Má bývalý šancu dosiahnuť striedavú starostlivosť, ak dieťa má 3 roky?

lu1812
19. mar 2019

Ahojte, mam skoro 3 ročne dieta, otec žiada dieťa do striedavky. S jeho návrhom určite nesúhlasim. Samozrejme od nášho rozchodu sa z neho stal aktívny otecko, aby dokázal na súde ako veľmi ho dieta potrebuje. Počas našho spolužita bola skoro cela starostlivosť o dieta na mne. Je ochotny sa prestahovat do miesta bydliska, kde bývam s dietaťom, inak býva 50 km dalej, prenajat byt, platit tento byt, my dvaja by sme sa striedali, a dieta by žilo stale v tomto byte.. Tento tah mu poradila samozrejme jeho právnička. Samozrejme 0 € vyžívne. Otec dietata zaraba cca 2700 € v čistom. Co si myslite, aké ma šance? Máte niektorá takýto model? dakujem

veronikaszabova
21. mar 2019

@lu1812 ved si pisala , ze by ste sa striedali. Tak aka sluzka?

bosorkabb
21. mar 2019

@lu1812 akú máš teda predstavu ty? Lebo nebudeš moc sympatická sudcovi ak budeš všetko negovat. Treba mať proti návrh. Otec bude totiž pôsobiť že je ochotný sa presťahovať, financovať byt a to v očiach sudcu môže vyvolať názor že má záujem o dieťa a je ochotný sa dieťaťu prispôsobiť. A to majú sudcovia radi.

lu1812
autor
21. mar 2019

@veronikaszabova Kedze poznam jeho vztah k poriadku, uz vidim v akom stave by mi ten byt zanechal. Dvaja ludia ktorí si nerozumejú nemôzu mat jednu domácnosť.

lu1812
autor
21. mar 2019

@bosorkabb Presne si to napísala. Bude sa snažiť urobiť dobry dojem a že je nekonečne ochotny. Neviem aky protinávrh, ked uz teraz ma dieta dva víkendy od piatku do nedele a ešte dve prespania počas tyzdna .. Je to maly styk otca s dietatom?

veronikaszabova
21. mar 2019

@lu1812 tiez mam pocit, ze vsetko negujes...

lu1812
autor
21. mar 2019

@veronikaszabova Negujem jeho proaktivny zaujem o dieta po rozchode, a jeho 0 € alimenty, čo mi aj pri rozchode slúbil. Ale chapem ze mate ten pocit.

kittykat22
21. mar 2019

@lu1812 tie argumenty čo máš tak mi príde, že si ho opustila z rozmaru, a pocitu vlastnej dôležitosti. Nepodala si jediný pádny dôvod prečo by tvoj manžel nemal dostať striedavú starostlivosť. Nemá zmysel ti niečo písať. Veľa štastia.

lu1812
autor
21. mar 2019

@kittykat22 Ok, tvoj názor. dakujem

mogaa
21. mar 2019

@lu1812 mne to skôr ale príde že ty nie si až tak proti striedavke, skôr nechceš ostať bez alimentov......ak nepovieš na súde svoju predstavu, je možné že to ostane takto - teda aj stretávanie a aj 200eur výživné.....

bosorkabb
21. mar 2019

@lu1812 a to je tvoja smola, lebo toto sudcovia fakt majú radi. Predpokladám že toto mu poradil jeho právnik. Skús súhlasiť ale žiadať aj výživné keďže zarába viac ak ty a uvidíš čo on na to. Páčiť sa mu to isto nebude a je možnosť že zistí že bude musieť platiť byt, starať sa o dieťa a ešte aj platiť výživné. Použi jeho zbrane.

lu1812
autor
22. mar 2019

@bosorkabb Samozrejme ma právnička. Napísal o mne, že svoje dieťa nepovažujem za svoju uzku rodinu.Snaži sa ma znemožniť ako matku. Nema nato jeden jediny dôkaz. Naše je zdravé, šikovné, máme zavedenu takmer ukázkovu životospravu. Som určite proti striedavke, on je skôr za volnu vychovu, ja mam s dieťaťom nastavene výchovne mantinely. To dieta by žilo v dvoch odlišnych svetoch. Ak by sa dieta v neskoršom veku same rozhodlo, ze chce žiť aj u otca, určite by som nebránila. Ja idem do práce, viem si na seba zarobit a vždy som aj vedela.

bosorkabb
22. mar 2019

@lu1812 pochop že musíš prísť z proti návrhom, lebo ak budeš všetko negovat prehras. A to nechceš.

lu1812
autor
22. mar 2019

@bosorkabb Chapem, ale aky proti návrh dať? Aby mal dieta každy víkned? alebo kazdy druhy a 3 noci prespanie v tyzdni? ved to dieta ma kazdy tyzden. Vlastne on nie jeho matka. Ale tak určite budem bojovat, to neznamená ze ked ma peniaze bude ma ničiť.

