Ako postupovať pri neplatení výživného?

daania
1. máj 2008

Prosím o radu, ako postupovať pri neplatení výživného? Treba ísť na políciu podať trestné oznámenie, zájsť za exekútorom, alebo rovno podať žalobu na súd za neplatenie výživného? Akú formu má mať tá žaloba? 🙂

maminuska
3. nov 2012

@ivo123 určite si super chlap, už len to že si sa sám a dobrovolne začal starať o syna. Máš moje veľké sympatie.
Sám ako chlap zistuješ čo všetko dieťa stojí keď ide do prvej triedy , tak ako tých 95 % mamičiek , ktoré o peniaze doslovne bojuju.
Čo sa týka trestného tak ju vyzvú na to aby sa dostavila na políciu a vypovedala. Ak máš určené výživné súdom , tak by som zašla rovno za exekútorom .

ivo123
3. nov 2012

dakujem ti ,moj syn ma uz 9 rokov a nastupil do 3 tieho rocnika , poznam dobre co stoji dieta , ked sa narodil polka vyplaty isla nanho , vtedy to bolo kazdy mesiac 6-7 tisic korun a stale je to tak , prakticky aj ked ho mala priatelka , vacsinou som ho mal aj tak ja , lebo vraj chodila na brigady sem tam , len problem je v tom ze jej nemaju co stiahnut ani zobrat ked nic nema , ma sice ucet na slovensku ale nic jej tam nechodi lebo tam uz ma par exekucii , a neviem ako dostava peniaze v robote v rakusku , takze s tym exekutorom asi nic nevybavym , jedine ma napada to nahradne vyzivne co som tu cital , ze by som si vybavil od statu ze by som skusil

maminuska
3. nov 2012

@ivo123 čo sa týka náhradného výživného neviem ti poradiť, lebo ja som vždy vytlkla z exmanžela peniaze na deti a nikdy som ho neľutovala, a to radím aj tebe, neľutovať ju , nech sa oháňa, je jeho matka tak nech sa stará.

ivo123
6. nov 2012

dakujem ti za rady , z nej peniaze nemam ako dostat , jedine ze to bude tak ako je v zakonne ze nebude platit, tak jej zoberu vodicak , alebo jej daju odrobit neake tie verejnoprospesne prace alebo do tretice sa mi zda to najhorsie riesenie ze pojde sedet , neprajem nikdy nikomu nic zle , ale cloveku s ktorym sa neda dohodnut patri aj toto

emily76
23. nov 2012

@ivo123 Ivo, ak mas pravoplatne rozhodnutie o zvereni a vyzivnom, treba ist k exekutorovi a on si uz vsetko vybavi sam.. exekucny prikaz zo sudu a tak.. aj ked, ak pracuje v zahranici... neviem, ale urcite by ti vedel poradit. A ked ex uvidi, ake su poplatky za exekuciu, asi sa prebudi.. teda, na mojho ex to zabralo, ked zistil, ze tretina toho co bude platit ide mne a dve tretiny exekutorovi... drzim palce..

kawaa
27. nov 2012

@jedinacik -ahoj, v tvojom pripade ak si studentka je otec povinny platit Ti vyzivne do 26 rokov. Ako som pochopila tvoj otec Ti neplatil vyzivne vobec. V tvojom pripade je mozen uznat vyzivne aj spatne.
Na tvojom mieste by som si nasla pravnika a cim skorej to zacala riesit. Poznam dobru pravnicku co je velmi dobra v rodinnom prave. Kamaratka mala podobne problemy a velmi jej pomohla. Ak by si potrebovala kontakt: 0915 731037

kawaa
27. nov 2012

@ari1 Ahoj, rodic je povinny platit vyzivne (ak dieta studuje ) tak do 26 rokov. Ale ak otec na syna neplatil vyzivne je mozne aby ho platil spatne. Bolo by najlepsie najst si dobreho pravnika a poziadat o to cim skorej nez bude mat syn 26.

kawaa
27. nov 2012

@sulamith ahoj, urcite mas pravo na vysenie vyzivneho. Nakolko potreby dietata vekom rastu na co prihliadne aj sud. Treba co najskor podat navrh na zvysenie vyzivneho.

orinoko
7. mar 2013

@oskar39223
Pekný deň ti prajem, tvoja matka nemá právo ťa vyhodiť z bytu ak tam máš trvalé bydlisko, choď na ňu podať trestné oznámenie a taktiež na sociálku, ak nebude otec a matka platiť na teba výživné, alebo si poriadne plniť povinnosti môže skončiť vo väzení je to trestné, taktiež môžeš sa obrátiť na exekútora, drž sa

orinoko
7. mar 2013

@ivo123 Neboj sa peniaze od bej dostaneš stačí ísť podať trestné oznámenie, keď nebude platiť pôjde do basy, tak to funguje a ešte ti poradím rýchlo na ňu podaj exekútora, zablokujú jej účty, zoberú hnutelný majetok a nehnutelný, všade kde sa zamestná jej budú musieť robiť zrážky zo mzdy, ktoré pôjdu na exekútorsky účet, len sa neboj niečo preto urobiť, vyhráš dnes to už začína trocha fungovať

