Neuvedenie otca v rodnom liste a testy otcovstva

jankanelka
1. máj 2012

Mile mamicky,
Prosim o radu... Dozvedela som sa, ze otec mojej dcerky chodi po sudoch a zrejme chce poziadat o testy otcovstva... 😠 Som z toho nestastna, neuviedla som ho do RL a ani o to nemam zaujem, neplati mi vyzivne ani nechcem, ale zaroven nechcem aby sa s malou stretaval... Dodnes o nu nemal zaujem a teraz ano? Da sa to vobec? Ak mate s tym niektora skusenosti, prosim, piste len IP, ak by sa k tomuto nahodou dostal... Nahoda je blbec... Dakujem

drabantovazuzana
4. máj 2012

@sashabb Ja neviem, či jej chce robiť prieky alebo či dospel a uvedomil si, že by mal brať už konečne zodpovednosť za vlastné skutky na vlastné plecia. Ani neviem, či zápis v RL zaručí, že dieťaťu niečo dá. Ale ak by sa stalo, čo sa v dnešnej dobe môže stať fakt zo dňa na deň, že jankanelka ostane s malou v núdzi, dá sa aspoň právne o niečo oprieť a žiadať o výživné... Neboj, nie som padnutá z jahody, ani včera narodená, aby som verila v zázraky... Ale ak má dotyčný záujem o testy otcovstva, MOŽNO má na to aj iný dôvod, ako ten, že chce svojej ex robiť zle... A samozrejme, že jankanelka si môže nájsť nového partnera a vytvoriť šťastnú rodinu (koniec koncov, aj moja mama sa vydala keď som mala 13). Ale poviem ti, a ak si to nezažila, je mi jasné, že to ťažko pochopíš, nevlastný rodič vždy ostane nevlastným. A to je môj nevlastný otec fakt správny chlap s veľkým srdcom.

maminuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
4. máj 2012

.

barbora01
4. máj 2012

to preco tu boli zmazane prispevky?! ved to bola normalna diskusia 😖

sashabb
4. máj 2012

@drabantovazuzana ja to vidím tak, že keby mal serioznu záujem, tak sa v prvom rade skontaktuje s jankanelka a bude sa snažiť na niečom dohodnuť a nebude robiť kroky poza jej chrbát 🙄

@barbora01 zmazane asi preto, lebo tu na MK je to bežné. Niesme v slobodnej republike a nemôžeš napísať slobodne svoj názor 😠

drabantovazuzana
4. máj 2012

@sashabb to beriem. Ale pravdou je aj to, že skutočnosť býva niekde uprostred a každý podá svoju stránku problému. Takže možno je tam ešte kopec iných vecí, o ktorých jankanelka nenapísala... V žiadnom prípade sa nezastávam dotyčného, lebo už len zato, že vie, že mu niekde existuje dieťa a nestará sa, by si zaslúžil prinajmenšom nakopať do riti 😖 😖 😖

jankanelka
autor
4. máj 2012

@drabantovazuzana netvrdim, ze dcerka nebude vediet kto je jej otec - ked sa rozhodne, ze ho chce spoznat, urcite jej v tom nebudem branit - potom jej moze vysvetlit sam, preco nas opustil, preco nechcel s nami zostat, preco nebol pri nas, ked sme ho potrebovali,...
a BTW nechyba jej po materialnej stranke nic, ma vsetko, co z tejto oblasti potrebuje, dokonca si dovolim povedat, ze ma aj viac ako maju deti z rodin, kde su obaja rodicia (stale mam na mysli len to materialne) na jeho almuznu nie som odkazana, kedze je (dovolim si tvrdit, ze schvalne) nezamestanany podla mojich info uz pomerne dlho, vela by mi na malu asi neplatil
a kde je napisane, ze naozaj bude cely zivot be otca? co ak si niekde najdem niekoho, kto bude o nas NAOZAJ stat?

