Je možné požiadať, aby bol niekto vyhodený zo súdu?

lucik159
15. dec 2015

Ahojte
Caka ma sud na urcenie otcovstva a vyzivneho. Na sud sa chysta partnerka oznacovaneho muza ktoru si tam vsak nezelam. Da sa poziadat sukynu aby musela pani opustit sudnu sien?

mirica
17. dec 2015

@bratislavcankanm .......ja som to pochopila tak, že manželka nechce aby bol uvedený ako otec, aby platil, a ani aby chodil.......on to chce, ale kvôli manželke to nemôže priznať dobrovoľne. Preto ona , ako matka dieťaťa podala návrh na súd, ktorý o tom rozhodne, a teda bude "musieť " byť uvedený a aj platiť.
A teda potom bude môcť platiť oficálne, lebo vlastne bude "musieť".....a manželka s s tým bude musieť zmieriť, inak by hrozila exekúcia a navyše trovy exekúcie.

Ale pýtala som sa na to vylúčenie, tak podľa viacerých ľudí ho sudca zrejme nepovolí, lebo výživné sa finančne dotýka aj manželky, kedže majú BSM .

worker_falcon
17. dec 2015

@mirica ty si to nejak pochopila? podľa mňa sa jej príspevky nedajú nijako pochopiť. Vychádza z toho jedine to, že sú všetci traja tak trochu "jednoduchší".

argyro
17. dec 2015

@mirica hm už rozumiem, no rozhodne držím zakladateľke palce, aby to celé dopadlo hlavne v prospech dieťaťa.. pretože to dieťa má na svojho otca právo a manželka mu toto právo nemôže upierať či sa jej to páči alebo nie.

