čo chvíľa mám súd s otcom môjho syna o výživné. Verte, že je to pre mňa ťažké. Akokoľvek mi ublížil, je to otec môjho syna a človek, ktorého som niekedy ľúbila. Ale, opustil ma na začiatku tehotenstva, nechal nás bezdôvodne, syna chcel dať na potrat a to sme sa spoločne rozhodli pre dieťa. Otázka znie, tie čo máte už súd za sebou, koľko ste vysúdili ? Koľko zarábal odporca? Čo ste použili na súde a zabralo na sudkyňu? Sudkyňu budem mať dosť nepríjemnú. Kamoška ju má tiež a už mala pojednávanie, stará a nepríjemná.

dadis
9. mar 2023

@babo561 Vyzivne nie je o emociach a pomste, ale o opodstatnenych vydavkoch a financnych moznostiach otca. Kolko sa aktualne uz otec podiela financiami a casom a kolko sa bude. To je cele. Tieto emotivne kraviny na sud ani netahaj, to nikoho nezaujima.

babo561
autor
9. mar 2023

@dadis Ostala som sama s dvomi deťmi v podnájme za 600€. Plus úcty, deti, výdavky. Aké emócie ? Realita ! On si žije z 1200€ sám a ja mám ledva čo do úst s dvoma deťmi.

dadis
9. mar 2023

@babo561 Ano. Aj ja som tak bola. Preto to vyzivne ziadas. Sudcovia sa na vsetko pytaju, zaujimaju ich informacie a nie dojmy.

dadis
9. mar 2023

@babo561 Tak mate 2 deti?

nikaeli
9. mar 2023

@babo561 pýtaš sa, čo zaberie na sudkyňu.. nič, okrem faktov 😉 tvoje príjmy, tvoje nevyhnutné výdavky hlavne na deti, jeho príjmy a jeho nevyhnutné výdavky hlavne na deti.. nie ako tu minule jedna mamička riešila lyžovačku a mimoriadny príspevok od otca, lebo ona na to nemá. Bez lyžovačky sa dá existovať, bez topánok a chleba už nie. A hlavne na súde nesedia blbci, vedia probližne aké sú dnes výdavky na dieťa v konkrétnom veku. Takže treba byť naozaj objektívnou.

babo561
autor
9. mar 2023

@nikaeli súhlasím 🙂 ďakujem za radu. To všetko mám nachystané, hlavne tie výdavky..

babo561
autor
9. mar 2023

@dadis nie, prvú mám s bývalým mužom

pribinak
9. mar 2023

@babo561 za tohto muža si vydatá? Ak áno, tak máš nárok na výživné aj ty ako manželka

nikaeli
9. mar 2023

@babo561 držím prsty, nech sa podarí čo najviac k tvojej spokojnosti

babo561
autor
9. mar 2023

@dadis áno, ale on si pánko užíva, tvári sa, že malý neexistuje a kamoška je na tom rovnako a jej dala 200€ že čo si dovoľuje ešte viac pýtať, že to jej stačí :/

babo561
autor
9. mar 2023

@pribinak nie nie som a nárok na výživné mám aj tak, aj keď nie sme manželia

sense
9. mar 2023

@babo561 tak zas 200 e na dieťa nie je tak málo, záleží aj od skutočných výdavkov na dieťa. A obaja rodičia sa majú podieľať na týchto výdavkoch.
Sud berie do úvahu nielen jeho príjem ale aj tvoj príjem a takisto aj výdavky. Takisto môžeš žiadať výživné aj na seba do určitého veku dieťaťa aj keď nie ste zobrati

pribinak
9. mar 2023

@babo561 iste ale kratšie obdobie

babo561
autor
9. mar 2023

@pribinak v Centre právnej pomoci povedali že 2 roky

babo561
autor
9. mar 2023

@sense áno, ale ak máš len Rodicak a prídavky a platíš vysoký nájom a účty 120€ plus máš školopovinné dieťa, tak 200€ je žalostne málo. A ísť do práce a platiť súkromnú škôlku sa neoplatí. Zarobiš, ale 60% pôjde na súkromnú škôlku, aj keď príspevok od štátu máš, tak dajme 45% tvojho príjmu. A keďže škôlka je do 17h a moja práca od 10h do 18h bez možnosti zmeny pracovnej doby, tak by som musela mať ešte opatrovateľku, ako som mala pri dcére.

