Ako postupovať pri rozvode?

rena9382
27. máj 2014

Prosím poradte...čo je lepšie...pretrvávať v manželstve alebo rozvod??? Samozrejme v nefungujúcom! Ak rozvod ako postupovať?

ifkael
27. máj 2014

rozvod. podat na okresny sud pod ktory spadate ziadost o rozvod.. najlepsie riesit s pravnikom.

adelakk
27. máj 2014

Ja osobne by som sa pokúsila urobiť všetko pre záchranu manželstva. Keď nie pre seba tak kvôli deťom.

kaktusik007
27. máj 2014

@adelakk nie vzdy sa to da.. a potom, ked chce len jeden - tak ej problem...

ivett1
27. máj 2014

práve sme túto tému preberali ...mám dve kolegyne, ktoré sa rozviedli...jedna nemá deti a druhá má jedno ...prvá bola taká "veľkorysá", že jej bývalý, ktorý prišiel do manželstva s igelitkou a láskou v srdci ...odišiel s láskou v srdci (ale k druhej pipke) a bytom (majetkové vyrovnanie)... druhá je už rozvedená asi 4 roky ...a rieši návrh jej bývalého, ktorý má už dieťa s družkou, o zníženie výživného na ich spoločného syna ... až mi je zle, keď toto počúvam...ale obe by sa v momente aj napriek tomu rozviedli ešte raz, keby museli ...neľutujú to ... a vyhlasujú, že sú šťastné a spokojné ... pretože je to veľký nápor na psychiku, keď sa ľudia budˇ hádajú, alebo už si nemajú čo povedať ...a aj deti to zle znášajú ...
neviem poradiť,len som napísla, čo prežívajú moje kolegyne ...najťažší bol ten prvý krok - podať žiadosť o rozvod ... ja mám deti vo veku tvojich dcér a keď vidím ako svojho ocinka ľúbia a on im splní všetko, čo im vidí na očkách... v takom prípade by bol rozvod pre mňa až na poslednom mieste, kvôli deťom by som vsadila na tú manželskú poradňu ...

svetluska82
27. máj 2014

@rena9382 zaleži od problemov, ktoré su v manzelstve. Niektore sa daju zvladnut ,ine nie...

danka2304
31. máj 2014

Ahojte,ja idem podavať o rozvod.Nežijeme spolu už rok a pol ale pre osobne dôvody podavam až teraz.Tu žiadosť my daju na sude alebo ako?Kde ju mam hladať?

rena9382
autor
1. jún 2014

No ja sa snažím zachrániť manželstvo ale manžel sa odsťahoval odnás....sme spolu každý den ale zatial je to na bode mrazu:( Ale ževraj ešte nezatvoril dvere za naším manželstvom...asi to chce čas.Hádam to dobre dopadne.Ešte by som sa chcela spítať...až by to dopadlo najhoršie...aká pravdepodobnosť je že jemu zverili deti??? Lebo mi stále hovorí že deti si zoberie on...ako to vlastne je? Ďakujem za odpovede🙂

evkakorcek
8. júl 2014

@rena9382 V žiadnom prípade nezostávať v manželtve "iba kvôli deťom". Deti vychováš, dospejú, založiA si vlastné rodiny budú samostatné. Ty a tvoj muž ostanete spolu do konca života, bok po boku. To chceš toto jeho správanie trpieť na staré kolená?? Vieš čo sa stane so ženou ktorá nemá lásku a oporu v manželovi? Bude zatrpknutá a upnutá na deti. Viem to lebo to vidím na svopjej svokre.
Ja tiež idem rieišť rozvod. Môj zakonit, tiež odomna a syna odišiel. Nemal na to vôbec ale vôbec žiadny dôvod!!!! Zachoval sa ako pako, ked syn v horučkach doma plakal a on si na mamkinej chalupe niečo opravoval, ani po dvanastom telefonate neprišiel domov s tým že "som mamtka, staraj sa!" Hlupák hlupy......ale on toho ma na rovaši viac, od začiatku manželstva by som mohla otom napísať knihu.
Ked mi bolo najhoršie, bola som uplne na dne tak mi anjeli niekoho zoslai. Nikoho som nehladala, naozaj. ten niekto mi ukazuje čo je pravá láska a dokonca prijal aj synčeka. Ked si chlap neváži to čo má doma bude si to vážiť iný a dva krát viac. Až mám pocit že si tu lásku ani nezaslužim, ale to mám možno zakorenene od ešte zakoniteho......
Teraz si užívam krásne chvílky a na zachranu manželstva ani nepomyslím, lebo viem, že muž ktorý miluje ženu nikdy od nej a od detí neodíde!!!!!! a Toho sa aj ty drž.. Nečakaj na zazrak, lebo ten sa konat nebude., Bud sa pohneš dopredu, sama s detmi, alebo cuvneš, ale to nikdy dobre nebude. 😉 😉 Držím ti palce z celeho srdca. Drž sa! a Nebud upnutná v manželstve ktoré aj tak nefunguje

onlyso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kokotiste
20. júl 2016

podla vasich prispevkov to vyzera ze muzi su riadne zli xoxoti co vam robia peklo, dlhy, vyhrazky, neveru a utrpenie v zivote, len zasa na druhu stranu keby ste mali dobrych milujucich muzov tak im zasa skacete po hlave, podrazate ich za chrbtom, nevazite si ich a ponizujete ich pri kazdej prilezitosti, takze ani tak ani tak dobre. Ludia su proste zli

monkyrisko
27. sep 2016

Niektorych muzov treba dovychovavat. Treba to robit slusne a po malych krocikoch. A na druhej strane treba, aby zena uspokojila muzove tuzby (ktorych nie je vela) tak, aby nemal dovod odchadzat z domu, odchadzat od rodiny... Musi mat doma pokoj. To, co potrebuje zena, na to si muza lahko nauci. Takze su spokojni vsetci...

rodinapre
28. sep 2016

Ahojte , ťažko sa to číta , ale aj poniektoré ženy nie sú svätice 🙂 Hlavne pri rozvode treba brať ohľad na deti , lebo tie to vnímajú najťažšie a zvlášť ak su malé a vidia iba harmonickú rodinu a zrazu mamina podá o rozvod. Je iné ak muž týra ženu , alebo behá za druhou atď... Ale ak je tam iba , že si nerozumiete , tak skôr asi treba naštíviť poradňu , aj keď predpokladám , že druhá strana nebude chcieť na just. Čo sa týka
@rena9382 zverenia detí do starostlivosti , hlavne mu nebráň v stretávaní , lebo sa ti to vypomstí ak majú deti radi aj jeho. Spravte rodičovskú dohodu a nech sa stretáva s detmi čo najviac aj uprostred týždňa , nech u neho prespávaju... ak je spoľahlivý a môžeš mu v tom veriť. Deti majú mať oboch rodičov aj keď oddelene. Ak nemáš strach o deti ich nechať s ich otcom tak nežiadaj predbežne , aby ti ich zverili do starostlivosti , aj tak ti ich nezveria pravdepodobne. Hľavne sa dohodnúť k vôli deťom na všetkom!!!! držím palce