Návštevy otca, ktorý žije 200 - 300 km od dieťaťa

jandra
5. aug 2020

Ahojte, chcem sa opytat ci je tu nejaka slobodna mamicka, ktora nezije s otcom dietata od narodenia dietata a otec byva 200 300 km od dietata. Ako ste riešili návštevy? mali ste stretavanie urcene sudom alebo iba vasou dohodou? Chodili ste vy s niekolkomesacnym dietatom na navstevy za otcom dietata a jeho rodinou aby videli jeho dceru alebo ste si stali za tym ze otec a jeho rodina maju chodiť za dietatom? Ako to fungovalo dalej ked dieta vyrastlo? Mozte napisat svoje skusenosti k takejto situacii alebo co vas k tomu napadne.
Dakujem 🙂

maciatkolulu
6. aug 2020

@felycity nuž a preto sa treba dohodnúť, "nie každý" , je presne to o co tu ide. Sú deti, ktoré chcú byť so svojím otcom aj napriek cestovaniu, naopak sú deti co nechcú a preto je to na rodičoch, aby sa vedeli dohodnúť tak, aby dieťa bola v rámci daných možnosti co najspokojnejsie. Chalupa bol príklad, pri ktorom by sa nikto nepohorsil, že sa cestuje hore dole😊

mogaa
6. aug 2020

@jandra no keď to po tebe chce "svokra",tak ju pošli do teplých krajín...normálne jej povedz že ty tak ďaleko s malým dieťaťom chodiť nebudeš, občas že môžeš prísť aj k nim, ale určite nie pravidelne.....pekne jej povedz že je to medzi tebou a priateľom že sa viete dohodnúť, ale určite nie na pravidelnej báze...ak chce on vidieť dieťa, ty mu nebrániš nech príde kedykoľvek a pokiaľ sa mu to nepáči, môže žiadať súdne o stretávanie s dieťaťom a za akých podmienok...otcovi dieťaťa to normálne vysvetli....."svokre"to nezazlievaj, chce vidieť aj ona vnúča častejšie takže sa starie do synových vecí....

elizuella
6. aug 2020

@maciatkolulu Ahoj, vdaka za reakciu. Ak mam pravdu povedat, tak pochybujem, ze akekolvek dieta rado cestuje 2 hodky v aute priputane v autosedacke. Jedine, ze by tie dve hodky prespalo. 10 mesacne dieta je malicke, fixovane na primarnu vztahovu osobu. Otec, ktory s nimi nezije, je nieco ako sused z inej dediny, dieta ho nema navnimane, ked ho vidi malinko. Ja rozumiem, ze aj otec ho tuxi vidiet a popestovat, aj svokrusa... a ze je im tazke pochopit, ked ho matka nechce dat na vikend, urcite by sa snazili co najlepsie postarat. Myslim si, ze dieta by malo byt hlavne s matkou, aspin nech je ona poblizku a nemalo by sa terigat hore dole po rodinach. Je to moj nazor, ak to niekomu funguje inak, tak ma to nezabije, ale mne by to prislo luto, keby mi dieta trhali na vikend prec. Ved nech pridu, povaruju...

elizuella
6. aug 2020

@pomarancu ahoj. No vies, mne to pride dost vela casu na male babo. Neviem, ci ti rodicia vo velkych statoch chcu prevlacat deti hore dole ako macky... ty si chodila 300 km s malym dietatom? Ja som sla raz 350 a tri razy 100, na hovno to vsetko bolo. Dieta rucalo, ja nervy v kybli, muz nervy v kybli. Dalsich dvoch matiek som sa spytala, co sli s detmi vacsie vzdialenosti, ziadnu pozitivnu spatnu vazbu som nepocula. Akurat to som pocula, ze ked babo malo koliky a tak, tak obiehali autom okolo domu a tam si dieta pospalo. Len neviem neviem, ci obiehali viac ako hodku...

