Návrh na zvýšenie už určeného výživného

natalia22850
19. jan 2024

Dobrý deň. Už to bude rok čo som písala na súd Návrh na zvýšenie už určeného výživného na 3 maloleté deti no doposiaľ som nedostala žiadnu odpoveď a už to bude rok. Bola som aj na okresnom súde no pani mi povedala iba, že ešte nemáme stanovený termín ale pojednávanie určite bude. Dá sa prosím vás nejako pripomenúť? Pretože to dosť súri a povinný si posiela výživné ako sa mu zachce. O deti sa nezaujíma absolútne vôbec už dva roky. Bola som aj na polícii kde ma odbili tým, že mám napísať na papier návrh no ja vôbec neviem ako. Vie mi niekto poradiť prosím? Ďakujem za každú radu 😊

pribinak
19. jan 2024

Kľudne nápis mail, aby si to mala písomne, že ziadas o určenie termínu pijewnavania vo veci výživného, nakoľko návrh máš podaný už rok a zatiaľ nebolo ani len vytýčené pojednávanie

Daj kontakt na seba, adresu, telefón a to iste na otca deti
A žiadaj písomnú odpoved - riešenie situacie

Policajti pokial nie je súdom určené vyzicne sa naozaj nemajú čoho chytiť a ako otca deti rieisit

natalia22850
autor
19. jan 2024

@pribinak super ďakujem skúsim to e-mailom. Určené výživné máme no ešte za čias keď mi chodili všetky 3 deti do škôlky (2021) ...teraz je malá prváčka a náklady sa zvýšili .

pribinak
19. jan 2024

@natalia22850 tak to v texte oprav 😁😁

Ak ex riadne neplatí, tak normálne si nájdi exekútora a vybav si náhradné výživné. Ako doťahovať sa o peniaze pre deti je otras

Najmä ak je to otec ktorý nevie že dieťa má narodeniny či sú Vianoce alebo čokoľvek iné

natalia22850
autor
19. jan 2024

@pribinak písala som v texte že návrh na zvýšenie UŽ určeného výživného 😄 platí a ak aj pošle menej ako ma tak doplatí neskôr no už sa stalo aj že neposlal.. väčší problém mám ten že tie náklady sa zvýšili a robí problém že on má určené súdom posielať do 15teho dňa v mesiaci ale aj tak posiela až posledný týždeň v mesiaci ...je to celé komplikované.. skúsim to nejako vybaviť cez e-mail a uvidím či bude odozva ..deti už zabudli aj na jeho meno čiže on sa nedá nazvať otec ...

cacianka
19. jan 2024

@natalia22850 na už určené výživné využi exekútora.
Aj keby poslal o 5 € menej, ak keď mešká čo i len 1 deň, môžeš. Využi to. Nedaj sa obabrat, veď to bojujes pre svoje deti, nie na svoje kabelky.
Tak biotatka nešetri, keď už kašle na deti, tak aspoň nech platí
Takýmto gerojom by som dala ulice zametať, smeti v parkoch zbierať!

hipuska
20. jan 2024

A dala si, že požadujes vyplatenie od podania žiadosti? Lebo, to by ti potom doplatil ten celý rok. Lebo, zvyknu davat potom od rozhodnutia...Ak si to tam nedala, posli dolnenie......