Delenie domu

kvietocka33
25. júl 2015

Uz som tu davala jeden prispevok ale potrebovala by som sa poradit s pravnikom.je tu niekto? Pisala som ze uz rok nezijeme s manzelom a ze mame komplet rekonstruovany dom ktoreho polovica je darovana manzelovi a druhu polovicu sme vyplatili manzelovej tete.ja soj vsetky svoje uuuspory vlozila do domu takze som na nule.s 5rocnym synom byvam u rodicov.no vcera dosiel manzel po postu a vymenil zamok na dome.stale tam mam svoje a synove veci

bonaqa2013
25. júl 2015

@kvietocka33 povedz manž. že prídeš aj s políciou ak Ti ich nevráti resp, nedovolí zobrať. Však uvidíš ako zareaguje. Ak aj tak to s ním nepohne, tak sa choď poradiť na políciu. Neboj - nehryzu.
Pozri skupiny tu na MK - myslím že som videla právnikov.
Napíš HNonline.sk Poradňa. Tam sú tiež právnici.....

kvietocka33
autor
25. júl 2015

@bonaqa2013 hej volala som mu a presne toto povedala ze s policiou tie dvere otvorim a zoberiem si co je moje.jeho odpoved bola ze poda na mna trestne oznamenis za vniknutie na cudzi pozemok.tak idem v pondelok na policiu

bonaqa2013
25. júl 2015

@kvietocka33 aspoň sa poraď na polícii ako sa máš dostať ku svojim veciam. Inak asi pred pol rokom som videla v telke ako taký chlap - drúk vyhnal partnerku? na ulicu a polícia sa ho pred kamerami opýtala či by mohla žena ísť pre svoje veci, že oni budú pred dverami. No chlap nebol nadšení ale povolil. Takže očakávaj asi takýto nejaký postup.....

lyzzy
25. júl 2015

@kvietocka33.... Polovica je manželova a polovica jeho tety?

kvietocka33
autor
25. júl 2015

@lyzzy polku domu mu darovala mama a druha polka sa vyplatila teda odkupila od jeho tety.len na katastry je asi aj ta druha polka domu napisana na nom ked tvrdi ze on je jediny vlastnik domu.mne ani tak nejde o ten dom len nech mi vrati tie peniaze co som investovala ja do domu

lyzzy
25. júl 2015

@kvietocka33... Tak potom je celý dom jeho......a ty nemáš právo volať si policajtov na pomoc.....je to jeho majetok a ked bude odmietať ta tam vpustit tak policajti mu nič nemôžu.S peniazmi neviem ako ale bude to.boj

kvietocka33
autor
25. júl 2015

@lyzzy ok dom je jeho ale ja som stale jeho manzelka.este nikto nepodal ziadost o rozvod

kvietocka33
autor
25. júl 2015

@lyzzy a v tom dome ma aj syn svoje hracky,oblecenie atd

lyzzy
25. júl 2015

@kvietocka33.... Ak dobre viem tak je jedno že či si manželka alebo nie.On je vlastník nehnuteľnosti a naozaj ma pravo na teba zavolať policajtov

lyzzy
25. júl 2015

@kvietocka3..... Veď sa chod spýtať na políciu Kľudne ale pochybujem že ti pomôžu.

kvietocka33
autor
25. júl 2015

@lyzzy ok vdaka ale na tu policiu urcite pojdem

taami
25. júl 2015

Toto je len dôsledok toho ako si sa doteraz celkom ľahostajne spravala k vlastným financiám. "Polka domu sa odkúpila od tety..." To co je ze sa odkúpila??? Ako, kto bol na kupnej zmluve, ako sa prevádzala 1/2 rd, atd... Vlastne peniaze vkladáš ani nevies kam...nemozem to pochopiť.
Ak si muž postaví hlavu, a odmietne ta vyplatiť, nezostane ti nic iné iba zobrať právnika, podať žalobu na sud, zaplatit príslušný poplatok, a súdiť sa min 5 rokov odhadujem, a to podla mna s velmi neistým výsledkom ..dokázné bremeno je na tebe..
Vela štastia ...

