Ako prebieha súd pri zverení dieťaťa do opatery?

lusmel
9. sep 2014

ahojte viem ze je tu co to popisane o tejto teme ale nikde som nenasla co presne potrebujem . Tak vas chcem poprosit prezil si to niekto v poslednej dobe ? Som slobodna mamina s partnerom nezijeme vyse roka nemame dobre vztahy nevieme sa riadne povypravat a dohodnut na niecom uz vobec ( samozrejme z jeho strany ) . Stale mi dava najavo ze ked si spravi zazemie bude mala u neho ... Preto som sa rozhodla poziadat sudnou cestou o zverenie dietata do mojej opatery a samozrejme aj vyzivne k tomu ... Len chcem vediet ako to prebieha , ci je potrebna pritomnost obidvoch rodicov , ci tam musim vsetko vypravat preco a zaco a ci su potrebny aj svedkovia ?popripade ako dlho trva cely proces od podania ziadosti po rozsudok. Dakujem velmi pekne za odpovede , lebo mam z toho strasne nervy neviem si predstavit ako sa tam " natahujeme " a pozerame pri tom do oci :-/

emily76
9. sep 2014

@lusmel na sude je nutna pritomnost oboch rodicov, plus tam bude kolizny opatrovnik zo socialky...ten vas navstivi oboch uz pred sudom. Budu sa pytat na to, co sudca uzna za vhodne..zvacsa na to, co napises v ziadosti o zverenie. Neviem ako stare je dieta, zalezi aj na tom... a kolko to trva zalezi od vytazenosti a chorobnosti sudcu...mne trvalo rok a pol, kym som sa vobec dostala na sud a potom 3 pojednavania, cca dalsi polrok, kym rozhodli.. zalezi ale na tom, co bude hovorit otec a ci sa budete vediet na niecom dohodnut...

miskacharly
9. sep 2014

@lusmel najprv vypocuju vas dvoch a ked sa nebudetw vediet dohodnut,predvolaju svedkov a tam sa rozhodne.ale neviem kolko pojednavani budete mat a ako dlho to bude trvat.

lusmel
autor
9. sep 2014

coze ??? vyse roka ??? ved to je strasne dlho zit v nervoch .... a viac pojednavani ? som myslela ze 1 a hned sa rozhodne co sa tam mame dohadovat ? dohotnut sa nevieme uz teraz preto to chcem riesit sudom aby on rozhodol .... :-/

lesanka845
9. sep 2014

u nas to prebehlo bez pritomnosti otca,dokonca an ikolizna nebola pritomna,napisala iba vyjadrenie.An ina navsteve u nas doma nebola kolizna.Cele pojednavanie trvalo asi 20 minut. Akurat od podania navrhu do vytycenia pojednavania preslo neikolko mesiacov.

patricia2005
14. sep 2014

My sme to absolvovali za 15 minut. Manzel so vsetkym suhlasil, kolizna opatrovnicka si tam len posedela a svedkov sme nepotrebovali. Nikto nebol ani na navsteve doma. Od podania navrhu do pojednavania ubehlo 2,5 mesiaca.

monikkak
16. jan 2015

Ahojte..s byvalim priatelom budeme mat sud o starostlivost o dieta..on stihol podat navrh prvy a tieto dni mu prislo nieco zo sudu dve obalky a mne zatial nic..ako to je mozne mali by to rozpisielat naraz nie ? Alebo nemohlo sa stat ked mal dve obalky ze mala byt jedna premna ? On mi nic nepovedal ze aj nieco prislo ani nic..chcem len vediet ako to funguje ci a ako sa mam ja vyjadrit ktomu navrhu ak mate niekto skusenost dakujem 🙂

deninka82
16. jan 2015

Ja som podavala navrh a za mesiac bol sud.Pred samotnym pojednavanim sa nasi pravnici dohodli na rodicovskej dohode,takze ju sudkyna odklepla a cely cirkus trval 15 minut.Kolizna u nas nebola,ja som jej volala,ze byvam v podnajme a nie na adrese,ktoru mam ako trvaly pobyt.Tak sa len telefonicky povypytovala a na sude len suhlasila s dohodou.

