Ľutovali ste niekedy rozvod?

14. nov 2022

Ľutovali ste niekedy rozvod/rozchod keď ste mali rodinu? Vytýkali ste si to niekedy alebo deti vám? Som v situacii kedy sme s otcom dieťaťa po rozchode ale rozmýšľame nad druhou šancou. Ale mam z toho strach. No mam strach aj z toho ak si nedáme druhu šancu že to bude veľmi tazke pre 5 rocneho syna ktorý nás lubi obidvoch.

rozalia700
15. nov 2022

Poriadne treba vyhodnotiť situáciu. Ja poznám dva prípady keď sa k sebe vrátili. Jeden prípad....rozvod kvôli alkoholu...prestal piť a potom to už klapalo...deti už veľké. Druhý prípad....obaja neprispôsobivé výbušné povahy...aj po druhej šanci sa rozišli a do smrti nenašli spoločnú reč. Asi by som si na jednu stranu papiera napísala plusy na druhú mínusy ....a hlavne sa treba zamyslieť ...kde sa vidíš o 10 rokov....!

bambinomio99
15. nov 2022

Čiže ublizite svojim súčasným partnerom lebo ste šli do vzťahu nevysporiadany sami so sebou toto som zažila a teda ďakujem veľmi pekne

autor
15. nov 2022

@katka0905 aj to mi napadlo ale toto by žiadny iný partner netoleroval (napríklad moj) ako by mal istotu že s ocom naozaj nic nemam?

janulka1802
15. nov 2022

@janulka291 rozvod nie je ľahká vec, ak tam sú deti. Ty sama sa musíš rozhodnúť. Nikto to za Teba nespraví. Život je len jeden. Deti vyrastú a odídu a či Ti budú vyčítať alebo nie, to nikto nevie. Veci sa dajú vysvetliť a ako s tým deti naložia, je vo hviezdach. Radšej byť sama, ako s niekým sa trápiť, byť neštastná. Neviem, aké máte problémy, či ešte je tam šanca na záchranu.

zuzi0911
15. nov 2022

Bol schopní opustiť aj druhú partnerku len tak..a ked zistil ,že ty mu šancu nedáš tak sa k nej vrátil, lebo sám predsa nebude...
Toto ani zďaleka nie je láska...ma aj ju aj teba ako handru...
Tu cesty späť nie ...rozhodol sa ..nebojoval..ani syn mu nestal za tu snahu vydržať...
Takže naozaj toto uzavri a nájdi si iný vzťah...kde budete so synom šťastní.

jenny43
15. nov 2022

@janulka291 moja skusenost.s muzom som nebola stastna-boli sme rozdielni, ziadne spolocne zaluby, nevedel a nechcel pestovat vztah.boli sme aj v poradni.po nej sa to vyriesilo-nasiel si inu, dotlacila som ho do rozvodu. Dcerka mala vtedy 8rokov.hadky a chlad medzi nami bol na dennom poriadku uz pred neverou.rozvod nelutujem.bolo to velmi tazke, dcerka je dnes v puberte, urcite je tym zasiahnuta. ALE-ukazala som jej, ze si sama seba vazim, prestala som sa lutovat, prekonala som nespavost, vzdala sa bytu s hypo sama som to nezvladala.prestala som sa klamat. Dnes mam priatela,s ktorym som zacinala velmi opatrne. Byvame vsetci traja v nasom novom, velkom, krasnom dome. Vie ma objat, pomojkat, dcerka troska ziarlila zo zaciatku, ale vyrasta v realite, ze som stastna. A kludna, spokojna, vidi to, vnima to.vidi, ako ma vyzerat funkcny vztah. Rozvod nelutujem.

jenny43
15. nov 2022

@jenny43 kazdopadne, rozhodnutie musis urobit iba ty, tu najdes iba skusenosti inych

tonoamiska
15. nov 2022

Vyzera to tak, ze vas byv. manzel je pomerne emocne nezrely, nerozumie si a nevie byt sam. Odporucila by som vam zacat spolu navstevovat partnersku poradnu (aj ked momentalne partneri nie ste). Pomoze vam to mnohe veci o sebe aj o tom druhom pochopit, uzdravit traumy ktore ste si mozno navzajom sposobili, tiez tie z detstva, ktore vyrazne formuju nase vztahy v dospelosti.
Urcite si spolu cas (napr. Pol roka / rok), ktory budete chodit na poradnu a pocas toho casu sa intimne nezblizujte. Berte to proste ako skusobnu dobu, vzacny cas, kedy sa budete moct slobodne rozhodnut, ci do toho ist alebo nie. Bude to najlepsia investicia do vasho vztahu, ale aj do vas, aku mozte urobit. Travte spolu cas ako priatelia, ak sa spolu citite dobre. Vase dieta ma 5 rokov, zatial uplne neriesi v akom formalnom zvazku su jeho rodicia, dolezite pre neho je v akej nalade su /aka je tam atmosfera, ked ste vsetci spolu. Ak je priatelska a uvolnena, toto uplne staci, nemusite sa ponahlat do vztahu preto aby vase dieta bolo stastne. Bude stastne ak bude vyrastat v harmonickom prostredi, kde sa mama s tatom nehadaju. Drzim vam palce!