bubik6_ke
18. dec 2015

Nechapem zeny, a hlavne tuto manzelku o ktorej pise zakladatelka temy, ze vie o milenke svojho muza. Nikdy by som mu sancu nedala pretoze mam svoju hrdost, nie to este ak vie, ze ma dieta pocas mojho manzelstva s milenkou. Za dalsie, nikdy aj keby sa mu pchala milenka do rici a rozkrocila mu akokolvek nohy, ano priznavam mala by som zlost ale jednoznacne by som vinila manzela pretoze je to dospely chlap a on ma rodinu pre ktoru by mal pouvazovat, ci mu za to milenka stoji. Milenky su 90% slobodne zeny, baby. Ich doma necaka rodina ako taka. Vzdy by mal pouvazovat chlap, to je moj nazor. Cize chapem zakladatelku, nevravim, ze nema chybu na tom co sa stalo v minulosti u nich a teraz su take nasledky, ale ako so vsetkou uctou, musi byt dobre drbnuta aj ta manzelka ze dokaze vobec bojovat o takeho "chlapa" a zit nadalej v "harmonickom" manzelstve. To je asi len v jej hlave predstava (ale taktiez, mozno je za tym hrba penazi). Nakopat takeho chlapa do zadku. No a zakladatelka (milenka) fandim jej, ked uz to dietatko splodil, tak nech sa stara aspon financne co bude mat prikazane sudom a je to uz len na nom, ci si najde ten cas a ukaze sa aspon v tomto ako chlap, ze ten vztah k malej si najde a bude sa starat aj fyzicky a nie len financne. To male za to absolutne nemoze, otca ma, tak nech sa stara a nie len plodi. A ked tak nad tym uvazujem co citam od zakladatelky, ze vlastne manzelka len caka na sms a nejake info hore dole, tak mozno len zakladatelka bola jedina, na ktoru manzelka prisla. Mozno ma X Y deti po svete chlap roka a nevie o nich mozno ani on sam. Jednoznacne netreba odsudzovat hned zakladatelku, nevieme co bolo vsetko za tym. Poznam mnoho pripady ako muzi klamali v nasom okoli. Jeden chodieval s kolegynou 5 rokov a po 5 rokoch to vzdala pretoze jej sluboval modre z neba ale otvorila oci a premarnila akurat tak 5rokov zo zivota. Mam znamu, ktora zije dobrych 7rokov v blahobyte, zaklipka ockami a ma co chce, dovolenka Kanarske ostrovy 2x v lete, auto ake si zmysli, byt jej plati, no vsetko ale medzitym sa jej ozenil, ani jej nepovedal. Prisla na to, az ked jej prisla manzelka zabuchat na dvere. No predsa to neskoncila. Susedu mam, zije s priatelom 4roky. On je 4roky zenaty ma dieta ale nebyva so zenou, zena byva u jeho rodicov s dcerou 4rocnou, pretoze na dedinu sa nedokaze vratit, nakolko co povedia susedia, to by bola hanba. A tak radsej ona trpi zlu svokru s ktorou sa len hada a jej manzel zije si svoj zivot uz stvrty rok s milenkou, ktora s otvorenou narucou ocakava kazdy druhy vikend ich malu. Zo zaciatku manzelka bola ofuknuta, nechcela malu davat iba v jej pritomnosti a ze kludne mozu ist traja kocikovat co samozrejme nesli a tak doslo k tomu, ze manzel sa vzdal dietata, len jej financne pomahal cez ucet a tak pochopila aj ta manzelka, ze cez dieta sa netreba mstit. Sama podala o rozvod, sli dohodou ze manzelstvo jednoducho takto fungovat kvoli dietatu a na papiery len nema. Ale poprosila ho, aby mohla byvat nadalej u jeho rodicov co jej dovolil, ked ze on s rodicmi nevychadza a nebol tam tak ako je rok dlhy. Odstahoval sa k milenke, ktora ma svoje dieta a ziju dalej vsetci stastne, su v rozvodovom konani, cakaju na rozhodnutie a na rodnej dedine manzelky nikto ani len netusi, ze nieco vobec take sa deje. Proste je to o ludoch a ludoch. Ako sa vravi. Su ludia a ludia. Kazdí ma nejaky svoj zivot ako funguje a ani jeden z nas tu na MK nemozme posudzovat, osocovat a obvinovat niekoho. Mozme mat tak akurat svoj nazor. A presne ako to tu niekto pisal, je to verejne forum v podstate. Vacsina kto zalozi temu, snazi sa co najviac sformulovat aj fakty aj balamuty do temy pretoze je to velke diskusne forum a z temy sa da vycitat, ze doticnu poznate. Je to nejaka urcita cielena anonymita. Ako aj v tomto pripade. Zakladatelka sa pytala na vec A a nakoniec tu musela dopisat pomaly cely zivotopis od styku s milencom aby tu dotycné vlastne dostali odpovede na B C D...a nie ona sama na otazku A. Malo co prispievam ale tu som uz proste musela. Niekedy sa mi rozum pozastavuje. Tu su proste asi minimalne 5temy, kde sa vzdy zvrtnu hadky osocovania atd... t.j. : tema milenka - trojuholnik, tema kojenie, tema svokra, tema: kolegyna mojho manzela atd atd 🙂 PS: to je moj nazor, zbytocne sa niektora/y do mna pustite, ja vam vas nazor neberiem. Precitam, myslim si svoje a idem dalej. PS2: chcela som poukazat na to, ze netreba sa hadat, sme si tu aj tak vacsina cudzi, preco si kazit dni, vecery a noce hadanim sa 😉 chill out 🙂

bubik6_ke
18. dec 2015

Ale som sa rozpisala 😀 ani nejdem po sebe citat, za chyby sa ospravedlnujem, pisem z mobilu 😀