jankanelka
autor
4. máj 2012

Este sa chcem spytat, ze aka je vyska minimalneho vyzivneho (tzn. ked je rodic nezamestnany a pobera socialne davky v nudzi) a ked pobera minimalnu mzdu, dakujem

sissy27
4. máj 2012

@jankanelka min. výživné je okolo 26€ 😖

jankanelka
autor
4. máj 2012

@sissy27 Riadne vysoke 😀

cecil36
5. máj 2012

@jankanelka to preto take vysoke vyzivne az 26 eur aby ste s dietatom mohli ist na dovcu do karibicu 😀 A na vyzivne kasli, to nikdy nie je iste ani ked je muz zamestnany. Vid pripad mojej kamosky v inej teme. Dlzi jej na vyzivnom niekolko tisic eur, je zamestnany, a za tri roky sa s nim vlaci po sudoch, prokurature, ekekutoroch a neviem kade vsade a nic nevymohla. Ty sama vies, aky je tvoj ex a ak si presvedcena, ze je to pako tak to vyzivne za to nestoji 😉

blueberry21
5. máj 2012

Ahojte dievčatá , chcem sa Vás niečo opýtať , spravila som v živote velku chybu a to že som si začala s človekom ktorý je absolútne na svoj vek nevyzreli , ma problemy s alkoholom ,v minulosti mal aj s drogami, je hrozne ale hrozne problematický aspon za ten čas co som s ním bola robil samé problémy...alkohol za volantom atd....klamal bez mihnutia oka, robil take veci že kazdou chvilou ohrozoval zivot moj aj jeho ( vedela by som tu o nom zleho napisat min. na 3 strany) no a ja som s takymto človekom ostala tehotna ☹( bola som hlupa hlupa , ale to uz teraz nezmenim . Ja som s nim ani babo nechcela, ( ale nebudem to tu rozoberat ako to bolo ). On zrejme chcel a velmi a preto urobil to čo urobil. Ja som aj bola rozhodnuta s nim ostat , ked som zistila ze som tehotna, chcela som aby moje dietatko malo otca, ( hoci mne sa uz v tej chvili protivil )lenze on sa neskutočne zmenil a začal robit take veci ( hore uvedene...) klamal ,pil , problemy robil , tak som sa s nim rozišla. Ja si myslim, ze takeho otca mať ,tak to by som radsej nechcela žiadneho. Lenže je mi luto mojej malej , neviem fakt čo robit. Je to kriminalnik a velmi zli vzor pre dieta, ale ked čitam napr. čo napisala drabantovazuzana, tak si uvedomujem , ze ako tym ublizujem mojej malej. Prosim Vas poradte mi čo robit ? Ja viem, že som pisala , ze takýto človek si nezasluzi byť otcom za tým si stojím, je to obyčajný hajzel, ked som bola tehotná ,tak ešte aj do mňa sotil ked bol ozraty, ale na strane druhej , čo raz poviem malej , nechcem aby tým trpela, že nemá otca. Mám ho isť dať zapisať do rl? Nech aspon mala vie ,že otca ma ?

lenka311
5. máj 2012

@jankanelka Pokiaľ nie je nejako zdravotne potihnutý, že kvôli tomu nemôže pracovať /lenivosť nie je choroba/ minimálne výživné mu isto nedajú, dajú mu tak okolo 80-100EUR /závisí od toho ako si na tom finančne dobre Ty - ak tak Tvoji rodičia a ako jeho matka a otec/.
S tým že si raz nájdeš partnera - to je fajn, ani ja nechcem byť sama, no Tvoje dieťa sa časom aj tak bude zaujímať aj o svojho bio otca /určite hlavne v období puberty/ - a čo je podstatné potrebuje ho aj teraz... /a teraz ešte partnera nemáš/
Ja by som fakt nechcela mojej malej zobrať tú radosť v očiach keď príde "milovaný tata" a zoberie ju k babke. Ako mala som obavy ako to bude, ale fakt sa mi tam teší, majú veľký statok, kopec zvierat, aj včera večer si pre ňu prišiel a od rána keď som jej povedala, že príde tata som počúvala len že uvidí béé /ovečky/... Čo sa týka starostlivosti všetko preberám s jeho matkou s ním sa nedá, je to tiež blbec na ntú... ale je to TATA... Chápeš? Ani môj oco nebol bohvie aký, ale bol to zase len a len otec /nech mu je zem ľahká/ - a predsa mi chýba odkedy zomrel.. Zamysli sa aký Ty máš vzťah k otcovi... /nechýbalo by Ti keby v Tvojom živote nehral žiadnu rolu?/ A s ex sa skús porozprávať.. - že prečo zrovna teraz po 3och rokoch..