pribinak
9. mar 2023

@babo561 áno, manželka 5 rokov

janai1
9. mar 2023

@babo561 ale na tvoje druhé dieťa ti ma predsa platiť otec toho dieťaťa

lady_hurts
9. mar 2023

@babo561 na školopovinné dieťa nech ti prispieva jeho otec, máš vôbec od neho nejaké výživné? A prečo musí byť súkromná škôlka?

babo561
autor
9. mar 2023

@lady_hurts áno, na malú prispieva 150€. Malý ma len 17 mesiacov, takže jedine do súkromnej .

babo561
autor
9. mar 2023

@pribinak aha, to už som nezistovala 🙂 ale ďakujem za info.

sense
9. mar 2023

@babo561 ale sama píšeš ze to druhe dieťa má iného otca. Takze prečo by mal tento ex platiť aj na dieťa ktoré nie je jeho. On nemá voči nemu vzivovaciu povinnosť. Tu m'a len na vlastné dieťa. Takze ak je to malo treba pytat viac aj od otca prvého dietata

babo561
autor
9. mar 2023

@sense ja som nikde nenapísala, že chcem od neho výživné na moju dcéru. Predtým som riadne pracovala dlhé roky, zarábala a nič nám nechýbalo s dcérou. Spoločne sme sa rozhodli pre dieťa s týmto, kým nezutekal, lebo zistil, že není pripravený

veronikaszabova
9. mar 2023

@babo561 uprimne? Ked ti odklepnu 200€ na 17m dieta, mozes skakat od radosti.

sense
9. mar 2023

@babo561 no ty sama píšeš ze 200e je žalostne malo na dieťa keď máš ešte školopovinné dieťa. Osobne si myslím ze 200e na 17 mesačne dieťa žalostne malo nie je. Aké máš skutočne náklady na 17 mesačne dieťa?

nikaeli
9. mar 2023

@babo561 no.. moja dcéra má čoskoro 16 a chodí na súkromnú strednú školu, výživné 130€ po minuloročnom zvýšení. Len za školné a stravné dám 80€. To len aby si nebola prekvapená, keď ti tých 200€ zamietnu. Na 1,5ročné dieťa potrebuješ 400€ mesačne? má nejakú špeci diétu? či ako chceš zdokladovať také výdavky?

mk22
9. mar 2023

@babo561 spis si skutočne náklady na svoje dieťa.
Emócie bokom.. Sudkynu nebudú zaujímať..
Ju zaujímajú náklady a jeho príjem..

dadis
9. mar 2023

@babo561 A mozes poziadat aj o zvysenie na prve dieta u prveho manzela, nakolko sa tvoje pomery zmenili..

lienka.7
9. mar 2023

@babo561 kolko by si si ty predstavovala vyzivne aby ti platil?

liljana
9. mar 2023

Problem je ten, ze 1200 eur je dnes tak akurat na jednu domacnost. Mali ste jednu domacnost a dva prijmy, teraz mate dve domacnsoti, plat a rodicak. Rozisli ste sa, ty chces z toho isteho prijmu plus rodicak platit domacnosti dve. Keby si mala aspon svoj byt, ale si dokonca v komercnom podnajme.
Ludia maju spolu deti, ale nevedia sa dohodnut a vyjst spolu, rozchadzaju sa kvoli blbostiam a potom placu, ze z jedneho priemerneho platu a vyzivneho z neho a rodicaku neutiahnu dva komercne najmy. Alebo hypo a komercny podnajom.
Snad dostanes tych 200-250 eur, vyzivne na prve dieta 150 eur, k tomu 2x60 eur pridavky, najst statnu skolku a do prace tiez zarobit 1200 eur. Nemozes moc cakat, ze nepojdes do prace, on bude pracovat a sudca mu necha polovicu z prijmu 1200 eur 600 eur, tebe da polovicu. Dvaja ludia, dve domacnosti, v dnesnej dobe musia byt dva platy.

zmrzlinka2021
10. mar 2023

@babo561 čiže deti s frajerom, žiadna vlastná nehnuteľnot, chápem správne?