Ako dlho ste čakali na výživné?

felinda
28. aug 2012

Maminky, ako dlho ste čakali na výživné??ja už čakám od apríla a nič..stále nič....tak neviem ako to tu na SR chodí....ale asi by som mala podotknúť, že náš ,,otec roka,, býva v Írsku....ďakujem

annyka241
28. aug 2012

hej len 3 mesiace do zadu apson na SK je to tak uz zrusili zakon o spetnom vyzivnom aj rok dva....ked si podala v aprili este si nebola u koliznej?

erustek
28. aug 2012

@felinda No podarilo sa 🙂 som tu...

anjelicek26
28. aug 2012

@felinda - ved to je jedno, dane odvadza v irsku, ma tam trvaly pobyt, tak na neho platia ich zakony.

felinda
autor
28. aug 2012

@erustek paráda

anjelicek26
28. aug 2012

@annyka241 - ale to plati od podania ziadosti, od toho dna a tri mesiace dozadu maximalne. Ale nie, ze ked sa bude sud rok tahat, ze to nebude musiet doplatit, ci? To by bolo teda hodne divne 😖

felinda
autor
28. aug 2012

@anjelicek26 však nato sa spolieham..už len asi čakať kedy sa slovenskému súdu uráči....a inak to že máme už 2 roky nového ocinka asi spominať nebudem , však 😅

annyka241
28. aug 2012

sak ja viem od kedy !ano len 3 mesiace od podania navrhu !ked bude rok cakat co by nemala tak spetne ziadat nemoze len 3 mesiace do zadu od podania navrhu

felinda
autor
28. aug 2012

@annyka241 nie..nič mi neprišlo....ja som sa bola aj pýtať na úrade soc .vecí a rodiny..a pani len mávla rukou, že to čakáte len 3 mesiace??tak ešte vydržte........prístup ako sviňa

anjelicek26
28. aug 2012

@felinda - to je uplne bezpredmetne fakt, aj keby si vyhrala v lotto a mala na ucte par milionov eur, to ho vobec nezbavuje povinnosti prispievat urcitou ciastkou na svoje dieta.

felinda
autor
28. aug 2012

@erustek ty si ako dlho čakala-?

anjelicek26
28. aug 2012

@felinda len bud pekne otravna, posunie sa to rychlejsie dopredu. Aj ked teda zo zahranicim su vzdy problemy 😖

annyka241
28. aug 2012

@felinda ty si este nebola u koliznej?sak to dako dlho cakas nie?my sme uz boli teraz u koliznej a dokonca aj otec dietata uz musel napisat na sud svoje pomery atd..

felinda
autor
28. aug 2012

@anjelicek26
@annyka241 no ale aj ked budem čakať rok na to výživné tak mi dajú tých 12 mesiacov a plus tie 3 ak tak nie??

erustek
28. aug 2012

@felinda No ja som to síce nespomínala ale na súde to pripomenul môj ex...hajzel jeden... ale sudkyňa to nebrala do úvahy (rozmumná žena) lebo dieťa splodil (prepáč za výraz) môj ex... takže to našťastie nemalo váhu... no a neskôr sme malému vybavili aj zmenu priezviska... aj keď bio otec je stále môj ex... :(

annyka241
28. aug 2012

nie len 3 mesiace dozadu od podania navrhu

felinda
autor
28. aug 2012

@annyka241 nie ato má prísť predvolanka?či ako??

felinda
autor
28. aug 2012

@anjelicek26 však už mi chýba len pásikavý oblek..obletúvam všetko ako osa 😀

annyka241
28. aug 2012

@felinda neviem sice ako to bude kedze je v irsku ale viem tak ze n SK sa da len 3 mesiace dozadu od podania navrhu ak je urceny otec na rodnom liste

annyka241
28. aug 2012

@felinda hej hej normalne ti pride predvolanie mas pravnika?

felinda
autor
28. aug 2012

@erustek a keď meníš priezvisko tak ti ostáva výživné?ako drobec má našťastie priezvisko moje..veď by dopadol že Felipe Jumamil 😀 ale ak by som sa napr. vydala a chcela by som dať malému spoločné priezvisko?

lujza123
28. aug 2012

HA HAHA no cakam cakam uz tri roky a nic 🙂 ...on este odo mna pyta polku rodicaku lebo ju ma aaz 9 dni v mesiaci no a musi jej kupovat pribinacka a mlieko chudacik ubohy s toho jeho 700 euroveho platu na to nema...a kedze jeho prijem nieje na papiery a on je oficialne nezamestnany sudit sa koli tomu minimalnemu 20 eurovemu vyzivnemu sa mi nechce. To radsej stravim poldna navyse v praci a peniaze mam iste

erustek
28. aug 2012

@felinda už si to popravde nepamätám... ale určite by to mali vyplatiť aj spätne...

annyka241
28. aug 2012

@felinda cooo???hmm zvlastnen ja som podala v juni a v auguste uz kolizna a asi september aj sud ale ta zase ja mam pravnicku

felinda
autor
28. aug 2012

@annyka241 mám mám...no tri mesiace dozadu od podania plus ten čas čo čakám..aspon tak mi vravela právnička

annyka241
28. aug 2012

@erustek eeee len 3 mesiace dozadu od podania na sud uz sa zrusilo to spetne vyzivne ze aj rok spetne mozes ziadat

felinda
autor
28. aug 2012

@lujza123 ježíš..prepáč..ale toto by ma naštvalo...že on nemá ani kúsok chochmesu...a pyta ešte od teba.....strašne

annyka241
28. aug 2012

@felinda tak ja viem len tak ze 3 mesiace do zadu mozes platit ine neviem mne povedala inak pravnicka ale mne zase plati 50e taze ja o nic neprichadzam jedine ze by mu sud pridal 100e tak musi doplatit aj tie

erustek
28. aug 2012

@annyka241 to je aké svinstvo... :( :( :( a ty uživ dieťa ako chceš a z čoho chceš...

erustek
28. aug 2012

@felinda No u nás to bolo tak, že malý mal priezvisko ex... a potom po...čase... keď sme už s mojím súčasným mužom žili spolu, malý mu hovorí tata, lebo šak sa o neho stará prakticky od jeho roka (môj ex.absolútne nejaví záujmem, syna nikdy nevidel), tak sme chceli ešte druhé dieťatko tak sme sa rozhodli vziať. A potom sme samozrejme chceli aby sa obe deti volali rovnako tak sme žiadali o zmenu priezviska...naťahovačiek je okolo toho nehorázne ale podarilo sa 🙂 aj keď v rodnom liste je ako bio otec môj ex... no ale priezvisko máme všetci rovnaké 🙂

felinda
autor
28. aug 2012

@annyka241 no veď tak som to aj myslela ..no nech už to je...