Máme 2 deti, sme spolu 4,5 roka a ideme sa rozvádzať

sadjuk
18. jan 2017

Ahojte,
Som tu novy tak neviem ako to tu chodi ale rad by som pocul par odbornych nazorov a skusenosti na moju situaciu.
Som zenaty asi 4.5roka a s manzelkou sme doteraz zili bez konfliktov a hadok. Mame spolu 2 deti (4roky a 1.5roka) ktore obydvaja milujeme.
dalej mame spolu par nehnutelnosti a nemaly uver.

Ale nedavno mi manzelka oznamila, ze si nasla priatela s ktorym sa stretavaju asi 2mesiace po praci (spali spolu asi 7x co povedala ona) dalej, ze jej city ku mne ochladli a uz ma nemiluje. Nedokaze to vratit spat a ani sa vratit ku mne len kvoli detom. Citujem: "Mrzi ma to, som strasny sobec, ale nechcem obetovat zivot len detom. Vzdy tu pre nich budem, dam im prve posledne."

Preco sa dali dokopy..? maju podobne problemy o ktorych si zacali rozpravat a pisat si, no a po mesiaci sa zblizili splu.
Co mam informaciu tak moju manzelku jeho pribeh skoro rozplakal a lutovala ho.
On je zenaty ale nemju ziadne deti (zrejme manzelka nemoze mat, alebo ich postihlo nestastie)
Takze teraz spavame kazdy s jednym dietatom oddelene.

A co sa tyka nasho vstahu, tak ja nie som moc komunikativny typ, porozpravam sa ale neviem viest dlhe rozhovory, takze v poslednej dobe sme sa moc nerozpravali lebo ona travila vela casu s telefonom co si vypisovala s kamoskama a nasledne aj s nim co mi tajila. no a ja som sa zasa hraval casto na pocitaci. na co mi aj ona par krat povedala ze jej to strasne vadi (hraval som asi tak hodinku ked deti pozerali rozpravku a potom ked isli spat 2 hodinky) tiez mi par krat spomenula ci neskusime poradnu ale tej som sa bal lebo sa nerad zdoverujem druhym.
Dalej co sa tyka nasho intimneho zivota tak ten nebol nikdy uzastny (ani pred tym s inymi partnerkami), mam problem sa poriadne vzrusit (tazko dosiahnem uplnu erekciu) dovod neviem ale ubijalo ma to a robilo nestastnym ze ju nemozem poriadne uspokojit. Tak mi urolog predpisal viagru.. takze som si ju daval ked sme chceli sex.

takze manzelka chce rozvod, a je neviem co robit. Striedavu starostlivost nechce a ale zasa mi nechce branit v stretavani sa s detmi.

ak by bolo treba nieco dodat skusim dopisat.
zatial dik

markinko
18. jan 2017

Ahoj musim ti povedat prepac za vyraz ale ta tvoja manzelka je ina sebecka ku..... a to sa kroyim s vyrazmy v prvom rade manzelstvo je v dobrom ale aj v ZLOM comu asi nechape celkom po druhe mate spolu 2 deti na nich nepozera ze ako oni to budu brat ze mamka s ockom uz nebyvaju spolu ze sa nemaju radi debilita na mraky po tretie deti budu mat velmi zly zaklad do zivota pretoze ked budu velky tiez budu brat vztahy na lahku vahu a odkial to budu mat???? no predsa s detstva.... po druhe noa co ze niesi komunikativny ak to vedela pred manzelstvom mala ta brat takeho aky si a obzvlast ked ste robili deti... ak nechape vyznamu rodina a manzelstvo tak sa na nu vy..... a poviem ti nech si deti same rozhodnu pri kom chcu byt tiez niesom za striedavu strarostlivost je to deptajuce pre psychiku deti ale keby som mala ja pred rozvodom a moj muz by sa takto rozhodol tak by som pocuvala v prvom rade deti co citia a kedy chcu byt pri kom...

