Ako požiadať o striedavú starostlivosť?

pipinka0509
26. apr 2021

Ahojte, prosím o radu. S ex sme rozvedeni od 2015,deti boli zverené mne. Momentálne chcem dat návrh na striedavú starostlivosť. Ako sa to dá? Sama si mam spísať návrh alebo to riešiť cez právnika?

Dakujem

pribinak
26. apr 2021

@pipinka0509 tebe sú deti zverene a ty si chceš dať návrh na striedavku?
Ehm, veď to by si mal dať ten druhy rodič. Zbytočne ti súd schváli návrh, keď in pre tie deti nebude chodiť

pipinka0509
autor
26. apr 2021

@pribinak áno ja chcem dat návrh, je to komplikovane. Tak ak to súd schváli tak by mal chodiť po ne.

pribinak
26. apr 2021

@pipinka0509 nemusí, je to jeho právo, nie povinnosť. (Tak je nastavený systém) nie je mozne ho donútiť aby si prišiel po deti ak nebude chcieť

zuzka38
26. apr 2021

@pipinka0509 pochybujem, ze sud schvali, ak druha strana nema zaujem o striedavku.. ved saporad s pravnikom, je tu aj skupina pravne poradenstvo

mogaa
26. apr 2021

@pipinka0509 tak v prvom rade sa budú pýtať prečo si žiadala zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti a teraz chceš striedavku...samozrejme sa môže upraviť/zrušiť aj výživné.

pipinka0509
autor
26. apr 2021

@mogaa tak to mi je jasne, ze sa môžu spýtať.

peter2404
27. apr 2021

zakonnou podmienkou pre zverenie do striedavky je, ze obaja rodicia musia mat zaujem o osobnu starostlivost. dalej pokial ma aspon jeden z rodicov zaujem o striedavu starostlivost sud je povinny zaoberat sa tym, ci je striedava starostlivost v zaujme dietata..

pokial bude dieta zverene do striedavky je rodic POVINNY si ich prevziat, inak sa vystavuje trestnemu stihaniu kvoli zanedbaniu starostlivosti - samozrejme pokial mu preukazes umysel..