bosorkabb
22. mar 2019

@lu1812 on je jeho otec, čiže to isté pred zákonom ako matka. Ja ti píšem ako sa na to bude pozerať súd.

peter2404
9. apr 2019

@lu1812
myslim ze nic nove pod slnkom - hra sa na otca, zistil ze je otec az po rozvode a dieta ho vobec nechce..

dokonca aj ta vychova - u teba pevny rezim, u neho volny. vsak dava dietatu sladkosti ? a urcite ho necha pozerat dlho telku..

niekedy mam dievcata pocit ze mate vsetky toho isteho exa :D

lu1812
autor
9. apr 2019

@peter2404 Samozrejme, ina strava, a dlho-hodinova telka..Otecko cez kopírak..

peter2404
9. apr 2019

@lu1812
ano moje deti dostanu po dobrom obede nieco sladke.. a dam si s nimi aj ja. a telka ?
ked prideme z cyklovyletu alebo z kolobeziek, z akvaca ideme k telke.. a je nam ozaj dobre..

a vobec nevidim dovod na to, aby som na tom nieco menil, deti nie su u mna v base. mimochodom moja ex sa prezentuje ako clovek s velmi pevnou vychovou, podobne ako ty. ked sa deti spytam co robili povedia mi "boli sme u babky, pozerali sme telku, mama na nas nemala cas".. o jedle sa radsej ani nebudem rozpisovat, pretoze to je jedna velka tragedia...

ale to co pisem ta nezastavi v tvojej svatej vojne proti otcovi tvojho dietata, vsak ?
ak moze ten hajzel co si si ho sama vybrala a potom ta sklamal vychovavat vasu spolocnu dceru, vsak ?

fukylove
9. apr 2019

@lu1812 hrá sa na ocka... a tak sa zamyslím... nie je to dobré, že na to nakoniec prišiel? že je otec? aj moje deti mali v čase, keď sme boli spolu servis z väčšej časti iba odo mňa... a aj ja som sa cítila ranená, keď môj ex navrhol striedavku...
no mala som šťastie na priateľky... a jedna z nich mi povedala... skús to.. chce byť otec, daj tomu šancu... a ja som rada, že som tú šancu dala 🙂

veľa vecí sa musel naučiť... ale naučil sa.. a ja teraz tvrdím, že je najlepší otec 🙂
(aj keď mi viaceré priateľky vravia, že by nebol... keby som neodišla... ale to je nepodstatné 🙂 )

ale uznávam - u nás nebol problém s komunikáciou, dali sme si prioritu deti a podľa toho aj komunikovali

a len podotknem - čo sa týka výživného... striedavá starostlivosť neznamená automaticky "bez výživného"... ak máš oveľa nižší zárobok, resp. si bez zárobku, nárok na výživné máš... toto si prekonzultuj s právnikom

lu1812
autor
10. apr 2019

@peter2404 Ja dieta k babke neodkladam, narozdiel od neho, keby nemal on svoju matku pri sebe, dieta ani nenakrmi..Nevie variť. Ja sa s pevnou vychovovu nielen prezentujem ja ju aj mam. Mame s dietatom system, dieta je na svoj vek šikovné,samostatné a takmer 0 % chorobnosť. Moj ex nie je hajzel, len zakerny človek, ktory ma chce pred sudom opísat ako neschopnu matku,ktorá nema dieta na 1.mieste..

judar
10. apr 2019

Kydáš furt len na neho len ktovie aký si ty v realite výkvet...podla znenia tvojich riadkov bezchybná tiež nebudeš

peter2404
10. apr 2019

@lu1812
Otec chce podla vsetkeho rovny diel starostlivosti o vlastne dieta. Rozpravat o otcovi aky jre zakerny a radit sa tu na niekolkych stranach co by si este na neho vytiahla je riadna schyza..
Tvoj "system" vychovy bude chory dovtedy kym v nom nebude figurovat otec dietata so vsetkymi jeho specifikami. Pises ze otec ma dieta uz teraz relativne dlhy cas, takze ta chorobnost nebude zjavne len tvoja zasluha, ale aj jeho

jankalukasova
10. apr 2019

@lu1812 nevyjadrujem sa k tomu kedy "on" zacal byt otcom ani k dovodom rozchodu. Ale myslim si, ze ak je ochotny financovat dalsi byt, tak bude jeho zaujem o dieta vazny. Napad s tym bytom je super. Na striedavke sa mi nepaci prave to vecne stahovanie sa hore dole. Dieta tak neustale pendluje medzi domacnostami, rodicmi, detskymi izbami. Ako dospela som neznasala vecne balenie sa na intrak a zas domov, dva roky som zila zbalena v jednej taske a kufry svojho auta. Pre dieta to musi byt fakt sajba. Podla mna si v tomto smere celkom egoista lebo Ty sa nebudes stahovat, nebudes s nim v byte, nebudes hento a ono... a pytam sa kde je okrem Teba to dieta? Ono to moze znasat? A ako mozes hodnotit kolko casu s otcom dietatu staci? Ja mam s otcom uzasny vztah a ani si neviem predstavit detstvo, kde by sme boli v nejakom obmedzenom rezime, rovnaky priestor na vztah s otcom davam svojim detom... otec ma rovnaku hodnotu ako mama. Neber to v zlom ale takto to vyznieva, ze ex ma prvadu a dieta nie je na prvom mieste. Tam si Ty a Tvoje "ja". Mozno to tak nie je ale jednoznacne to tak vyznieva, tak si na to daj pozor.. hlavne na tom sude. Drzim palce aby to dopadlo co najlepsie- pre dieta.