lucyfuk77
5. máj 2012

@blueberry21 preco si myslis, ze by tvoja mala trpela keby bola bez otca? Ja s mojim synom sme boli sami 5 rokov, az pred dvoma rokmi sme stretli skveleho tatinka. Osobne si myslim, aj ked tu budem za svoj nazor zbombzrdovana, "otec nie je ten, co splodi dieta, ale ten, co ho miluje, vychovava a stara sa o neho". Otcovsky narok na dieta nevznika podarovanim jednej spermie...

lucyfuk77
5. máj 2012

@blueberry21 ja by som ho do RL nedavala

blueberry21
5. máj 2012

lucyfuk77 Ano ano aj ja mam takyto názor, lenze vieš ked čitam ,ze ako velmi ublizujem svojmu dietatu,že mu odoberam otca , tak nad tym začnem rozmyslať a zase som tam kde som bola ☹ Neviem si predstavit ako sa taky človek čo nema otca moze citit a nechcem tym ublizit mojej malej. Rozmyslam či by aspon nebolo dobre ked bude trosku starsia , tak jej ho do r.l. dat zapisat. Určite som ale presvedcena , ze ten človek si nezasluzi byt otcom a neni nato ani zrely. Ja fakt len koli jej dobru takto uvazujem.

blueberry21
5. máj 2012

@lucyfuk77 no a vies ake vedia byt deti , aby jej to nahodou niekto nerozpraval v skole ...alebo ked sa jej budu pytat dospeli alebo aj deti ,ze kde ma ocina , tak nechcem aby sa tym trapila. ☹

blueberry21
5. máj 2012

@lucyfuk77 a to je super ,ze ste si tatina našli a dobreho, blahozelam . určite su aj dobrí chlapi. Ja tiez verim , ze niekoho takeho stretneme.

alice107
5. máj 2012

@blueberry21 kedze nie ste manzelia tak do uvahy teda prichadza 2 domnienka otcovstva. a to suhlasne vyhlasenie rodicov dietata.otec dietata chce byt aj pravnym otcom oficialne? moze podat aj navrh na urcenie otcovstva sudnou cestou. tomu ty nezabranis.
toto rozhodnutie ak na tom otec dietata trva musis dobre zvazit vzhladom na okolnosti.vzdy musis mat na zreteli zaujem tvojho dietata.vzhladom k tomu co si napisala nie je vhodne,aby drogovo zavisly alkoholik mal styk s dietatom.ale na druhej strane dieta ma pravo na vyzivne.a poznami svojho rodica.
je mozne na sude sa domahat vyzivneho k dietatu .ale na zaklade tebou uvedenych skutocnosti tiez zakazu styku s dietatom do doby,pokial otec bude zavisly na drogach a alkohole.
nikto za teba toto nerozhodne nemoze spravit..vies,ze si pochybila a musis niest nasledky.ale zaroven musis teraz mysliet hlavne na dobro tvojho dietata.raz sa ta spyta kto je jeho otec.a preco si mu vybrala prave takeho
zelam vela stastia a dobry usudok pri rozhodovani.

blueberry21
5. máj 2012

@alice107 dakujem

lucyfuk77
5. máj 2012

@blueberry21 ak sa jej budu pytat, tak je na to jednoducha odpoved: nemam. Ty sa nemas za co hambit, a byt s debilom len kvoli tomu, ze bude moct povedat, ano tatina mam, ale je alkoholik, kriminalnik a bije maminu.....?

lucyfuk77
5. máj 2012

@blueberry21 ak ti niekto pise, ze oberas dieta o otca, tak to ani necitaj. Niektore maminky nevedia, cim si ine musia prejst a presne ako som pisala v prvom prispevku - jedna spermia otca nerobi. Ak ho zapises, je to na tebe - no raz sa to moze otocit proti tebe, musis riesit sudy - zverenie do starostlivosti, vyzivne, stretavanie... Ak ho nedas zapisat nemusis sa mu neskor doprosovat k tomu aby povolil osvojenie novym tatinkom, a v neposlednej rade, ak bude na RL dostane dieta jeho priezvisko...

sissy27
5. máj 2012

@lucyfuk77 len pre info - zápis otca do RL a priezvisko dieťaťa nemajú nič spoločné, priezvisko dostane dieťa automaticky po matke, ak sa na matrike rodičia nedohodnú inak... ale dieťa nedostáva priezvisko po otcovi len preto, že je ten uvedený v RL.