lalia87
18. jan 2017

No zas ja by som to nevidela len na nu tak negativne. Budme k sebe uprimni. Nie je moc komunikativny,posl.dobu s nou moc ani nekomunikoval,nezaujimal sa,v sexe nic moc-co nemyslim v zlom,proste sa to ale deje a ten sex k tomu vztahu treba (mozno od neho ani nechce kadejake kuusky,len proste sa tulit,maznat,nech on sa jej povenuje,ved nemusia predvadzat neviem ake cisla),sedi dve hodiny za pc a ona vlastne co? Cely cas je sama. Nema s kym komunikovat o tom ako sa ma,co citi,aky mala den atd atd atd ,nema si s kym otvorit vecer vinko a pozriet film v naruci svojho muza,alebo aspon aby vedla nej lezal ale mali spolocnu aktivitu,lebo on sedi za pc,tak o com to je? Jasne,ze potom sa nasiel niekto kto ju pocuval,kto jej zacal prejavovat city,kto jej dal najavo ze je pre neho dolezita,proste kto sa o nu zacal zaujimat.Sam autor pise,ze manzelka mala snahu o poradnu,chcela to riesit,on nechcel. Preco by mala byt ona za vsetko vinna? Zato,ze ma deti? A ked ma niekto deti,tak konci jeho zivot? Zalezalo jej na tom aby sa to urovnalo,on nemal zaujem a ona teraz do konca zivota ma chodit po byte kde je ticho,kde si ju muz neprituli,nepomiluje,kde sa nema s kym pozhovarat,kde sa pozera na chrbat chlapa ktory sa hra za pc? Neschvalujem to co urobila,nemala,predsa len ma rodinu,mozno je to len take jej poblaznenie lebo zrazu niekto jej dava to,co jej chybalo. Vztah musia tahat dvaja a nie len jeden,treba sa zaujimat o pocity toho druheho...

dominika6
18. jan 2017

@sadjuk akože dnes je tu podozrivo veľa chlapov s rovnakým problémom..bud sa zas niekto zabáva,alebo nejaký schyzo..

a poviem ti že je možné že druhé dieťa nieje ani tvoje..daj si urobil dna test,..

sadjuk
autor
18. jan 2017

ak by sme boli od seba a deti budu len s mamou tam vidim problem kedze deti mozu byt v skolke len do 16:30 a v jaslach do 17hodiny. casom teda obaja do 16:30 a nasledne skola s druzinou ta tiez nebyva dlhsie ako do 16h. takze problem vidim v tom ze manzelka sama nebude schopna vyzdvihovat deti kedze jeden tyzden chodi na 7h a druhy musi byt v praci az do 17h. takze bude nahanat tetu alebo svokru. co uz nie je staranie sa sama o deti....
Ale ja nie som hajzel, mozno blby ze jej chcem deti vyzdvihovat a hravat sa s nimi nez on sa uraci prist domou z prace. a to nehovorim o nakupoch. doteraz mala problem nieco uvarit vecinou doma jedia parecky, jogurty, cestoviny s grankom, ale teple jedlo na veceru sme nemavali.

dalej co sa tyka tej striedavej opatere... nechcem mat presny rozvrh 2 tyzdne dva tyzdne..
ja na nich budem prispievat ale chcel by som aby som s nimi travil viac casu a tiez aj stary rodicia... nez raz za 2 tyzdne cez vikend. Chcem aby sa hravali a mohli behat aj po dvore na dedine a nie len niekde v meste.

Rozmyslam ale ona s tym suhlasit urcite nebbude aj ked hovori ze sa rozumne dohodnut.
ale uvazujem sa nerozviest zatial ... 1-2 roky zit mimo deti a ked to bude manzelke fungovat aj s tym novym partnerom potom by som pristupil aj na rozvod.

libawet
18. jan 2017

@sadjuk sadnite si spolu, rozprávajte sa, všetko si povedzte, čo komu na kom vadí, všetky plusy, všetky mínusy, prečo sa ona utiekala k inému, prečo Ty k počítaču, keď si mal by so ženou, porozprávajte sa, keď dáte deti spať, aby ste mali na to pokoj, ak nebude stačiť, riešte to, večer čo večer, prečo je u Teba problém s erekciou - je dlhodobý, či vznikol nedávno, čo môže byť príčina? Chýba vám komunikácia, otvorená. Máte dve deti, nie ste sami, bojujte, obaja!

sadjuk
autor
18. jan 2017

Len moja zena nechce o mna uz bojovat... nechce mi klamat a davat plane nadeje.. Najhorsie je ze pocas posledneho roka riesila a miesala sa a radila 2 kamaratkam s rozvodmi, dalej jej slova "preco si robili deti ked sa teraz chcu rozvadzat".

Ona je katolicka a dost ju to naplna chodit do kostola.

