Ex požaduje alimenty vo výške 250 eur na dieťa

rolanda18
13. jan 2015

Ma niekto skusenost co sa tyka alimentov?Brat sa sudi o dieta,ex pozaduje alimenty 250 eur na mesiac,ona je nezamestana,a robit nechce,moze sud odklepnut taketo alimenty?Brat pracuje prijem ma okolo 700 eur,je zivnostnik,vlastni,auto,chatu,

marusia12
2. apr 2016

@guinevre ruzove okuliare? Su rodiny, ktore maju priejm daleko viac ako par tisic.... je kopec muzov, co zene hodi par drobakov a sam si zije luxusne. Takze opqkujem a citas text s porozumenim.... dieta ma narok na rovnaky standard ako rodicia.... tzn... aj na luxus svojho otca. Nevidim nic zle na zvysovani vyzivneho... alebo nech si na skusku zoberie dieta aspon na mesiac.... vsetko je to o dohode.... nehovoriac o tom, ze na Sr nie je vysoka uroven intelektu... to hovori samo za seba.

bratislavcankanm
2. apr 2016

@guinevre exmanzel na sude priznal cca 1700 Eur v cistom, to priznat musel, tolko mal na potvrdeni od zamestnavatela...ale zaraba viac, lebo ma este firmu, z ktorej ma rozny prijem, pocas nasho manzelstva z nej dokazal vytiahnut na svoj ucet od 500 do 2000 mesacne, neviem ako je to teraz, vlastne uz ani ku koncu manzelstva som nevedela, kolko tam zarobi.

Ale podla mna, aj z tych na sude priznanych 1700 mohol kludne platit aspon 200, kludne aj 220 Eur. Ale mne sa s nim nechcelo hadat, ani som ho nechcela "udat", ze nepriznal tie vedlajsie prijmy a teda v podstate klame na sude (za co by asi nesiel sediet do vazenia, ale minimalne mohol dostat pokutu). Ja mam prijem akoze vyssi ako tych 1700 EUR...ale ak beriem aj exmanzelov prijem z toho podnikania, tak ma on vacsi prijem ako ja, o dost vacsi...napriek tomu ja platim synovi viac.

Vies do vyzivneho sa zaratava napriklad aj alikvotna cast nakladov na byvanie.... cize ak platim mesacne 160 EUR za byt, tak na syna pripada 80 EUR - a do alimentov sa zaratava 40 Eur. To ze aj on si musi platit byvanie je nepodstatne - zvlast kedze sa chcel rozvadzat on, kvoli jednej ubohej chudere, tak z mojho pohladu by bolo spravodlive, aby platil celu synovu cast na byvanie, sviniar jeden nezodpovedny.

guinevre
2. apr 2016

@marusia12 Ty hovoris vseobecne, ci o povodnom prispevku? Lebo ked hovoris, ze dieta sa ma podielat na standarde oboch rodicov, a otec zaraba 700e, tak citaj pozorne co pisem ja a co pises ty.

guinevre
2. apr 2016

@bratislavcankanm Tak prepac, ale na tvojom mieste vasmu synovi urcite patri aspon tych 200e - ked otec nema dalsie vyzivovacie povinnosti, tak aj viac, no na tvojom mieste by som asi za tym isla.

guinevre
2. apr 2016

@marusia12 Inak, ano nech si otec zoberie dieta, ja keby som sa rozviedla, tak urcite by som nemala nic proti striedavke, len je divne, ze vacsina zien tu proti striedavke ma, a nie nieco ale vsetko 🙂

iveta221
16. máj 2016

Ahojte,prosim vas potrebujem surne poradit co mam robit ked mi dneska pravnik napisal sms ze ma nejde zastupovat na sude a to mam zajtra pojednavanie.Ked tam zavolam a poviem co sa stalo odrocia mi ho kym si najdem ineho pravnika? Ďakujem

simona00
8. aug 2016

Dobry den chcem sa spytat čakam babo mam termin na konci tohto mesiaca a chcem sa spytat čo ma čaka či mam pravo na alimenty ci mi vubec podpiše ocostvo neviem co ma caka ako to bude aj ked je živnostnik