sissy27
5. máj 2012

@blueberry21 nedala by som... ak chceš viac, tak IP... pokiaľ nebudeš dieťa do 15 rokov udržovať v tom, že ho doniesol bocian, tak mu bude jasné, že nejakého "otca" má... každopádne či bude alebo nebude v RL zapísaný, žiť s vami nebude, teda tým rečiam, prečo nemá alebo kde má otecka, sa nevyhnete...

cecil36
5. máj 2012

@blueberry21 to ako myslis vazne, ze chces pre svoje dieta takyto vzor otca? Ty ju nemas rada alebo co? Poznam jeden pripad ked sa jedna znama zoznamila s takymto muzom, pil, bral drogy, klamal.... atd. Otehotnela a zostala s nim. Porodila krasne dievcatko. Bohuzial, casom aj ju stiahol na drogy 😒 Nabrala si pozicky aby mala pre seba aj jeho na drogy. Kradla, tulala sa, on tiez. Dieta prespavala kade tade. Az ho nakoniec opustila. Obaja skoncili vo väzeni. Dnes sa o dievcatko staraju stari rodicia. Viem, ze si teraz hovoris, toto sa mi nemoze stat. Ano, nemusi a moze, ale uplne staci, ak dieta uvidi co stvara jej otec, ako sa nemate radi ako si z toho nervozna.... Zvaz to a nezapisuj ho do RL 😉 A neboj ak sa mlady unormalni moze ho mala spoznat. Alebo ked bude väcsia vyhlada ho sama a spravi si nazor...

blueberry21
5. máj 2012

@cecil36 Ale nie jasne že ju mám rada a nikdy by som take niečo nedopustila ani len aby sa moje dieta pozeralo ako sa hadame....Ja som len chcela vediet váš názor či ho mám dať zapísať do r.l koli tomu pocitu , že "má otca" a aby ho poznala a urobila si svoj názor. Lenže to by asi teraz nebolo velmi dobre,lebo je este velmi malička. Neskor jej ho ale určite predstavim. A nech si spravy názor sama.

jankanelka
autor
6. máj 2012

@blueberry21 dobre si rozmysli, ci ti za ten zapis do RL naozaj taky chlap ako on stoji? Len aby tam bol napisany a kolonka otec nezostala prazdna? Alebo potrebujes vyzivne (co si myslim, ze v jeho pripade ti nebude platit) a chces sa vlacit po sudoch? Stresovat dcerku striedavou vychovou s takym chlapom? Ak si o tom poziada, urcite ju dosiahne A to, ze nie je uvedeny v RL este neznamena, ze ho nemozes dcerke ukazat niekde na ulici alebo jej o nom porozpravat, ukazat foto apod. Zalezi od teba, prajem vela sil a dobre rozhodnutie 😉

kveta
6. máj 2012

@blueberry21 Môže sa Ti stať, že budeš povinná mu dávať dieťa len preto, že si ho uviedla do RL a aj napriek tomu, že neplatí na dieťa, lebo výživné a styk s dieťaťom spolu nesúvisia podľa zákona. A ako budeš dokazovať, že je feťák, čo sa práve vrátil k drogám a že teda neporušuješ zákon tým, že mu dieťa nedávaš na návštevu? Byť Tebou, tak ho do RL pre istotu nedám, aby nemal právny dosah na dieťa. Ľudsky ho môžeš s dieťaťom zoznámiť, ak budeš chcieť... ale ich styk ostane pod Tvojou /rozumnou/ kontrolou a nie pod príkazom štátu, ktorý dosť kašle na to, či je otec v poriadku alebo nie a presadzuje "záujem o kontakt dieťaťa s otcom" nech je takmer akýkoľvek...

tanja61
6. máj 2012

@blueberry21 vobec sa nad ty netrap ...nedavaj ho pre istotu do rod listu a myslim ze aj zbytocna otazka co sa tyka malej lebo vobec jej neublizis skor naopak a od takeho chlapa radsej utekat...hore hlavu a riad sa svojimi pocitmi a necitaj nazory hlavne nie take ako sa ublizi dietatu ktore nebude mat otca ...radsej ziadneho ako takeho ver mi 😉

mirka_s
8. máj 2012

@lenka311 DNA test nieje kopec penazi jedna sa o 250 eur...