Ten problem mam dlhodobo, mal som raz priatelku ktora ked som k nim prisiel tak si na mna lahla a ako som mal oblecene saty.. opasok s velkou prackou tak ako ma chcela urobit cez saty .. tak ma neskutocne vzdy bolievalo podbrosko a miesky ze som bol rad ze idem domov a ta bolest bola asi tak na 2 dni... nebodaj aste ked povedala ze ideme von to som ledva kracal a co krok to trpel od bolesti

sadjuk
autor
18. jan 2017

a priznavam som idiot co sa tyka hier/PC hraval som pocitac uz od 25rokov, ale postupne som ho obmedzoval lenze, ked ste z dediny kde vzdy co robit a pridete do mesta na byt tak sa nudite ked pozerate 50x rozpravku pripadne behate po pozemku 3-4hodiny a ste unaveny tak som pri tom PC dokazal vypnut.

najhorsie je ze manzelka zaspavala pri 20-21hodine, co este ani starsie dieta nespalo, no a ked som prisiel o 22 uz spala :(

stardust
18. jan 2017

nebran jej odist...slanina zo psa nebude ani na jednej strane. Akurat usetrite deti od preberania modelu nefunkcneho vztahu.

zuzlaka
18. jan 2017

nemá podľa mňa zmysel ďalej sa trápiť - o čom toto celé je? trápi sa aj ona a aj ty. A deti myslím že najviac. Urobíte lepšie keď pôjdete od seba a každý svojou cestou...niekedy nemá zmysel nasilu zostávať spolu

sissy27
18. jan 2017

@sadjuk na vzťah sú potrební presne dvaja... nikdy to nebude fungovať ak je tam niekto navyše a už vôbec nie, ak tam jeden z dvoch chýba...
Je zbytočné nasilu ju nútiť, aby zostala s tebou, nech už má dôvod na rozvod akýkoľvek... Manželstvo končí, rodičmi zostávate naďalej, tak zameraj svoju energiu na to, aby si bol deťom dobrým otcom... ak teda chceš...
ale zarážajú ma dve veci:
1. ona silná katolíčka a chce sa rozviesť?
2. citujem: "Ale ja nie som hajzel, mozno blby ze jej chcem deti vyzdvihovat a hravat sa s nimi" - aké JEJ deti??? hádam aj tvoje deti, vaše spoločné !! či chceš byť len víkendový tatino?
A ešte k tomu, že si sa v meste tak strašne nudil, že si musel sedieť pár hodín denne pri hrách na pc - no tak ti poviem, v meste je dosť aktivít, špeciálne pre deti, len treba dvihnúť zadok a vyjsť z bytu...

obsadenemeno
18. jan 2017

@sadjuk silna katolicka a vzala manzela bliznej svojej??? A rozvadzat sa bude aj cirkevne? By ma zaujimalo, ako to odovodni a ako jej potom bude, ked ju "vylucia"..... lebo je rozvedena......

A cela tato fraska trva 2 mesiace????

jeziskove huslicky........ 🙄 a ten jej amant sa tiez rozvadza?
No ked jeden nechce, tak ho neprinutis. Ale 2 mesiace mi nepride dlha doba, tak aby sa dievca nespamatalo o dalsie dva, ked hormony opadnu.........

tu sa neda prilis radit. Len sa k sebe spravat slusne koli detom, rozdelit majetky/aj uver poriesit...... a zacat znova. Good luck.

markinko
18. jan 2017

Tetaz vymysla kedy bidu deti stebou len any to nedopadlo tak ze ich uz jedneho dna neuvodis ved to ona sa sku.... nie ty poziadaj sid aby ti ptrsne stanovil stretavku s detmi a mas plne ptavo si diktovat tu kedze sa ti manzelka zabehla s inym

maminuska
18. jan 2017

@markinko žiadne takéto právo neexistuje. Zabehnutie manželky/ manžela nedáva žaidne výhody pred súdom .

markinko
18. jan 2017

@maminuska nemyslim to doslovne🙂 ale ked sa chce otec stretavat s detmi sud mu vyhovie ked sa nevedia dohodnut na vychove deti nech rozhodne sud

sadjuk
autor
18. jan 2017

A je mozne ostat manzelmi ale zit odelene i ked bude mat druheho?

keby zostalo opatrovatelstvo len na manzelku moze si osvojit deti ten novy parner...bez mojho suhlasu? mam vtedy vobec dake prava rozhodovat za deti?

maminuska
18. jan 2017

@sadjuk tvoje práva otca sa nemenia.

