Ex platí dobrovoľné výživné bývalej a na moju dcŕu žiada zníženie

aveeva2
8. jún 2020

Ahojte, mam dilemu. Ex platí na moje dieťa výživné v určitej výške stanovenej súdom. Ma ešte dieťa s bývalou manželkou ktorá má súdom určené o niečo nižšie výživné ako ja, keďže si nepodala žiadosť o zvýšenie ako ja pred 3 rokmi. Dnes som sa ale dozvedela, že aj bývalej platí tu istú sumu ako aj mne, len dobrovoľne. A to od doby ako som ja žiadala o zvýšenie. Teraz chce dať na súd návrh na zníženie výživného o viac ako polovicu,lebo vraj je momentálne bez príjmu a čaká ho operácia. Ja s tým samozrejme nesúhlasím, keďže zbytočne platil svojej ex peniaze navyše. A nám nedal nikdy dobrovoľne navyše ani cent. Ja som si od skákala to najhoršie na súdoch a ona sa prizivuje na tom. Dokonca ona v čase môjho zvyšovania mala príjem nad 1000 eur a ja som bola krátko po MD s príjmom ledva 500 eur. Môžem aj toto povedať na súde, že jej dobrovoľne platí navyše a od nej nepožaduje zníženie výživného, len odo mňa? Myslíte, že uspeje na súde?

polovicu. Ja s tým ale samozrejme nesúhlasím, nakoľko som sama s dieťaťom

zuzkaz91
9. jún 2020

@aktak444 no nie.....on nebol ochotný platiť keď ho ťahala po súdoch?
A tá druhá ...keď jej platil bez súdu tak čo ho mala aj ona ťahať po súdoch?? Či súdy sú len na výživné?Nemajú čo iné riešenit? Len pokiaľ sa fakt nevedia dohodnúť,môžu zaťažovať súd.
Ďalšia vec nevieš aké sú tam vzťahy..dotyčná na seba isto nenašpiní.

tilko
9. jún 2020

@aveeva2 ja spomínam vo svojom príspevku pre teba len neurčitý stredný rod...dieťa 😉

cacianka
9. jún 2020

Ries aj to zmeskane a nevyplatene vyzivne.žiadaj doplatit a kľudne cez exekútora a aj trestné.
Ze 70 je nadstandard !
no nech za tolko zere on.to mu ani na tyzden nestaci

danielka7
9. jún 2020

@zuzkaz91 pisala,že jej dieta je to prve.Tak ktovie

aktak444
9. jún 2020

@zuzkaz91 autorka tu niekde uvádza že to riešila aj cez mediátora a otec dieťaťa sa nedostavil. Takže z jej strany snaha mimosúdne sa dohodnúť bola.
Pri tak smiešnej sume vyzivneho,ktoré má byť ešte znížené sa autorke ani nečudujem,že to rieši súdne.
Áno máš pravdu,že autorku nepozname,nevieme kde je pravda,preto by som sa vyhla označeniu sebecka mrcha.

petronelka47
9. jún 2020

@maminuska tak toto poviem dcére keď sa bude pýtať na svojho otca???

danielka7
9. jún 2020

nepoznáme autorku témy,takže ani ja nesúhlasím z označovaním že je sebecká mrcha.Ja ju aj chápem,že sa jej to zdá nespravodlivé,že ona behá po súdoch a druhá sa len odvezie.Je možné,že tej druhej by vôbec nezvýšili výživné,kvoli jej príjmu a menším výdavkom. Tak to riešila takto.Ale zas je to vec jej expartnera,že s tým súhlasil.Neviem sa vyjadriť,ale toto mi napadlo ako prvé ked som si to spätne prečítala.Možno by nebolo odveci spomenúť to na súde.Ale radiť nechcem,aby nebolo zle. Držím palce hlavne deťom,ktoré za to nemôžu

leuchtturm
9. jún 2020

Tvoj ex sa zachoval spravne, ked platil rovnako na obe svoje deti. Pri tak nizkom vyzivnom by si mala investovat energiu radsej do hladania prace s normalnym zarobkom alebo rekvalifikacie, ako riesit ci dostava exka od exa smiesnych 20 eur viac.

