Nesúhlasím so striedavou starostlivosťou

nadia89
6. okt 2022

Ahojte dievcata, som rozvedena , syna 6 rocneho mam vo svojej starostlivosti. Ex dal podnet na striedavu starostlivost ja s tym nesuhlasim kvoli povinnej skolskej dochadzke ktoru bude navstevovat buduci rok. Ex sa nebude schopny s nim vediet ucit sam mal zo sebou problemy v skole neucil sa on napriklad ani nevie pisat pisanym, v gramatike je tiez hrozny a to nehovorim o dalsich prednetoch. Chcem sa vyhradne ja venovat synovi ked pojde do skoly. Vztah maju dobry,syn by aj chcel stredavu. Aky mate na to nazor a aka je sanca ze sud nezveri syna do striedavej starostlivosti.

mogaa
6. okt 2022

@nadia89 je to individuálne....ak bývate v jednom meste, tak kludne môžu dať aj striedavku....to ako sa učil tvoj exmanžel na to nebude mať žiadny vplyv....

nadia89
autor
6. okt 2022

@mogaa a aka je sanca ze mu prejde striedava starostlivost aj ked s tym nesuhlasim. Mam aj podozrenie ze to robi aby nemusel platit vyzivne

stanulienkat
6. okt 2022

To, ze neovlada gramatiku ho nezbavuje otcovstva. Je to aj jeho dieta, aj on ma pravo na vychovu. Ak to chce aj syn....
Ak ex nie je alkoholik, agresivny...., tak ma sancu. A ano, je mozne, ze to robi kvoli alimentom.

tinkavvv
6. okt 2022

@nadia89 myslim si, ze fakt, ze ty nesuhlasis nebude mat vplyv na rozhodnutie sudcu. Predpokladam, ze vacsina parov, ktore sa sudia s tym nesuhlasia.

gondyo
6. okt 2022

On má nárok tráviť čas so synom,takže asi takto to bude posudzované,súd určí kolíznu opatrovkyňu,ktorá sa bude pýtať aj malého,či chce byť s ním a pod..najprv neformálne stretnutie,keď sa nedohodnete pôjde sa pred súd..to,že on bol dutý ako decko nič nezaváži...bohužiaľ...výživné sa môže aj tak určiť,keď je veľký rozdiel medzi príjmami...

pimpulka
6. okt 2022

aj menej vzdelani maju deti a pravo na svoje deti....bud rada ze ma zaujem o dieta a netreba za vsetkym hladat alimenty....

gladys_07
6. okt 2022

Boze polovici kona by museli odobrat deti, keby bolo podmienkou ovladanie gramatiky 😂

Skus hladiet predovsetkym na to, co je dobre pre syna. Ake znamky mal jeho otec je malichernost, to ta sudca vysmeje.

nadia89
autor
6. okt 2022

@gladys_07 ja vravim o tom ze nebude schopny vediet sa s nim ucit,nie ake mal znamky

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sojorez
6. okt 2022

@nadia89 Zial, zrejme to nebude dovodom, aby nebola striedavka. Tento problem ma sestra, v zosite na vypracovani uloh presne vidno, ktory tyzden bol jej a ktory exov. Ale zas na druhej strane musim podotknut, ze aj v spolocnej domacnosti obcas vidno rozdiely pri priprave uloh 🙈

prasiatko30
6. okt 2022

@nadia89 preco si myslis, ze nebude schopny? Tak si zaplati nejaku studentku aby k nim chodila v tie dni kedy sa stara on o neho a aby robila s dietatom ulohy. Tento argument by znamenal, ze asi 90% deti emigrantov v inych statoch - ktori ani nehovoria jazykom krajiny v ktorej ziju - by sa nemohli starat o svoje deti ked zacnu chodit do skoly. Skor byt tebou tak ho usmernim tym smerom aby sa snazil s dietatom robit ulohy a ak na to nema nervy tak najst nejaku 15-16r studentku, co by si chcela privyrobit a dohodit mu ju aby chodila ku nim trochu ich skoordinovat. A mozno to tak bude aj lepsie a dieta bude aj samostatnejsie ale nesmiete si vy dvaja robit na priek

nadia89
autor
6. okt 2022

@prasiatko30 dakujem dievčatá za odpoved mam toho viac preco aj nesuhlasim so striedavkou no nebudem to tu uz riesit,dakujem

panelacikova
6. okt 2022

@nadia89 ak ide o alimenty, tak striedavá ešte nezaručuje, že ex sa úplne vyhne výživnému. ak ty zarobíš napríklad 800 a on 2000, stále mu môžu výživné vymerať, aj napriek striedavej.... ak píšeš, že je toho viac, tak jednoducho by bolo vhodné ísť za právnikom a skúsiť zabojovať o svoju pravdu a synovo dobro...

dadis
6. okt 2022

@panelacikova Preco synovo dobro?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
6. okt 2022

@zoro9836 A ja inak tiez uz neviem pisat pisanym, s detmi som to vobec nepotrebovala..no socialku na mna 😅

luccija
6. okt 2022

Ak s nim je rec snazila by som sa ho presvedcit nech do toho nejde.Kolko ste od seba?doteraz mu nevadilo, ze je so synom len cez vikendy?Sancu ma velku to, ze ty nechces zial neobstoji ma rovnake prava ako ty.

tomika
6. okt 2022

Podla vás striedavá starostlivosť je pre prospech dieťaťa?? Každý týždeň sa sťahovať?? No nie. Račej si rozdeľte prázdniny, dohodnite víkendy. Ale podľa mňa striedavka je pre dieťa to väčšie zlo.

panelacikova
6. okt 2022

@dadis pretože som reagovala na autorkinu vetu: "dakujem dievčatá za odpoved mam toho viac preco aj nesuhlasim so striedavkou no nebudem to tu uz riesit,dakujem"

a teda predpokladám, že má viacero dôvodov, prečo má obavy ohľadom striedavej starostlivosti. nemienim ju súdiť. ja sama som počúvala vyhrážky o striedavej, napokon, ako to býva u 95% chlapov, šlo fakt len o vyhrážky.... sám pochopil, že sa nevie postarať ani len o seba, nie ešte o dieťa (plnohodnotne - škola, úlohy, choroby, lekári, všetok voľný čas mu venovať, varenie, domácnosť, pranie, krúžky......).

zrejme autorku niečo trápi, pre čo nechce striedavku, no zároveň nemá chuť to tu vypisovať... preto táto moja reakcia 🙂

panelacikova
6. okt 2022

@tomika mimochodom, v tomto úplne súhlasím pokiaľ fakt nebývajú "cez ulicu", pretože sťahovanie čo i len o 5-10 km poriadne dieťaťu naruší bežný pokojný život a vývin.... ak ide o jedno mesto, o jednu školu, ba dokonca o jednu ulicu a chlap sa vie postarať (ale fakt, že vie a to vo všetkom), tak nevidím problém. ale takých prípadov je veľmi málo.... napokon, aj ja som tak dopadla 😀 vyhrážky ako hovado, ešte aj bývame od seba 1 minútu peši a o dcéru ani nezakopne ako je rok dlhý 😀

dadis
7. okt 2022

@panelacikova Poznam deti, ktorym ta striedava vyhovuje. Su to deti mojho bratranca. Jasne, ze sa nepostara na 100% vo vsetkom, obcas pomaha babka, ale je vyborny ocino a detom to vyhovuje. U nas to tak nebolo, nasim nevyhovovalo to stahovanie i ked sme byvali 200m od seba a uplne zamietli aj moznost, ze sa pri nich budeme striedat my.