Ako momentálne fungujú súdy?

khuliniova
4. nov 2020

Ahojte. Viete mi povedať ako momentálne fungujú súdy? Majú nejaké obmedzenia? Čakám na vyjadrenie súdu k rozvodu. Prešlo 6tyzdnov skoro a nic. Dokladovala som príjem a výdavky pre oslobodenie od súdnych poplatkov..je tak zahrnuté výživné a dve maloleté deti.. Ďakujem

mogaa
4. nov 2020

@khuliniova noooo výživné na dieťa podané od júla a súd ešte nebol.....

khuliniova
autor
4. nov 2020

@mogaa príšerne... To už ani na tie deti neberie nikto ohľad?

pribinak
4. nov 2020

@khuliniova veď si zavolaj na súd a opýtaj sa v akom štádiu je tvoj návrh.

khuliniova
autor
4. nov 2020

@pribinak nevedela som o tejto možnosti.. Ďakujem..

natalia912
4. nov 2020

Súdy fungujú normálne... obmedzenia sú len na styk s verejnosťou...buď to treba urgovat,alebo len čakať...sú isté postupy ktoré sa musia dodržiavať a ono to niekdy trvá...hlavne keď sa majú vyjadrovať viacerí ľudia...vtedy nepomôže ze jeden reaguje obratom keď druhý má čas do aleluja...😔

khuliniova
autor
4. nov 2020

@natalia912 na toto su lehoty.. Ak teda to podľa nich funguje.. Sud ma 60dni aby protistrane doručil papiere.. A on ma 15dni na vyjadrenie... Uvidíme teda 🙃

natalia912
4. nov 2020

@khuliniova áno ..ale zasles to a musíš počítať +-18 na prebratie zásielky, 15dni na vyjadrenie a +- 2dni buď na vrátenie neprebratej zásielky alebo odpovede...a šup...mesiac preč...ono sa to nezdá...

khuliniova
autor
4. nov 2020

@natalia912 s tou zásielkou ma to teda nenapadlo... Pekne sa to da po natahovat.. No co uz... Ziadala som výživné zaplatiť odo dňa podania návrhu sudu. Ci sa to tak schvaľuje alebo az rozsudkom... Zo vzduchu žiť...

natalia912
4. nov 2020

@khuliniova držím palce...snáď sa všetko čoskoro vyrieši...

khuliniova
autor
4. nov 2020

@natalia912 ďakujem 😉🙃

darkswan
5. nov 2020

@khuliniova daj si predbezne opatrenie na zverenie do starostlivosti a vyzivne, tam musia rozhodnut do mesiaca...castokrat sa na rozvod caka aspon v BA tak cca 9 mesiacov...a rozvod sa moze natiahnut na niekolko pojednavanie, takze to mozu byt kludne aj dva roky a nevies ani ako

talbotko
5. nov 2020

na trenčianskom súde sú čakacie doby cca 1 rok... záleží od vyťaženia súdu...

cacianka
5. nov 2020

Dievca zlaté, 6 tyzdnov je nič. Navrh na zvysenie vyzivneho podane 20. júna pojednavanie po roku 14.mája
Sudy su vyťažené, platy zamest.minimalne, tak vela ľudí chýba, takze trva a trva. Niekde to vsak ide rychlo.
Ale kde ?

khuliniova
autor
5. nov 2020

@darkswan môžem tak urobiť aj keď žiadosť o rozvod výživné a zverenie do starostlivosti je podané? Treba to pripojit k tomu alebo zvlášť?

darkswan
6. nov 2020

@khuliniova neodklad opatrenie a rozvod su dve rozdielne veci, mne sa rozvod tahal 3 roky a kedze sme mali spory ohladom styku s dietatom, vyriesili sme to tym, ze jeden z nas podal ziadost o neodkladne opatrenie

khuliniova
autor
6. nov 2020

@darkswan ano su to rozdielne veci.. Len ja nepoznam rozdiel v tom ako je to lepšie podať.. Neodkladne opatrenie ste podali pre styk s dieťaťom alebo co sa tam da zahrnúť? Nenasla som moc informácií na nete.ďakujem 🙃