Narodenie dieťaťa do 300 dní po rozvode

bielybenny
9. feb 2014

Nemate niekto skusenost,ako to funguje,ked rozvod prebehol v maji 2013 a aj nadobudol platnost 5/2013 a dieta s druhym partnerom sa narodi teraz v marci.Naš pribuzny bol požiadany svojou ex,aby jej podpisal meno na rodnom liste,lebo neuplynulo 300 dni od rozvodu a že zaprie otcovstvo nasledne potom na sude...Nechce ho len donuti,aby niečo od neho vytlkla?Nežili spolu už pol roka pred rozvodom,ale nema to ako podložit.

luba28
9. feb 2014

@bielybenny nech poradi svojej ex,aby sa vydala a tym padom,nebude musiet nic podpisovat a ni sud nebude musiet byt,...on jej nemusi nic podpisovat,...ak sa dieta narodi a ona nebude zosobasena s novym partnerom tak automaticky dostava dieta meno po predoslom partnerovi,....

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 no,len ten jej novy partner nie je ešte rozvedeny a neviem ani,či sa vôbec chce rozviest...to som zabudla napisat,preto sa vlastne teraz bojime,že chce byvaleho dokopat k plateniu-aj ked to nie je jeho,lebo novy partner moc nejavy zaujem vyrišit rozvod so svojou manželkou-on nema deti v manželstve.

luba28
9. feb 2014

@bielybenny cize nech nic nepodpisuje,...ak sa dieta narodi a dostane rodny list tak dajte vy na sud o zapretie otcovstva,..necakajte,ze to da ona,lebo aj mne sa zda,ze ho chce oklamat,.....

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 dakujem moja,hladala som aj diskusie na tuto temu,ale všade to je pohlad zo ženinej strany,z oklamaneho muža nie...on si to fakt nezaslužil,aby ho tahala za nos a podvadzala...a ten jej druhy,ju mal iba pre zabavu,ale tak jej treba...len aby fakt nedoplatil nevinny a podvedeny...

luba28
9. feb 2014

@bielybenny cize sledujte 🙂 kedy sa dieta narodi,...a potom urychlene jednajte,......

anatalia77
9. feb 2014

@bielybenny nedoplati,neech poda zalobu na popretie otcovstva,a ked nie je otcom tak sa to vyriesi.

vroni
9. feb 2014

@bielybenny, pribuzny bude zakonnym otcom ci chce ci nie (resp. ci chce ci nie aj jeho byvala). Podpis potrebuje na to, aby dieta mohlo mat krstne meno (niektore matriky to vyzaduju). Po narodeni dietata moze zapriet otcovstvo, sud nariadi DNA testy a nasledne bude otcovstva "zbaveny" . Chyba v matrixe je, ze ak je byvala potvora, je do nadobudnutia pravoplatnosti rozsudku povinny platit na dieta alimenty (ktore nasledne nemoze ziadat spat). A to vsetko bez akehokolvek podpisu, takze ja by som sa skor skusala s byvalou nejako dohodnut nez robila ramena...

luba28
9. feb 2014

@vroni ale aj ked bude musiet platit tak len minimum zo zakona a to je smiesna suma,...a sudy su v tom dost rychle,cize aj tak byvala nic nevyhra,....lebo aj o vyzivne musi poziadat sud,....

bielybenny
autor
9. feb 2014

@vroni
@anatalia77
@luba28
no prave,že ona je potvora...ale ked nepodpiše na matrike a zapišu aj tak ako otca,malo by to byt ale potom jednoduchšie pri popreti otcovstva?či to je jedno?čitala som,že niektore matriky nechcu dat zapisat meno-krstne,ked nepodpiše suhlas,ale však bude mat priezvisko jeho...nechapem zmysel,aby to podpisal...

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 a pri vypočitavani vyživneho sa neberie do uvahy zarobok?i až neskôr?lebo by prišiel o dost...zaraba v čechach...

luba28
9. feb 2014

@bielybenny ak sa dieta narodi a neprebehne este sud o zapreti tak je povinny platit,ale len minimum,cize zo zakona nejakych cca 30 eur,....a az ked ona da na sud o vyzivne,vtedy sa to vypocita z platu,...ale dufajte,ze ten o zapreti bude skor ako ten o vyzivne,....

luba28
9. feb 2014

@bielybenny tak ked sa take nieco bude vyzadovat tak nech potom riesi az na matrike,nie jej da podpis,...

