Koľko stojí rozvod?

ladybirdie
17. sep 2023

Ahojte, mala by som takú otázku, že koľko stojí rozvodové konanie? Mám tu na mysli celý súdny proces, poplatky, atď., keď podám žiadosť o rozvod ja. Konzultovala som s jedným právnikom a on mi povedal, že 1. pojednávanie stojí cca. 600€ a ak sa s manželom nedohodneme, každé ďalšie pojednávanie bude stáť 100€. Je to reálne? Aké máte skúsenosti?
Ďakujem za odpovede.

monkka21
17. sep 2023

@ladybirdie tak keď nebudeš mat právnika vyjde ťa to 66€ ako mňa ,ked budeš tak určite to bude viac kedže musíš platit právnikovy a také sluzby sú drahé.

pribinak
17. sep 2023

Tie poplatky za právnika su veľmi individuálne. Môžeš si nájsť lacnejšieho. Nemusíš mat žiadneho.
Kolok za rozvod neplatíš ak si napr dôchodca či matka na rodičovskej

tosomja
17. sep 2023

Právnik je drahý, takže keď ho potrebuješ, tak sa priprav na prievan v peňaženke.
Môjho manžela ex si zaplatila zbytočne právnika, lebo len mu nadiktovala všetko čo chcela, nič viac jej s tým nerobil, ani neprerábal, bol s ňou na pojednávaní, kde nedostal ani slovo, vlastne, nejak stratil reč 😃 a stalo ju to 450e. Za cca hodinu práce s písaním, podaním na súd, a zastupovaním na súde 15 min.
Ja som platila 66e kolok, nemala dom právnika. A môj ex si dal vypracovať vysporiadanie majetku po rozvode a platil za tri strany 280e. 🤔

majlo1234
17. sep 2023

@tosomja haha, nemame rovnakeho manzela? Dufam, ze aj pri nasom rozvode bude taky stedry, ako bol k exmanzelke

tosomja
17. sep 2023

@majlo1234 zaplatila toľko právnikovi, nie môjmu manželovi 🙂

ladybirdie
autor
17. sep 2023

Nemusím mať právnika, ani keď máme 2 maloleté deti? Dá sa aj bez právnika sa dohodnúť na umiestnení detí?

kinka555
17. sep 2023

@ladybirdie na to je tam kolizna ktoru ti urci sud. Žiadosť o rozvod stoji 66e. Nic viac.

panonia
17. sep 2023

Kupis si len kolok za 66e, pravnika nepotrebuješ. Kolízna pred rozvodom pride k Vám dohodnúť sa.

colsami
17. sep 2023

Sesternica akurat riesi rozvod a vzhladom na urcite veci potrebovala pravnika. Bola praveze prekvapena cenou (cakala nieco horsie) , vyslo ju to cca 300e spolu, budu v tom nejake cca 3 zasadne stretnutia, aj s vypracovanim nalezitych dokumentov, tj vsetko v rukach pravnicky. S tym ze pravnicka ju jasne nasmerovala, vidiet ze je to baba co vie, co treba spravit.
Povedala ze za tych 300e to rozhodne stoji.

saskia_98
17. sep 2023

@colsami mna stal pravnik 700€ jedno pojednavanie. Cize to ze dala pravnikovi 300€, to nech je cela stastna. 😅

colsami
17. sep 2023

@saskia_98 ano bola velmi prekvapena sama... a teda pravnicka nie je ziadna amaterka.

nika523
17. sep 2023

K rozvodu ti právnika netreba, napíš žiadosť o rozvod, vzor nájdeš na nete a odnes na súd s 66 e kolok a to je všetko

majlo1234
18. sep 2023

@tosomja ale manzel jej asi vo vswtkom vyhovel, ked nwpotrebovala pomoc pravnika

tosomja
18. sep 2023

@majlo1234 nie, práveže odišla s dlhým nosom 😃

majlo1234
18. sep 2023

@tosomja tak potom nemame rovnakeho manzela, nanestastie😂

elly11
5. nov 2023

@ladybirdie nula. Všetko som si sama urobila. Myslím ze len bsm bolo platiť u notára.
Inak nepotrebuješ na rozvod ani cent. Záleží ale všetko od okolností a tom aký máš vzťah s ex