obsadenemeno
18. jan 2017

@sadjuk myslim, ze riesis nieco, co je este v nedohladne. Podala uz navrh na rozvod? A ten jej amant? tiez sa rozvadza?
Ci len klasika "moja zena mi nerozumie" isty pich....????? a ked ona pritlaci, tak on cukne? Lebo sorry, ale po 2 mesiacoch vztahu????
Keby si mohol odpovedat na tieto aj predchadzajuce otazky, aby sme v tom mali trosku jasnejsie, pls.

natalkanasta
18. jan 2017

@sadjuk @obsadenemeno Suhlasim riesis scenare z buducnosti uz, tieto situacie mozu a vobec nemusia nastat, radsej ries co je dnes a teraz, nie ze ci manzelkin aktualny objav si raz bude chciet osvojit tvoje deti, toto je sci-fi a vysoko neprevdepodobne ale hlavne vobec neaktualne. Ty si sam premysli, co chces. Chces bojovat o Vase manzelstvo vobec? Pises, ze ona nechce, ale co chces ty? Ok ak ty chces a ona nie, tak sa bavte o tom, a ty premyslaj za seba, co ty chces, co je pre teba dobre, az potom to rieste spolu a hladajte riesenia. Hlavne komunikujte. Chces, byvat s manzelkou v jednej domacnosti, aj ked vies ze je s inym? Si ochotny preckat kym ju to mozno prejde? Ries co je teraz.. A nie keby bolo keby alebo co bude ak bude

natalkanasta
18. jan 2017

@sadjuk Inak je mile (to nemyslim ironicky), ze chces pocut nase odborne nazory 🙂

h2
18. jan 2017

@sadjuk Ahoj, prepáč, dopredu sa ospravedlňujem za to, že budem na Teba tak trochu hnusná. Áno, Tvoja manželka sa zachovala nepekne a sebecky, ale je sa jej čo diviť? Nekomunikuješ s ňou, 3 hodiny denne (!!!) stráviš hraním hier na počítači, napriek tomu, že Tvojej žene to strašne vadí, čo Ti aj viackrát povedala, v posteli je to tak, ako si písal a keď Ti žena na riešenie Vašich problémov viackrát navrhovala poradňu, tak si odmietol. Nehnevaj sa, ale prečo teda má s Tebou zostať? Jediný dôvod sú vaše 2 deti, jasné, to je veľmi vážny dôvod, ale Ty sa o Tvoju ženu absolútne nezaujímaš a ona to cíti. Tak si našla záujem inde... Sorry, možno som na Teba zlá, ale tiež by som s mužom, ako si Ty, nebola. ☹

sadjuk
autor
19. jan 2017

damy plne suhlasim a uvedomujem si svoje chyby. vcera sme sa trochu s manzelkou porozpravali a chyba ja na nas oboch. len ma mrzi ze sme sa castejsie nerozpravali a mozno si i neponadavali na seba. pripadne keby jeden druheho pocuval.

ja by som za manzelstvo bojoval, aj by som ostal byvat spolu s manzelkou... ale k comu by to viedlo keby sa stykala, pisala si s nim, stretavala sa kazdy den v praci.

a mimochodom som sa kopol on ma tiez dve deti ale su 10 a 15r. tak neviem aky ma dovod na rozvod ale ze vraj bol so zenou len kvoli detom.

sadjuk
autor
19. jan 2017

ona je teraz zamilovana a rozhodnuta, tak aku mam sancu ze to snim prestane...
ked jej poviem aby sa s nim prestala sykat, ci pisat si.... ved to je ako by som chcel puta bez kluca rozdelit a zasa ona ich nasilu tahala.

obsadenemeno
19. jan 2017

@sadjuk no ale stale nevieme, ci sa aj on rozvadza? Lebo takych, co boli so zenou "len koli detom" tu uz bolo tisice, a pocitam, ze vacsina z nich je s tou zenou stale a deti su uz dospele a maju vlastne rodiny.......... 🙄
Ja mam pocit, ze vsetko silis. Chces odpoved hned, tu a teraz. Ano, ona je poblaznena, ale ved su to LEN DVA MESIACE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nechaj ju. Nepytaj sa. Bud slusny, ale nedaj sa uz zatiahnut do siahodlhych debat, co by bolo, keby............ a pockaj, ci poda ziadost o rozvod. A hlavne ci ten jej fesak urobi to iste. Ak ano, ja by som to nechala ist. Lebo chlap castokrat zostane so zenou, aj ked laska tam uz viac menej vychladla......z pohodlia? Neviem. Alebo ho mozno vzrusuje na milenke ten pocit zakazaneho, to vzruso z nedovoleneho....a ked by zacali spolu zit, tak vie, ze to caro by zmizlo a z milenky sa stane obycajna zena.
Ale zena, ked ma horuco v gatkach a chemicke pochody jej zabranuju vidiet realitu, pali mosty, neobzera sa, ide za volanim tych gatiek.