anatalia77
26. júl 2015

@taami ano,teraz to vypalilo ako nezodpovednost k financiam. Ale na druhej strane ak vsetko klape-ako sa "fin.poistit" pre takyto pripad.
Rozumej-nie su problemy,tak robenie si "tajnej rezervy" moze v tej chvili vyzniet ako vypocitavost. Alebo nebodaj-ty vasmu vztahu neveris???a pod.
Je to loteria.

l3yla
26. júl 2015

Presne ako píše @lyzzy ak je on vlastník ,policajti ti veru nepomôžu 😔

l3yla
26. júl 2015

@taami krásne zhrnuté 😉 100% súhlas

jabadaba
26. júl 2015

@kvietocka33 dievca zlate, si si zavarila. Tvoj manzel je chrapun, to bez debaty. No Ty si bola totalne nezodpovedna. Ako je mozne, ze pri odkupovani polovice domu nefigurujes na LV? Ved mas podiel na dome aj Ty a to malo byt upravene v LV! Ak ratam spravne, stvrtina domu je tvoja. To malo byt cierne na bielom v liste vlastnictva a ak si na tom netrvala, nuz, niet Ta za co pochvalit. To nie je hanba ani nic ine pozadovat od partnera upravu vlastnickych pomerov, to totiz slusnych, solidnych partnerov napadne aj bez toho, aby sa ten druhy musel takejto upravy domahat. Hovori sa tomu fair play a korektnost vo vztahu. Tu uz jedine pomoze dobry pravnik, treba vydokladovat kto co platil a kolko. Predsa si mala svoj preukazatelny prijem v case vyplacania domu,ci? Predpokladam teda, ze to slo z neho. Ale bude to uz na dlhsie. Bohuzial. Potrva kym sa preukaze tvoj vklad do majetku....smutne je to ako sa k sebe manzelia spravaju. Prajem vela stastia. Ja by som to rozhodne takto nenechala. A do buducnosti asi ponaucenie - nikdy do cudzieho neinvestovat! Ja by som cudzi barak neodkupovala! Potazmo by som bola ochotna kupit don stolnu lampu! To je asi tak vsetko. 😝

taami
26. júl 2015

@anatalia77
Nikto nehovorí o tajnej rezerve. Ale ked sa podielam na niečom financiami nadobudnutymi pred manželstvom tak si to ošetrim... Napr prepisanim určitého podielu na nehnuteľnosti ... To je vsetko. Ona ani nevie kto je na lv, ako "sa odkúpila" druha 1/2 rd, ved to je smiešne ... Problémom treba predchádzať a nie si este vyrábať zbytočne ďalšie.

jabadaba
26. júl 2015

@anatalia77 ake tajne rezervy? Hadam kazdy svojpravny clovek vie, ze iste veci treba mat poriesene a na papieri! To nema nic spolocne s nedoverou vo vztahu. Pokial nieco odkupujem, snad je normalne mat cierne na bielom priznany adekvatny podiel! Rovnako je normalne, aby svojpravny clovek bol v obraze kto figuruje na LV spolocneho majetku, ako sa maju veci co sa uctov tyka a pod. Predsa je to aj ako forma ochrany ak sa nieco jednemu z partnerov stane! Ak by manzel dotycnej umrel, moze sa ist smykat pokial nie je na Liste vlastnictva zapisana ako majitelka stvrtiny domu. Zlezu sa pribuzni manzela a zacnu si uplatnovat svoje naroky cez dedicke konaníe a ona moze ist do prdele. Laska je jedna vec, blbost druha. Pribuznych obycajne nezaujima ci sa par miloval a doveroval si! Zlietnu sa ako supy a sklbu co to ide! Toto su elementarne a zasadne veci.

taami
26. júl 2015

@anatalia77
A mimochodom ...tych co veria su plne sudy
Co sa týka mna, pokial mi manželstvo vydrží budem rada, je to 50:50😀, pokial nie tak som uz teraz s dcérou natoľko zabezpečená, ze nebudeme pociťovať prepad životnej úrovne..nie na to uz 14rokov podnikám a zarábam aby som to potom ako bezprizorna rozhádzala.