Byt po rozvode

moka88
7. nov 2018

Dobry den. Potrebujem poradit ohladom bytu po rozvode. S nim sa neda dohodnut,
byt mame pol na pol, na hypoteku. Ak mu predam" svoju polovicu aku sumu mi ma vyplatit? Z trhovej ceny bytu, alebo z uz splatenej ciastky hypoteky?
Ja byvam v byte iba ten tyzden ked mam deti ( mame ustnu dohodo o SOS), na byt nic neplatim ( plati on. Vydavky+ hyp. ) , po rozvode sa chcem odstahovat. Ma narok odo mna ziadat aj nejake €, na byt, aj ked ho uzivam iba obcas? Dakujem za odpovede, rady

chcemradu
7. nov 2018

Pridam sa.

bleblu
7. nov 2018

Kym nebude majetok vysporiadany aj po rozvode je vad spolocny, cize musis platit hypoteku aj zakladme naklady rovnako ako on, ked ste ju ziadali hypo spolocne a spolocne aj nadobudli byt. Pokial nebudes platit, na sude BSM bude to, co si neplatila odratane z tvojho podielu. Podiely sa rataju tak, ze z aktiv(trhova cena bytu), sa odrataju pasiva ( uvery) a co ostane ide na polovicu, ak obaja v case po rozvode znasali naklady narovnsko, ak nie, podieli sa upravuju

vandicka7
8. nov 2018

Neni jednoduchsie potom byt predat?

bleblu
8. nov 2018

Vsetko je vzdy len na dohode

katrin21
8. nov 2018

susedia sa dohodli tak, ze z ceny bytu odratali zostavajucu hypoteku, ktoru si nechaval ten , co zostal v dome byvat a uz ju bude splacat sam..... Zvysok ceny, si rozdelili akoby na polovicu a teda
z tej zostatkovej ceny jednu polovicu jej vyplatil.. ci to bola trhova cena tazko povedat, asi skor cena, kolko ich to realne stalo..ale moze byt aj trhova

amonet
9. nov 2018

Hodnota nehnutelnosti minus hodnota uverov a vysledok delene dv

amonet
9. nov 2018

Dva