danielka7
9. jún 2020

@leuchtturm čo je u teba normálny zárobok? 🙂

sissy27
9. jún 2020

@aveeva2 no odhliadnuc od tých šialených súm o ktoré tu ide 🙈🙈🙈 nechápem, prečo si len tak sklopila uši keď zrazu posielal menej. Z takéhoto výživného silno pochybujem, že súd zníži výživné a ešte k tomu na 30€, čo je na hranici minima.
Na tvojom mieste riešim doplatenie zameškaného a zvýšenie výživného a nie to, že exke dáva o 20€ navyše.

leuchtturm
9. jún 2020

@danielka7 to musi vediet zakladatelka temy. Kedze riesi 20 eur, co ine decko jej exa dostava navyse a o co jej chce znizit ex vyzivne, tak asi zaraba malo.

maminuska
9. jún 2020

@petronelka47 no budeš musieť , otca si jej vybrala ty .

petronelka47
9. jún 2020

@maminuska to bude len jeho problém keď ho dcéra osere

maminuska
9. jún 2020

@petronelka47 no neviem či problém , on to tak vnímať nebude, tam kde nie je vzťah sa takto neuvažuje . Len bude vedieť že má dcéru a to je všetko .

petronelka47
9. jún 2020

@maminuska tak on si ju chce bravat k sebe ked bude väčšia len či ona bude mat potom zaujem,ako ja sa nesťažujem len on si myslí že ho bude mat rada

maminuska
9. jún 2020

@petronelka47 čo to znamená väčšia ? 4-5 rokov ?
Môj ex vychovával deti do 10 rokov , potom sme sa rozviedli on sa oženil , svoje deti nevidel 11 rokov a nemá s nimi žiadny vzťah ale to je obojstranné . Tvoj ak sa bude stýkať tak sa ten vzťah vybuduje .

deti95060810
9. jún 2020

@aveeva2 prečo nie....určite to treba pred súdom spomenúť...ale najlepšie by bolo si zobrať právnika.

elaela23
9. jún 2020

😂😂😂nadstandard😃tiez som ratala omnoho viac. Ja dostavam 80€.mbe to staci ak je daco mimo vieme sa dohodnut. Moj plati necelych 500€ na 2deti. Ale aj tak sa nepytaj.mozno to sam povie,lebo budu mu to brat podla rozsudku,tak mozno povie,ale nato mu povedia,z3 to je jeho dobra vola,ze platil viac.

larisalarisa
9. jún 2020

Môj muž má tiež deti z predchádzajúceho vzťahu a nikdy by ma nenapadlo starať sa o to koľko a kedy platí. Vôbec ma netrápi ak im dáva viac, veď sú to jeho deti a sestry môjho syna. Myslím, že ak chcete niečo reálne dosiahnuť musíte riešiť len svoje dieťa a neťahat do toho porovnávania a tak.ved to , čo dáva naviac je jeho vec.

aveeva2
autor
9. jún 2020

@larisalarisa tu nejde o to, že dostáva viac,aj keď vďaka mne ho ma vyššie, keďže jej by súd vďaka jej príjmu nepridal. Nikto jej toto nezávidí. Nech si to ma,. Tu ide o to, že on žiada znížiť výživné na nášho spoločného syna a vyhovára sa na nejakú vymyslenu operáciu. A okrem toho, ja som sa dozvedela od exekútora, že ona dostáva vyššie výživné, nie ze ja som sliedila a zisťovala koľko má. A on požaduje znížiť len na nášho syna a nie na ich syna. To naozaj nevidíš rozdiel? O co je ich syn lepší ako náš?

aveeva2
autor
9. jún 2020

@larisalarisa ja som sa pýtala, či toto môžem okrem iného použiť na súde, že nemá peniaze sú len výhovorky a pod. Jasne ze ja budem riešiť svoje výživné.

bluka2
9. jún 2020

Som nevedela, že sa tu bavíme o dakych pár fukoch, exekútorovi a podobne. Požiadala by som skôr o zvýšenie teda...

lundovajana
9. jún 2020

@elaela23 nechcem vyzvedat len ma to zaujalo ze tvoj muz plati naozaj stedre vyzivne, ma taky plat či sa navrhol taku sumu platit na deti?

elaela23
10. jún 2020

@lundovajana nenavrhol.platil necelych 300, ale minuly rok si dala o zvisenie.dohodli sa mimosudne. A to im qj kupujeme veci,alebo si kupuju sami. Kazdy si zaraba na seba na brigadach.vsetko ide na jej hypoteku.(vieme,lebo par krat sa sama prekecla)