Dlhy pred rozvodom

16. aug 2023

Ahojte, mala som manžela a počas manželstva sme spolu posledné dva roky už nežili. Rozviedli sme sa hoci on robil problémy že nechce no nakoniec pristúpil k rozvodu. Lenže počas tých dvoch rokov čo sme spolu nežili ale boli manželia si on nabral tri úvery. Nespláca ich a teraz vraj bude mať exekútora. Ako sa brániť aby exekútor nešiel aj po mne? Vraj ak by tak bolo je ochotný to zobrať na seba lebo ja som z tých peňazí nevidela nič. Je to možné? Prosím o radu

stellarstar
16. aug 2023

Pridaj sa do skupiny právne poradenstvo a ked zadáš do lupy napr rozvod alebo dlhy tam nájdeš zig podobných tém

ninka99865
16. aug 2023

Žiaľ ak ste stále manželia tak sa tie dlhy týkajú aj teba. Ibazeby ste mali zrušené BSM, čo predpokladám nemáte

autor
16. aug 2023

@ninka99865 už nie sme manželia ale v tom čase keď bral úvery sme boli a ja som o tom nevedela. Viem sa proti tomu nejak brániť? Alebo ak on prizná že to celé berie na seba bude to ok? Je ochotný to vziať na seba nakoľko ja som z jeho úverov nemala nič

suzitok
16. aug 2023

Ahoj, čisto laicky odpovedám, lebo právne neviem ako to je, ale z osobnej skusenosti, po rozvode ostali kazdemu z nas dlhy, kto co mal na meno a ani jeden z tychto dlhov nevymahali od toho druheho partnera. Jedine, co vymahali od oboch bol uver, v ktorom sme obaja figurovali ako spoludlznici, za ten sme zodpovedali rovnako. Čo si kto "podpisal" to mu zostalo.

autor
16. aug 2023

@suzitok čiže keď to je výlučne na jeho meno mal by exekútor vymáhať len od neho?

luccija
16. aug 2023

To sa porad v právnej skupine.Si si istá, že keď príde na lámanie chleba bude tvrdiť to isté?odkiaľ to boli pôžičky?

suzitok
16. aug 2023

Áno, my sme to tak mali, viem, že mal viacero exekúcií a nič sa na mňa neprenieslo. Mne tiež ostali dve našťastie menšie exekúcie, lebo používal sim karty, ktoré boli na paušál na moje meno a zodpovedná som za ne bola iba ja, on vôbec.

autor
16. aug 2023

@luccija ale áno, on vie že pokiaľ bude vymýšľať tak ho syn nebude chcieť viac vidieť (syn má 17rokov) a bola to Poštová banka, VÚB a Cetelem. Ten Cetelem už vyplatil, vub má splátkový kalendár ale Poštová banka už má exekútora tento mesiac a ja sa bojím že príde aj mne za neho niečo z tej poštovej banky.

autor
16. aug 2023

@suzitok a zobral to počas manželstva a po rozvode si za neho nemusela nič platiť?

suzitok
16. aug 2023

oni to budu vymahat od neho, ak ma prijem, tak oslovia zamestnavatela, popripada mu bloknu ucet...
ano, vsetko bolo pocas manzelstva, my sme ku koncu spolui nezili snad aj dva roky a on si pobral tiez Ok kartu, cetelem, quatro a ja neviem co vsetko vtedy bolo a absolutne ma nikto nikdy nekontaktoval a viem, ze nic neplatil, lebo ked som po rozvode davala exekuciu na vyzivne, tak mi exekutor povedal, ze to tam ma bohate

autor
16. aug 2023

@suzitok no príjem veru má, ale pracuje v Česku. Aj je ochotný niečo splácať len či to bude stačiť a nebudú to vymáhať aj odomna keďže sme boli v tom čase manželia hoci sme spolu nežili

suzitok
16. aug 2023

máte spoločnú nehnuteľnosť? exekúciou zvyknu zaťažiť nehnuteľnosť

suzitok
16. aug 2023

je tu skupina právne poradenstvo, skus tam, su tam pravnici, odpovedia ti uplne presne. ak chces ostat anonymna, mozes otazku napiosat niektorej moderatorke a zverejnia to bez tvojho nicku

autor
16. aug 2023

@suzitok nie nemáme. Po rozvode ostal byt mne. Ten som už predala a mám iné vlastné bývanie. On bývanie vlastne nemá má u mamy