ivo123
7. mar 2013

@orinoko trestne oznamenie uz som podal este minuly rok v oktobri , a vec sa zacala trosku hybat minuly mesiac ked mi z policie doslo oznamenie o zacati trestneho stihania za neplatenie , ona nic nema a nic nevlastni a robi v rakusku tak som zvedavy ako sa to este vyvinie ale kazdopadne urcite zle pre nu , komu niet rady tomu niet pomoci , ale aj tak dakujem

orinoko
7. mar 2013

@ivo123 neboj ani moj ex nič nemá a teraz zostal akože bez práce,no a býva aj u rodicov,ale už zámerne od roku 2008nepodal ako živnostník daňovépriznanie,takže tiež akurát idem podávať trestné oznámenie a aj idem za exekútorom,kamarátka tiež toto urobila a musí jej teraz každý mesiac platit +splácať nedoplatok,inak mu hrozí basa ak sa čo i len mesiac omeška,je to strašné,lebo my sme zostali žiť na rodinných lebo som aj prišla o robotu,no a už mi je dlžný 450eur a jeho to vobec netrápi,zatajuje sa a poslal ma ......,takže tiež ma to čaká,vela šťastia a nech to dobre dopadne.Ahojky

ivo123
8. mar 2013

fuha , nezavidim ti tvoju situaciu , sice tiez natom niesom neako lepsie , sice robim , ale splacam hypoteku a z priemerneho platu , mozno uz aj v dnesnych casoch nadpriemerneho 500e sa neda vela vyskakovat a preto taham este jednu robotu nech sa da neako normalne zit z toho , no nechapem jak mozu byt taky ludia ktory niesu ochotny prispievat na vlastne dieta nech su rozpory medzi rodicmy akekolvek sak dieta za to nemoze , tak vela stastia aj tebe , sak co nam ine ostava , len sa spolahnut na system ktory to snad vyriesi

borocka
15. mar 2013

Ahojte, poradte mi prosim!!!

ex nam za posledny rok dal peniaze raz.
rozvod som dotiahla dokonca az koncom februara. a teraz sa ideme sudit o styk s malym. kedze ex je cech, zije v zahranici, 15mesiacov sme ho nevideli, neplati ziadne peniaze.
chcem si ale poistit ze sud nedovoli aby si bral maleho do zahranicia. a uvazujem ze podam oznamenie za zanedbanie vyzivovacej povinnosti. alebo nieco. ako postupovat?? co mozem spravit??

lulu2858
11. dec 2014

Ahoj, obraciam sa na Vas s prosbou o radu.S byvalim sme obaja statny obcania SR. Zijeme v Anglicku, narodil sa nam tu syn tiez ma slovenske obcianstvo. Trvaly pobyt mam v UK a este stale aj na SK. Pred 3 rokmy sme sa rozisli a ex sa zduchol niekde do zahranicia.Na aky urad sa mam obratit a v ktorej krajine, ak chcem vymahat vyzivne.Za kazdu radu vopred dakujem.

klarika18
18. sep 2015

ahoj, žiadam od bývalého manžela zvýšenie výživného na moje dvemaloleté dcéry a miesto toho, mi doručila právna zástupkyňa môjho bývalého muža, návrh na odobratie -predbežný -mojich detí a pýta ich do starostlivosti. Kde o mladšej dcére 8 rokov plus tehotenstvo nevedel, kto to je a zo staršou 17 rokov sa začal viacej stretávať pred 1 rokom. 8 rokov so mnou nekomunikuje, iba prostredníctvom advokátov. Pracuje na finančnom riaditeľstve SR- vysunuté pracovisko Trnava. Fyzicky a psychicky nás týral,/ bil pasťami malé bábo, mňa i staršiu dcéru vyhadzoval z bytu/ dlhoval nám na zaostalom a zročnom výživnom 1380, eur a855,eur. Staršiu dcéru mi v minulosti , keď mala 15 rokov bez môjho súhlasu a vedomia odniesol do iného mesta - mám o tom policajné záznami amňa s jeho právnou zástupkyňou zohrali kruté divadlo, o duševnej nespôsobilosti a psychickom týraní 8 ročnej dcéry, ktorá ani nevie kto je ten pán dotyčný ,iba ho má na rodnom liste a zasiela i nezasiela nám výživné. Nedal súhlas k odpredaju spoločného majetku, nechal nás odpojiť z elektriky a nedal súhlas druhého vlastníka o pripojenie. Byt sa vydražil o 21000 eur menej ako sú dlhy. Mám doklad, že som telesne a duševne spôsobilá z 19.8.2015 pre výkon pedagogického povolania- učiteľského, k inakšiemu sa nemôžem dopracovať, dokonca prebieha údajne voči mne trestné stíhanie od 8.4.2015 na polícii v galante a jadoteraz neviem,-čo to je -neoznímili mi, nezavolali ma, nepredviedli, nevypovedala som. Až včera som sa bola informovať, na vyšetrovačke v Galante, nechceli mi ani ukázať o čo ide. Ako postupovať, aby mi štátny zamestnanec, nebodaj okresna prokuratúra alebo krajská prokuratúra, okresný súd Galanta, Krajskýb súd trnava- Že so nič nespravila a neviem o tom , žeby som porušila zákon - neodňali predbežne maloleté deti do Inžinierovej starostlivosti. Podotýkam 8ročná dcéra nevie kto to je, nehlásil sa k nej, tvrdil, že nie je jej otec, fyzicky nás napádal ... Klárika18181818