libawet
19. jan 2017

@sadjuk mám taký dojem z vás, že vy sa neviete k sebe dostať, že neviete začať a čakáte, že začne ten druhý, možno by vám naozaj pomohol mediátor, prostredník medzi vami, ktorý by vám pomohol začať otázkami na vás oboch. Nemyslím si, že je všetko stratené, pretože keď sem píšeš po rady, tak to chceš riešiť a nie si až taký " nemožný" ako o sebe píšeš. A ako máš o svoju ženu zabojovať? Myslím, že ju stále miluješ a nechceš ju stratiť, pretože, prepáč, a áno uznal si to, je to aj Tvoja chyba. Vzťah sa musí budovať, dávať viac ako brať, nič nie je zadarmo. Daj svoje žene pocítiť, že o ňu stále stojíš, choď za tým chlápkom a čo ja viem - porozprávaj sa s ním ako chlap s chlapom ? Opýtaj sa svojej ženy, v čom je on lepší od Teba, čo má on a Ty nie ? Snáď to nie je len v sexe - pretože to je na trvalý a dobrý vzťah naozaj málo, pretože ten ošiaľ u nej a u neho pominie a tiež nastane tá realita. Naopak Ty máš predsa viac argumentov pre ňu - máte spolu dve deti, niečo ste si už vybudovali, pozná Ťa alebo aspoň by mala viac ako toho druhého...a ešte čosi - ak ten jej priateľ zistí, že je zrazu sama a s 2 deckami na krku, čo myslíš že urobí? Kopne ju cez palubu - aj toto jej povedz, nech si otvorí oči, pretože väčšinou to tak býva. Jednoducho - máš viac argumentov, pre ktoré by mala zostať s Tebou. Urobte potom za tým hrubú čiaru a začnite na novo a lepšie a ver mi, že váš vzťah, takýto držkopád - posilní a urobí vás oboch silnejšími, len to nevzdávaj !

marina24
19. jan 2017

veľa vecí mi v tomto príbehu nehrá.

tak ona je katolíčka, silno veriaca, ale má frajera dva mesiace, s ktorým spáva, je sebec, teba už nechce, ty ju áno, ale nedokážete sa vôbec pozhovárať, ona sa ťahá s ním IBA dva mesiace,ale je po uši zamilovaná, ty si hral pc hry, ona vyvolávala s kamoškami,s ním, nič ste si nevšimli, zakopávali ste o seba iba tak v byte, v sexe vám to neklapalo kvôli tebe, lebo nemáš erekciu, neriešil si to s nikým,žiadnym lekárom, iba viagrou, to nie je všeliek,

nechápem tomuto príbehu popravde.

tak sa porozprávajte, nie?!

ona má ošial,lebo je asi v sexe lepší,ako ty,a chce zahodiť dve deti a manželstvo s tebou,ale to je o čom?

sadjuk
autor
20. jan 2017

a je to v P...

obsadenemeno
20. jan 2017

@sadjuk no vdaka ze info ☹

romaniela
20. jan 2017

Mrzi ma to. Je to velmi kratka doba na to, aby sa ona takto radikalne rozhodla. Ak to naozaj urobi, bude velmi lutovat a casom pochopi aku chybu urobila. Mrzi ma, ze rodina nie je jej priorita. Uprimne mala si zatrtkat, uzit si a vratit sa k tebe a nic neriesit. Bola by spokojna, vsmiata a rodinu by to nezasiahlo. Zalezi na tebe aky postoj k tomu budes mat. Keby sa chcela vratit, vedel by si jej eventualne odpustit???

sadjuk
autor
20. jan 2017

vedel, ale ona sa nevrati. proste sa zamilovala, ja ju nezaujimam a nechce uz byt so mnou.
proste si chce pisat s nim a je myslenkami uplne inde.

obsadenemeno
20. jan 2017

@sadjuk este raz a naposledy: co na to ten amant? Tiez sa rozvadza?