maciatkolulu
6. aug 2020

@elizuella musia oni vedieť ako to majú, pokiaľ otec u nich bežné pre spáva, nevidím dôvod na pravidelné behanie hore dole, chápem, že svokra je asi staršia, tak ôk, občas môžu prísť, dohoda je najdôležitejšia, dohoda v prospech dietata

lenka0714
6. aug 2020

@maciatkolulu
Ja momentálne zvažujem odchod 500 km od miesta pobytu otca (odchod kvôli tomu, že tu nemám nikoho, žiadnu rodinu, pomoc, malo kamošiek, iba ex, kptry ma novu rodinu), cca 5-6 hodín cesty, ak si dáme 2 krátke prestávky. Súdom mame stanovené stretávanie každý druhý víkend od štvrtka do nedele, preberá si ju na mieste pobytu matky. Neviem co bude, ako to bude ked sa od sťahujeme, ex to vie, zatiaľ sa nevyjadril nijako. Sťahujeme sa do mesta, kde žijú jeho aj moji rodičia. Takže ja to vidím tak, že môže za malou prísť kebykolvek, keďže tam ma aj rodinu. Ale obávam sa, čo ak si ju bude chcieť bravat k sebe domov, obávam sa cestovania a najviac toho, že mala k nemu chodí už skoro 3 roky a zakaždým keď k nej ide plače, plače keď vie ze ma ísť k nemu, plače, keď ho zbadá, keď sa vráti ku mne, rozplače sa, že som jej chýbala a narieka, že chce mamku, pritom som vtedy pri nej... S exom sa to riešiť nedá, on mi len povie, že keď ja odídem, ona je už v pohode... Takže ja sa obávam len toho cestovania, snáď súd niečo také neschválil

mogaa
6. aug 2020

@lenka0714 súd určí styk otca s dieťaťom ale neurčuje miesto pobytu....čiže ano kludne ju môže brať k sebe domov.....inak ak sa presťahuješ tých 500km môže žiadať zmenu podmienok čo sa st&yku s dieťaťom týka aby si jednu cestu s dieťaťom absolvovala ty, lebo ty si tá čo sa sťahuje 500km - bežne sa to robí.....a už záleží sa sudcovi, musí to vedieť vyargumentovať, prípadne si dá zníženie výživného nakoľko sa mu zmenia pomery - musí cestovať 2000km mesačne pre dieťa tam aj späť 2x do mesiaca

lenka0714
6. aug 2020

@mogaa ďakujem za objasnenie ;)

pomarancu
6. aug 2020

@elizuella skoro kazdy tyzden s detmi od narodenia 240km tam a 240km spat

elizuella
6. aug 2020

@pomarancu a je to v poho? Ako dlho trva cesta?

veronikaszabova
6. aug 2020

@lenka0714 kamoska sa prestahovala z BA do Popradu - otec je v BA. Sudom sa im menilo stretavanie - otec si kazdy treti vikend vyzdvihne decka v piatok na obed v Poprade, ona si ich vyzdvihuje v BA v nedelu na obed.
Nemaju kazdy druhy vikend, ale kazdy treti. A ma sudom nariadene, si ich vyzdvihovat - nakolko ona sa odstahovala.

lenka0714
6. aug 2020

@veronikaszabova tak toto si ma vôbec nepotešila, ale ďakujem za info

betulinka1
6. aug 2020

@jandra nie je obvykle aby matka cestovala s dietatom, aby otec mohol vidiet dieta. To je starost otca ako bude riesit styk. Urcite by som ja nevlacila dieta aby sa s nim dospeli stretli. Akoze na toto by mohli zabudnut. Nech sa paci, mozu prist, hotelov a privatom na prespanie je vsade na okolo dost. Oki ked bude mat dieta 10 rokov a chut tam ist na tyzden, tak ho tam zaveziem a tatko nech ho privezie. Ale skutocne si nedaj nakecat, ze ty mas chodit za nimi.

pomarancu
9. aug 2020

@pomarancu to je Sila zvyku