Dva mesiace nezaplatil výživné

22. feb 2023

Ako mam prosim vas postupovat ked mi dva mesiace nezaplatil vyzivné?

moni106
22. feb 2023

Za exekutorom.podat navrh a potom s navrhom hned mozte podat ziadost o nahradne vyzivne na upsvar

paulinam99
22. feb 2023

.... a súbežne aj podať trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu podľa § 207 ods. 1 trestného zákona.

§ 207 Zanedbanie povinnej výživy
(1) Kto najmenej dva mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

autor
22. feb 2023

@moni106 prosim Ťa, tam aj platím poplatok u exekutora?
@paulinam99 a to treba? To na policiu? Fuha

autor
22. feb 2023

A budem mať zaplatené spätne zameskané výzivné v celej sume ako je určené?

autor
22. feb 2023

Potrebujem tam teda rodny list, sudne rozhodnutie o vyzivnom a este nieco, ci stacia tieto dve k exekuturovi? Na socialku nemam ist? Dakujem.

sarita510
22. feb 2023

ak chces nahradne musis mat od exekutora+trestne oznamenie z polici +potvrdenie zo skoly ze riadne navstevuje +rodny list.K trestnemu oznameniu potrebujes rodny list dietata a tiez potvrdenie zo skoly +seky alebo tlac z uctu kedy bolo naposledy vypalatene

paulinam99
22. feb 2023

Asi si si ešte ten link neprečítala, tak tak urob a pozri najmä časť "Stratégia použitia trestného oznámenia"

autor
22. feb 2023

@sarita510 ze chodí do škôlky staci od októbra to mam rozhodnutie, staci také

autor
22. feb 2023

@sarita510 aké šeky potrebujem? Naco?

autor
22. feb 2023

@sarita510 aha chápem, kedy naposledy zaplatil, dakujem.

sarita510
22. feb 2023

vies co asi to zavisi od policie ci staci ci nie ,ale viem napr ze pri nahradnom mali oni svoje specialne tlacivo skus pozriet na ich stranke alebo si ho chod vypytat aby ta potom zbytocne nevratili

moni106
22. feb 2023

Poplatok je ano.do 20 eur.ale bez toho ti nevystavi navrh a nevies riesit dalej.co sa tyka trestneho oznamenia to nemusis podat.nie ej to podmienkou na platenie vyzivneho.nahradne vyzivne sa vyplaca od mesiaca kedy ho podas na urade.ale najskor musis toho exekutora vybavit aby si mohla podat nahradnr vyzivne

autor
22. feb 2023

@moni106 takze ked od mesiaca kedy podám je vyzivne tak to prvé co nezaplatil nedostaneme?

autor
22. feb 2023

@moni106 tak ked od mesiaca kedy podám nahradné, nedoatanem to prvé co nezaplatil?

sarita510
22. feb 2023

este som zabudla minimalne na to trestne oznamenie potrebujes aj sudne rozhodnutie ,teraz uz neviem ci aj k nahradnemu ale radsej si priprav kopie

draik
22. feb 2023

Nemusíte už podávať trestné oznámenie. Stačí exekúcia.

moni106
22. feb 2023

Ano presne tak.vyplatia len od toho mesiaca kedy podas ziadost na urade

autor
22. feb 2023

Ďakujem vám pekne, bola som sa aj spytat na urade aky je postup.

autor
22. feb 2023

@draik ale to trestné oznámenie moze mat význam do budúcnosti nejaký?

cocacola3
14. máj 2023

Upsvar ta sam vyzve aby si podala trestne oznamenie . Neskor .
Uz to nie je po starom ze musis exekútor, trestne podat a potom nahradne vyzivne . Teraz ides exekútor , nahradne vyzivne a upsvar ti po nejakom čase ( mne asi po 2 mes) poslali postou ze ma žiadajú podat trestne oznamenie . Cize podáš ho tak ci tak ci chces alebo nie . Potom tlacivo o podaní trestného som zaniesla na upsvar.

mondolina
14. máj 2023

bude mať podmienku
teda ak to neuhradí kým nezačne trestné konanie