Doplatenie výživného na deti

jajja1977
27. júl 2016

Ahoj...prosim potrebujem poradit ohladom doplatenia vyzivneho spatne na deti.
Sme rozvedeni od januara 2016, ex sa odvolal voci vyzivnemu na krajsky sud...Pri rozvode mu bola vycislena suma 150 + 120 vyzivne na dve deti.
Od januara ,teda od pravoplatnosti rozvodu posielal kazdy mesiac 110 e na obe deti.
Minuly tyzden som sa konecne dockala rozhodnutia krajskeho sudu,kde mu bola vyzivne znizene na 130 a 100. Po pol roku!!!!!!
A teraz moja otazka....idem ziadat od ex doplatit spatne vyzivne...Od akej sumy sa mam odpichnut?....od prveho rozsudku,teda rozvodoveho?, kde mu bolo stanovene 150 a 120?......alebo od tohto druheho...som z toho jelen🙂...kazdy hovori nieco ineeee...pomocccccc

sissy27
27. júl 2016

@jajja1977 smerodatný je podľa mňa právoplatný rozsudok za dané obdobie... čiže od januára až do dátumu, ktorý je uvedený na novom (aktuálnom) právoplatnom rozsudku mal platiť 150 / 120€...

liaka
27. júl 2016

Podla stareho 150 a 120€... Nove vyzivne plati od datumu pravoplatneho rozsudku.

radkamikic
27. júl 2016

Pokial sa odvolal voci prvostupnovemu rozsudku tak ten nenadobudol pravoplatnost...treba povazovat za platne sumy ktore su urcene pravolatnym rozsudkom...v odvolacom konani sa neriesilo ako uhradi za predchadzajuce mesiace?

radkamikic
27. júl 2016

Vlastne tersz som sa este raz pozerala ze urcenie vyzivneho bolo v ramci rozvodoveho procesu...tak potom od jedneho rozsudku po pravolatnost druheho plati podla prveho...exmanzel asi podal navrh na upravu prav a povinnosti vo ci malolet detom...

jajja1977
autor
27. júl 2016

dakujem vam velmi pekne zienky....takze teraz aky je postup...napisem mu...list,kde mu mu vypisem vsetky jeho sumy,ktore mi platil od januara do sucastnosti...urcim doplatok,ktory mi mam doplatit...a dam mu termin splatky...dobre to chapem?

jajja1977
autor
27. júl 2016

@radkamikic ..ano urcenie vyzivneho bolo v ramci rozvodoveho konania....kde bolo urcene 150 a 120....on sa odvolal....zatial mi posielal tych 110 na obe deti....len nechapem,preco mi neposielal uz od januara tych 150 a 120...kedze vyzivne urcene bolo....nenadobudlo sice pravoplatnost...kedze sa odvolal.....naco cakal?...on sam si urcil tu smiesnu sumu 110 na obe deti....

radkamikic
27. júl 2016

Prave ked nenadobudlo právoplatnosť tak ako by nebolo jasne urcene...ale ked ste mali konanie v ramci odvolania tak sa neriiesolo vyzivne za tie mesiace od rozvodu do odvolacieho konania? Na Upsvar na aocilno pravnej ochrane by mali vediet poradiť...su vvulohe kolizneho opatrovnika....alebo skusit pravnika

jajja1977
autor
27. júl 2016

@radkamikic ...ved prave nieje jasne urcene....a vobec sa to neriesilo obdobie od rozvodu do sucastnosti....cudne,podla mna...
a UPSVAR radsej nie...tam nevedia ani kolko je 2 a 2....bez urazky,ale ti mi nepomozu

jajja1977
autor
27. júl 2016

...este chcem spomenut...ze ked som si bola na sude potvrdit pravoplatnost rozsudku z kraja...tak mi pani ,ktora tam pracuje spomimala nieco...o Predbeznej vykonatelnosti ohladom platenia vyzivneho na deti...a podla nej,by mal doplatit od prveho rozsudku,ze aj ked nebol pravoplatny ,ale bolo rozhodnute...
Clovek sa uz pyta kadehoko,aby si pomohol....pravnicku uz nemam ,musela som ju odvolat,kvoli financiam..takze sa musim trapit sama..ale my zeny sme silne zvladneme 🙂...dakujem vsetkym za info,,,ste zlate..a kazdemu v podobnej situacii drzim palce

mirica
27. júl 2016

@jajja1977 ...mal posielať 150 a 120, lebo rozsudok nebol právoplatný ale bol vykonateľný. čiže sa to dalo riešiť exekúciou....to si ale neurobila. Krajský súd zmenil rozsudok okresného súdu, tak že zročné výživné sa bude vyrátavať od rozvodu zo sumy, ktorú určil krajský súd...... teda zo sumy 130 a 100 krát počet mesiacov a odráta sa už zaplatené čiže 110 krát počet mesiacov. Ak by platil po novom 150 a 120 , tak strovené výživné by sa nevracalo, len by začal platiť menej....

mirica
27. júl 2016

@radkamikic ..neriešilo sa , lebo tam bol nárok od rozsudku na platenie 150 a 120.....takže teoreticky nevedeli na súde , že platí menej a preto , ked výživné znížili, nemal byť vlastne žiaden nedoplatok.....

levucka
6. aug 2016

Tak toto je pekný chrapúň, ako všetci chlapi

jajja1977
autor
6. aug 2016

@levucka ..ti poviem.....hroza,des,otras....aspon moja skusennost

levucka
7. aug 2016

Ja si myslím že nemáš nárok na doplatenie tej celej sumy.
Neskúšala si sociálku či by ti nedokázali pomôcť.
Toho exekútori si skúsila?