jabuducanevesta
15. nov 2022

Poznám pár čo sa vzali,mali dve deti,on si našiel inú,rozviedli sa,milenka ho kopla do prdele,vrátil sa k exmanželke a zobrali sa druhýkrát a žijú stastne

zuzanna33
15. nov 2022

Ja by som mu neverila...Mi ženy sme na city on vie kde je tvoje slabé miesto tak ťa zlomí ale ak raz podviedol oklamal spraví to znovu môj názor...

katka0905
15. nov 2022

Tak to ja fungujem na inej úrovni, nikdy by som nemala vzťah s mužom, ktorý mi neverí alebo ja jemu.

morgane1975
16. nov 2022

Kks to je sen 🙏 keď raz utiekol za druhou ďalšiu šancu by nedostal. Ženy preboha kde je vaša hrdosť? Chlapov je na svete dosť. Aj verných a slušných. Podvedie raz a potom pri ďalšej príležitosti si už dá pozor aby sa na to neprišlo.

morgane1975
16. nov 2022

@janulka291 prečo by ste sa mali obetovať kvôli deťom? Môj súčasný partner to urobil. Jeho slova: ľutuje stratené roky a ľutuje narodenie 2.dieťaťa ktoré malo zachrániť nefunkčný vzťah. Záver bol aj tak rozchod, ona si našla iného a ničí mu život doteraz. Ostali po nej len dlhy ktoré poriadne dlho splácal. A ešte aj výživné na dieťa ktoré malo byt záchranou vzťahu.

dadis
16. nov 2022

@morgane1975 Ach, to si kruto povedala s tym vyzivnym..ved to su peniaze pre to dieta, ktore vzniklo zo styku dvoch dospelych ludi, nie z vlastneho rozhodnutia, ako ono moze za to, ze jeho otec plati vyzivne..

morgane1975
16. nov 2022

Hm…takže on sa v podstate zahráva s dvoma ženami. 😂 a evidentne sa mu darí 😹😹 to si fakt tak malo vážite samu seba? 🤔

morgane1975
16. nov 2022

@dadis nechcela som aby to tak vyznelo. Len som chcela opísať následky. Skratka všetko mohlo byt inak keby ľudia nekriesili mŕtve vzťahy a nedávali zbytočne šance. Mala chodí k nám a mám ju rada. Veľmi.

dadis
16. nov 2022

@morgane1975 Aj som si myslela, ze to bude ok, niekedy to len tak blbo vyznie..

elly11
16. nov 2022

Kvôli dieťaťu aj áno.. 😔 Ale viem ze my dvaja by sme šťastní neboli. Mrzí ma to najviac kvôli synovi 😔

elly11
16. nov 2022

@dooomca toto sere aj mňa.. Tak veľmi sme túžili po dieťati, až sa z neho chudáčika stal pendlujuci človek v jeho 3 rokoch 😔 boli ma to 100x viac ze neho..

autor
17. nov 2022

@elly11 veď prave, ja mam tiež obavy kvôli dieťatku. Mozno by som aj mohla skusit žiť s nim, mozno by som casom mohla byt šťastná. Ak nie tak aspoň by mal dvoch rodicov pri sebe

elly11
17. nov 2022

To ze bude mat len dvoch rodičov pri sebe, žiaľ, nestačí.
Musí mať pri sebe dvoch rodičov ktorí sa ľúbia, ktorí sú k sebe laskavi, rešpektujú sa a neurazaju sa. Su k sebe slušní a milí.
Inak to bude pre dieťa len tragedia. Ale este väčšia ako rozvod samotný
Držím palce.
Ak chceš, pridaj sa do skupinky Život po rozvode s dieťaťom.
Tam je na to väčší priestor. 😉

dadis
17. nov 2022

Kvoli dietatu to nerob. Ked tak, tak len kvoli sebe...ale vidis, tyzden ta lamal na navrat a potom sa k nej vratil. On si zeny nevazi...tak ako si nevazil teba, rovnako ani milenku. Nemyslim si, ze pri takomto cloveku budes stastna. Jedna znama po case prijala muza spat, tiez rozvod kvoli milenke, nerozpravala mi podrobnosti, len ze to spravila kvoli dvom synom, co maju, ale ze s nim ani spavat nedokaze, ze sa nevie cez to preniest..

nelly360
24. nov 2022

Nebuďte slepá tlači na vás a hra to ze máte dieťa a aby malo rodinu a kde bol v tedy, keď ste sa rozvádzače.neverte mu

daja0760
16. jún 2023

Ak je tvoj ex-muz stale s nou, ziadna druha sanca. Ak by Ta naozaj lubil, uz by s nou nebol a snazil sa vehementne Teba ziskat spat.
Zoatante od seba,ako kamarati a budte dobrymi rodicmi synovi