lu1812
autor
10. apr 2019

@peter2404 Ok.. :D nejaky moc podráždeny.. :D asi máš veľmi zlú skúsenosť zo ženami.

peter2404
10. apr 2019

@lu1812
ale kdeze prave naopak, pre mna je kazda skusenost je dobra :D
ale dam ti radu.. z mojej vlastnej skusenosti zistujem,ze pokial otec nema starostlivost o deti v krvi, tak striedavku velmi rychlo vzda..
vies, pobyt u otca obvikend je pre dieta dobrodruzstvo, kedy ozelie aj komfort, ktory ma u matky. otec ohreje parky, vezme deti na pizzu a pohoda. vyspia sa na rozkladacom gauci alebo u babky..
ak je vsak dieta u otca polovicu casu, zacne sa to skor ci neskor prejavovat na strane dietata a aj na strane otca..
jedna vec je pravo na starostlivost a druha schopnost sa naozaj postarat

1gabriela13
10. apr 2019

@lu1812 kamarátka tak žila v striedavé starostlivosti tiež od 3 rokov, je pravda ze 2 týždne u otca, 2 týždne u mamy, mala z toho riadny misung. Vychádzala dobe z oboma rodičmi, no keď už mala 9 rokov, nechcela takto ďalej žiť. Podal sa návrh na súd a po vypočutí kolizbej opat. sa celý návrh zrušil. Takže toto je tiež taka vec, že časom si to dieťa ajtak vyberie samo. A ako písali predom ou, jedna vec je mať nárok na starostlivosť a druha vec je, reálne sa vedieť postarať. Ú nás napr je muž tiež hrdina, že on by to cele zvládol ľavou zadnou aj sam😂a potom to dopadne veľakrát tak, že mi v najlepšom prípade zavolá 50x co a ako navariť alebo spraviť malej keď som mimo domu, alebo sa musím vrátiť z nákupov lebo mala pri nom ukrutne plače. Ma 2,5. Takže ono to zas také jednoduché nie je. A pokiaľ to neokusi na vlastnej kozi, nevie. A keď si písala ze si vieš sama na seba zarobiť, nerieš to výživné v takomto smere. Peniaze kazia vzťahy ľudí, prijmi to, čo uzná súd a dovi. Lebo takto to bude len ďalší konflikt medzi vami. Musíte pozerať na to dieťa, ono je to prvoradé. Takže musíte sa naučiť aj vychádzať medzi sebou. A keď on je napr debil, ja nebudem.

peter2404
10. apr 2019

@1gabriela13
no vidis a u nas je to tak, ze matka pol roka po odchode raz jeden pekny letny vecer aj s detmi zazvonila u mna so slzami v ociach, ze jej deti nechcu nic jest a ze je z nich zufala..
po hodinky odo mna odchadzala aj s detmi najedena a s misou rezancov na dalsi den, ktore stacilo dorobit bud vajcom,slaninou syrom alebo makom..
samozrejme s tym ze na druhy den ma uz nepoznala a bol som kreten a hajzel..

poznam x chlapov ktori sa vedia o deti postarat lepsie ako matky

lu1812
autor
10. apr 2019

@1gabriela13 Veľmi trefne napísane...Radšej budem venovať energie dietatu a mne ako sa zamyšlat nad tym, že som urazila jeho ego, a tak zvolil takyto postup. Uz si zelam nech je ten sud, najhoršie toto čakanie.

lu1812
autor
10. apr 2019

@peter2404 To je veľmi čudna matka, ked si nevie svoje deti nakrmit.. :O

1gabriela13
10. apr 2019

@peter240ja zas poznám XY mužov co sa nevedia postarať. To varenie by som ešte ani nepovažovala za problém typu nevie sa postarať. Toto veľmi závisí od detí. Je dieťa, ktoré je neskutočne vyberave, dokonca aj v tom kto mu navarí, a je dieťa, ktoré zje všetko čo nezje jeho. Toto je najmenej, to sú len také zabomysie vojny a dokazovanie si ze aha pri mne to deti zjedli.

1gabriela13
10. apr 2019

@lu1812 držím ti palce, práve to čakanie je v tom najhoršie, ale nech ti to rýchlo zbehne a potom daj vedieť ako to dopadlo.