Návštevy otca s dieťaťom bez prítomnosti matky

18. sep 2023

Ahojte. Zaujímajú ma realne skúsenosti zo súdov - od akeho veku dieťaťa súd povolil stretávanie otca s dieťaťom bez pritomnosti matky? Mam 7 mesačne dieťa a chcela by som byt prítomná čo najdlhšie to pôjde…

tosomja
18. sep 2023

Známy mal polročné dieťa na dve hodiny 2x do týždňa. Bez matky. Každú druhú sobotu na 4 hodiny. Po roku na na každú druhú sobotu od rána do večera a každú druhú stredu na 2 hodiny.

pribinak
18. sep 2023

To zalezi od viacerych faktorov. Zvyčajne aspoň do 1 roka sa odporúča prítomnosť matky
Dôležitý je ak fakt či je dieťa dojčené

A veľmi dôležité je aký je vzťah otca a dieťaťa, je one ak otec vidí dieťa raz za čas a iné keď napr rodičia spolu bývali a otec zvláda starostlivosť o dieťa

janinque
18. sep 2023

My sme mali cca od 8 mesiacov dietata. 2x do tyzdna 4hod. Od roka a pol plus prespatie na jednu noc, tusim od dvoch dve noci.

autor
18. sep 2023

@janinque toto prešlo na súde? A vy ste s tým súhlasili? Veď 4 hodiny je strašne dlho…. A to prespanie som myslela že je možné najskor od 3 rokov … Uf

autor
18. sep 2023

@janinque a ešte ma zaujima.. netrpelo tým dieťatko? Myslím odlúčenim od matky

janinque
18. sep 2023

Sama sudkyna ma tlacila co do najsirsieho styku s otcom, ked ma zaujem, treba to podporovat.
Samozrejme ze ja som z toho nadsena nebola.
Tazko povedat, ci maly trpel alebo nie, osobne si to takto spatne nemyslim, naucil sa na ten rezim pomerne rychlo a nema vobec problemy spat mimo mna.
Prespavanie davaju od utleho veku, ak je zaujem otca. Sudy uz pracuju trocha inak, ako tomu bolo pred rokmi.

ukulela
18. sep 2023

o nase deti sa otec bezne od narodenia staral niekolko hodin. mladsi - ked som bola v nemocnici - bol ako dvojtyzdnovy cele dni bezo mna. ked som chodila na terapie, tiez hodiny bezo mna ... velmi rychlo som sa v obmedzenom rezime (par hodin do tyzdna) vratila do prace - a dieta s otcom/starou mamou/tetou v pohode pol dna. podotykam, ze obe deti dlho dojcene. a nemaju ziadnu traumu, lubia ma, prejavuju lasku, no vedia prespat u starkych, u kamosov. a hlavne vydrzia s otcom v pohode.
4 hod bolo v urcitom obdobi u mojho dietata poobedny spanok ... alebo moj pobyt v praci 1x do tyzdna. 7-8m 4 hod bez mamy uplne v pohode vydrzi. Pokial ho matka nedrzi 24/7 na prsniku a neda ho nikomu do ruk.

melanta
19. sep 2023

A prečo máš s tým problém? Ak sa otec chce stretávať s dieťaťom, nech aj každý deň príde. A nech sa dieťaťu venuje aj každý deň hodinu dve či viac. Aspoň si porobíš svoje, budeš sa venovať sebe. Je potrebné si uvedomiť, že narodením dieťaťa nekončí život, že teraz už iba dieťa, nič iné. Skús sa uvoľniť a dopriať dieťaťu aj otca. Ty si si ho vybrala za otca svojho dieťaťa, tak by mal byť dobrým otcom aj keď možno partnerom nebol.

syslik81
19. sep 2023

ak kojis tak zhruba do roka .. ale to zalezi na sude a dieta netrpi ak ma normalneho otca -prave naopak nebude tak nalepene na matku a jej "opiciu" lasku ... keby ieste rozvedeny tak tiez ho nechas postarat sa a odides do obchodu pospat si etc ... on ma na dieta rovnake pravo ako ty a rovnako sa vie postarat

cookie29
19. sep 2023

Ja dost dobre nerozumiem, preco by si mala byt pritomna? Ved aj on je rodic, rovnaky ako ty? MATE sedemmesacne dieta, Aj Ty aj Jeho otec. Na Slovensku su sudy relativne tolerantne, napriklad v zahranici sa na dojcenie neprihliada, pretoze matka moze mlieko odsat a dat otcovi. A vztah s otcom je dolezitejsi ako dojcenie ako take, takze pokial nie je problem, nie je dovod nepovolit stretavanie s dietatom bez Tvojej pritomnosti

mondolina
19. sep 2023

dieťa nie je len tvoje.