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 dakujem,aspon ,že tak,uvidime teda...

anatalia77
9. feb 2014

@bielybenny pokial som si na milion % isty,ze dieta nie je moje,tak to na sude aj prednesiem,poukazem na fakt,ze som podal zalobu na popretie otcovstva,pripadne zaplatim kazde 3 mesiace...proste by som v tomto pripade kluckovala az do popretia otcovstva.Volaco sa mi mari,ze ak ona neuvedie praveho otca,tak sa toho on nezbavi,dieta musi mat otca...ale nie som si ista

sissy27
9. feb 2014

@bielybenny keďže sa dieťa narodí do 300 dní od rozvodu, je za otca automaticky považovaný exmanžel a matrika žiada jeho súhlas k tomu, aby mohli zapísať meno (meno, nie len priezvisko !) dieťaťa... to je bežný postup... po narodení dieťaťa musí exmanžel podať návrh na súd na zapretie otcovstva, prebehne súd a dokazovanie (testy) a teda bude otcovstva zbavený...

luba28
9. feb 2014

@anatalia77 nemusi mat otca v rodnom liste,ved je kopu" hrdych" mamiciek,ktore otca dietata ani neuvedu,...a ano to s tym vyzivnym je dobry napad,cize zaplati kazde tri mesiace cca 30 eur a stale je v lehote pred udanim z neplatenia..

bielybenny
autor
9. feb 2014

@anatalia77 však prave,aj mne sa zda,že ak by ten jej frajer poprel otcovstvo,tak to ostane na nom,jasne,že si je isty,že to nie je jeho,ved ked zistil,že ho podvadza,hned ju vyrazil a podal o rozvod...rozvod je platny od maja 2013...určite bude stale poierat otcovstvo,ale ked niekoho tam napisat musia...

bielybenny
autor
9. feb 2014

@sissy27 ale jeho priezvisko mu daju,aj keby nesuhlasil však?

luba28
9. feb 2014

@bielybenny nebojte sa,....otec nemusi byt na rodnom liste potom,.....

sissy27
9. feb 2014

@bielybenny a výživné zrejme ex ani nestihne vysúdiť... len teda nech si on švihne a podá ten návrh na zapretie čo najskôr...

sissy27
9. feb 2014

@bielybenny tak priezvisko hlavne dajú po nej, neviem, či si stihla po rozvode zmeniť... ale priezvisko nemá nič spoločné s platením výživného ani s otcovstvom, to by som nejak neriešila, myslím, že je veľmi málo tak výnimočných priezvísk, aby sa nenašli nepríbuzní menovci 🙂
keď pôjde na matriku podpisovať súhlas s menom, nech si hneď pýta aj kópiu z toho, a rovnako aj z rodného listu, možno ona bude chcieť natiahnuť čas, kým mu oznámi, že sa dieťa narodilo, ak sa to nemá od koho dozvedieť hneď, nech sa skúsi poradiť s právnikom, či sa v tomto nedá konať nejak v predstihu...

bielybenny
autor
9. feb 2014

@sissy27
@luba28 dobre,trochu ste ma ukludnili,tak len čakat pokial porodi a hned na sud musi bežat...ale s nejakym dokladom...

luba28
9. feb 2014

@bielybenny ale ak ona potom neuda spravneho otca tak nemoze ziadat potom od svojho terajsieho partnera vyzivne,cize sama so sebou vybabre,...lebo nepraveho otca sud oslobodi ...

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 no,myslim si,že ona si to riadne premysli,čo a ako...len aby ulovila jedneho z nich na platenie...

luba28
9. feb 2014

@bielybenny ano potom s rodnym listom dietata spisat navrh o zapretie otcovstva,....ale mne sa zda,ze poziadat moze uz aj teraz,len tam uviest,ze kedy sa dieta sa narodi ......... a potom uz len cakat,.....

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 že by už teraz mohol podat na sud pred narodenim? no za pokus by to stalo...

sissy27
9. feb 2014

@bielybenny tak v konečnom dôsledku veľmi na výber pri tom love na alimenty mať nebude... pokiaľ on otcovstvo zaprie a prebehnú testy, tak nie je o čom ...

luba28
9. feb 2014

@bielybenny toto by ste si mohli zistit na sude,lebo neni som si ista,ale myslim ,ze ano,....

anatalia77
9. feb 2014

@bielybenny pokial sa dieta nenarodi,tak nie je co zapierat

bielybenny
autor
9. feb 2014

@luba28 určite zajtra budeme zistovat,vdaka