tyssa
18. dec 2015

trosku z iného pohľadu - výživné na dieťa sa stanovuje z príjmu rodiny, nie len z otcovho príjmu, aby dieťa malo rovnaký štandard ako otec - t.z. že manželke sa nedivím, že robí cirkusy, pretože ak ona ťahá finančne rodinu, kým on sa hrá len na granda, tak ju ten súd asi nasr...majú spoločné bsm, ale všetky deti dedia po rodičovi rovnako, t.z. že hoci milenka nepohla ani prstom (týmto určite nechcem nikoho uraziť), jej dieťa dedí rovnako po otcovi ako jeho manželské,.. a veľmi rýchlo sa môže stať, že manželka potrebuje po vyzúrení (lebo iné je keď sú len tolerované milenky a iné je už dieťa, ktoré samozrejme za nič nemôže,..) len čas na vysporiadanie sa s danou situáciou, podanie žiadosti o rozvod, klasické finančné ťahanice, výživné na manželské deti, vysporiadanie bsm a zrazu pán ocko zistí, že so svojho jediného príjmu musí platiť výživné aj na svoje "manželské" deti (ktoré doteraz možno finančne ťahala manželka -pár kamošiek to tak má), zrazu ocko musí aj niekde bývať a aj niečo jesť, a ocko príde na to že má nič a len po tomto prebudení bude ochota platiť milenke 😀 na dieťa a stretávať sa s ním,..
rozumiem zakladateľke, že keď zistila tehotenstvo, nešla na prerušenie,.. nerozumiem prečo sa ťahala so ženatým, výhovorka že ženu všade podvádza je pre 15 ročné naivky,..jediný, koho mi je ľúto je maličké,.. pretože akokoľvek ho bude zakladateľka ľúbiť s takýmto týpkom mu rodinu asi nedá

lucik159
autor
18. dec 2015

@bubik6_ke o vaaau myslela som si ze su tu len nenormalny ludia ale vidim ze su aj ludia ktory hned nemoralizuju dakujem zapochopolenie

guinevre
5. jan 2016

@tyssa Toto odkial mas, ze aj prijem jeho zeny sa pocita. Mozno keby on bol nezamestnany, tak ciastocne by mohli na to prihliadat, ale inak, prijem manzelky sa berie do uvahy len tolko, aby sudca vede, ze sa na chode domacnosti podiela aj ona, nie len on, inak na vysku vyzivneho nevplyva prijem manzelky. Plus, zenati chlapi bezne maju urcene trosku nizsie vyzivne, nakolko sa na jeho ziotnej urovni uz nepodiela iba dieta/deti, ale aj manzelka, hlavne ak ma nizsi prijem.

mirica
5. jan 2016

@guinevre ...je to tak , pri manželoch . Lebo životná úroveň manželov je zo zákona rovnaká. Ak by bol príjem manželky napr 4-násobný, tak on sa podieľa na životnej úrovni svojej manželky a dieťa zas na jeho.
Ako si písala, ked má manželka nízky príjem, tak on dostane nižšie výživné, lebo na jeho životnej úrovni podieľa aj manželka......takže platí to aj opačne.
Tak ako si to opísala, to platí práve pri nezosobášených partneroch. Vtedy sa príjem partnerky berie len tak, že on ju živiť nemusí, ale náklady na bývanie mu zohľadnia nižšie. Aj vyživovaciu povinnosť ná pri partnerke, len ak sa ona stará o jeho dieťa (aj to len do 2 rokov veku dieťaťa).

guinevre
5. jan 2016

@mirica No, neviem, mne tak povedala pravnicka, ale mozno ty vies lepsie.

mirica
5. jan 2016

@guinevre ...ja poznám práve taký prípad.....dostal platiť vyššie výživné než mal príjem(invalidný dôchodok), lebo zohľadnili príjem manželky.

guinevre
5. jan 2016

@mirica No, tak ak mal velmi nizky invalidny dochodok, z ktoreho ani sam nevyzije, tak jasne, ze prihliadaju potom aj na jej prijem, inak by mal vyzivne 30eur, nie? Ale pochybujem, ze odklepli az tolko, zeby sa zene triasli gate :D

mirica
5. jan 2016

@guinevre ....bolo to dosť, ale jej príjem bol naozaj vraj vysoký....a nemali deti