Dlhá doba od podania rozvodu a rozvodové konanie nikde

sobik
21. mar 2013

Ahojte, aku máte vy skusenost, ci len u mna to tak dlho trvá..... V januári 2012 som podala o rozvod a do dnešneho dna nam nevytýčili datum pojednávania. S manzelom sme uz neni spolu od decembra 2010. Uz som pisala aj email na sud v novembri mi bolo odpisane ze to predlozia danemu sudcovi a stale nic, uz by som aj rada mala potom. Mame jedno dieta ale to by nemala byt prekazka k tomu aby to tak dlho trvalo, známi ktorí sa uz rozviedli sa tiez cuduju co tie súdy robia...podla mna to nie je normálne, ved uz chcem konecne riadne zit, povybavovat si veci okolo toho a hodit vsetko za hlavu....

petiku
21. mar 2013

Ahoj!
Ani nehovor. Ja som podala žiadosť začiatkom novembra 2012 a ešte stále nič. Ale všetci vravia, že v apríli, čiže keď to bude tak 6 mesiacov. Neviem na čo súdy čakajú. Je to akurát zlé na nervy. Nemám prehlásené trvalé bydlisko, neni sme finančne vyrovnaný...

sisaha
21. mar 2013

@sobik je to uz sice zopar rokov co som rozvedena, ale nam vytycili prvy termin az po 6 mesiacoch. zalezi od vytazenosti sudu...

kaktusik007
21. mar 2013

@sobik v prvom manzelstve mi prve pojednavanie vytycili o 14 mesiacov... jednalo sa o BA4... a teraz sme mali pojednavanie vytycene o 3 mesiace od podania, s tym, ze je o dalsi mesiac a pol.....

janka2501
22. mar 2013

ahoj, ja som podaval o rozvod v 29.10.2010, a dostala vyrozumenie o konani vo februari 2011..cize mesiac pred rozvodovym konanim,a keby to moja pravnicka nesurila, tak zrejme nie som rozvedene dotera,z a to bolo v BA 2....tu v bratislave su neschopny nieco nacas spravit na sudoch...... ☹

eva2013
22. mar 2013

ahoj, treba napisat na sud pisomne podanie - list, v ktorom poziadas o vytycenie pojednavania na najblizsi mozny termin. pokial to zostane bez odozvy, mozes sa stazovat u predsedu sudu na prietahy v konani - po staznosti urcite bude pojednavanie vytycene hned 😉

sobik
autor
23. mar 2013

Ahojte ja patrim pod Zilinu a je to naozaj katastrofa, s priatelom sme uz skoro dva roky spolu chceli by sme aj babatko, ale cakame stale na rozvodove konanie, nakolko ak devat mesiacov po rozvode porodis to dieta sa bude volat po manzelovi s kt. sa rozvadzas, tak myslim ze to je . Clovek je stale v neustalom ocakavani, ako to bude prebiehat, co sa budu vypytovat, bude to trapne cele a po dvoch rokoch co sme neni spolu, neviem ci sa aj rozpamatam na ich otazky 😒 ... potom Vám dam vediet kedy konecne to bude ...verim ze do leta, a to podanie podam hned na buduci týžden...dakujem za rady a skusenosti 🙂