deninka82
16. jan 2015

@monikkak mohlo mu dojst nieco aby doplnil nejake udaje,potvrdenia.Aj ked netusim preco v dvoch obalkach

monikkak
16. jan 2015

@deninka82 ja som na nete nasla ze sud mame 12.2 a zatial mne nic domov neprislo. A vies mi povedat ked si ty navrh podavala ci aj tvojmu nieco prislo aby sa vyjadril napisal nieco a dodal to ci to len uz na sude sa riesi ?

deninka82
16. jan 2015

Dosiel mu termin pojednavania so zoznamom dokladov,ktore si ma na pojednavanie priniest.V spise boli len moje doklady a potvrdenia,takze predpokladam,ze nic neposielal.

monikkak
11. feb 2015

ahojte...mate niektora skusenost alebo aspon poradit zajtra 12.2. mame sud o malu a dnes mi prisla sms z urpsvar ze nas pozyvaju na poredonsko-psychologicke poradenstvo kt. ma byt 2.3....a moj byvali tam volal a ze mu povedala ze sud bude odroceni a najprv to musime absolvovat a ze ked sa nedohodneme ze zle dopadneme sa vyjadrila. Zajtra budem teda vediet viac co povie sudkyna. Ale mam strach ze sa to bude teraz natahovat, mala bude mat v aprili 3 roky a bojim sa ze bude mat vacsie sance ju ziskat 😒

blututblu
13. feb 2015

@lusmel ja som na 1.pojednávanie čakala rok aj tri mesiace...uuuf..

miki2404
9. sep 2016

Dobry vecer, mam jeden velmine zvycajny problem a sice s manzelkou sme 6 rokov zobraty a mame dve deti. Chlapca ma este z predchadajuceho vztahu a dceru spolocnu. Biologicky otec chlapca nejavy ziadny zaujem o neho. So zenou sa chcem rozviest lebo ma stale podvdza niekolkokrat a deti chcemdo svojej opatery obe viem ich zabezpecit a postarat sa o ne. Viete mi poradit ako to je vpripade chlapca ma len moje priezvisko bez starostlivosti obavam sa ze ich nedostanem....

nikimia
17. nov 2016

Ahoj dievcata, mam otazku ohladom zverenia dietata do opatery. Strucne by som vam opisala moj pribech :/
s pratnerom sme spolu 9rokov z toho 5rokov aj zijeme spolu, nas vztach bol prikladovy , otehotnela som (malu sme chceli obaja ) cca v 7-8mesiaci ma zacal podvadzat s mojou ,,dobrou,,kamaratkou, neustale som mu davala novu a novu sancu, samozrejme jeho pomer snou neskoncil, medzi tym bolo ze ma zbil, nadaval, psychycky ma terorizoval, po jednej z jeho bitiek som ho udala, samozrejme ze dostal len podmienku, (neodisla som lebo som nemala moznost vtedy odist s malou ) .... po tom vsetkom som si myslela ze sa vsetko vratilo do normalnych kolai, no medzi tym ona od neho otehotnela, nadalej ma snou povadza, na teraz som nabrala odvahu a dostatok syl na to aby som sa odneho odstahovala.
moja otazka znie, mam sancu dostat dcerku LEN do mojej oparery ,,? tak ze ja mam robotu len na dohodu, ideme byvat do podnajmu, ON ma na mene 2 byty , auto, a neni zamestnany (pracuje na cierno ) a mal uz aj podmienku,
musim sa toho obavat ze by ju on nahodou dostal ???? bojim sa toho ze mi malu vezme
dakujem za kazdu odpoved

esther03
23. nov 2016

@lusmel si daj predbezko a mas to docasne do 30 dni kym neprebehne riadny sud

esther03
23. nov 2016

sorry nevsimla som si datum