Od septembra nám ešte nebol vytýčený termín pojednávania

6. júl 2021

Ahojte. je možné aby od sept. nebol na súde ešte vytýčený termín na súdne pojednávanie? Ja viem bola corona, ale aj tak sa mi to vidí veľmi dlho . Podľa právnika termín bude vytýčený niekedy do konca roka. Osobne mám z toho blbý pocit a niečo mi tu nehrá...
1. Ako skontrolujem právnika či dal na súd prípad na prejednanie či mi neklame
2. ako dlho trvalo vo vašom prípade čakanie na prvé pojednávanie? viac ako 7-9 mesiacov?
Je to vo veci podvodu ....

nafka0483
6. júl 2021

"Skontrolovat" pravnika mozes tak, ze ti ukaze podanie s peciatkou podatelne, jednoduche ;)

pribinak
6. júl 2021

Však si zatelefonuj na súd a informuj sa. Nič ťažké, zavolas a opýtaš sa

autor
6. júl 2021
lienka.7
6. júl 2021

Vypytaj si cislo podania a informuj sa priamo ty na sude a urguj ich. Pojednavania uz normalne ficia...

nikaeli
6. júl 2021

ja som síce mala právnika, no návrh som podávala osobne v podateľni súdu a pani mi hneď dala termín aj s menom sudkyne (cca o 3 mesiace od podania návrhu) - choď sa opýtať priamo na súd.. rok čakať na termín je naozaj zvláštne..

1aduliatko1
6. júl 2021

známa čaká tiež už rok na rozvod, ešte ani termín nemajú

ibrunova
6. júl 2021

kamoška podávala vo februári a prvé pojednávanie bolo v decembri, bolo to v roku 2019, ani korona ešte nebola.

1sally12
6. júl 2021

Záleží od sudcu...ešte sa môžeš načakať. Ale keď podáš sťažnosť predsedovi, termin dostaneš hneď😁

janka_266
6. júl 2021

@nikaeli termín ste ťažko mohli dostať od pani v podateľni, ale Ok. Skôr asi číslo konania a meno sudcu.

A k autorovi príspevku..... nehovoríte či je to obchod/občan/test, najskôr Vám pravdepodobne vyrobili poplatok, na to je 15 dni, následne máte tiež lehotu na zaplatenie (ak nie je konanie oslobodené), po zaplatení to pravdepodobne ide na vyjadrenie protistrany, ak je to v občianskom práve, tak potom zase Vám na vyjadrenie a vaše vyjadrenie na vyjadrenie protistrane. Každý má na vyjadrenie minimálne 10 dni. V prípade, že zalujete niekoho kto postu nepreberá, alebo hˇnie je v dosahu, zvyknú ho aj hľadať cez policajtov, obec.... to sú ďalšie týždne navyše. Následne sa to zakaždým musí dostať na stôl vyššieho súdneho úradníka. Keď ste to podali v septembri, toto všetko pri veľmi šikovnom vyššom súdnom úradníkovi mohlo byt vybavené do novembra/decembra. Následne to predloží sudcovi, ktorý, ak má toho veľa, mohol to založiť, alebo je tam ešte nejaký iný zadrhel. Ale samozrejme najlepšie je zavolať tam a informovať sa. Pripadne nech Vám pravnik ukáže ako postupuje prípad. Je možnost sa aj sťažovať, ale najskôr by som to skúsila len cez informácie. Určite sudca neodkladá práve váš prípad zámerne. 😊

1sally12
6. júl 2021

@janka_266 napísala si to za mňa😁👍

majolenka25
6. júl 2021

My sme čakali na prvé pojednávanie 1,5 roka.

nikaeli
6. júl 2021

@janka_266 a prečo by som si vymýšľala? dala som jej moju žiadosť so všetkými potrebnými prílohami.. ona ju zaevidovala, spracovala a vytlačila papier s termínom - bolo tam aj číslo miestnosti, v ktorej bolo pojednávanie, aj meno sudkyne - podpísala som prevzatie a bolo.. snáď si ešte pamätám, čo bolo v januári 😉

janka_266
6. júl 2021

@nikaeli aké to bolo pojednávanie a súd? 😱lebo toto počujem prvýkrát.

jvasenka
6. júl 2021

@nikaeli 🤔 podatelna urcite terminy nevytycuje...ten termin uz musel byt vytyceny...priprava ako bola vyssie uvedena musi prebehnut

1sally12
6. júl 2021

@nikaeli
@janka_266 aj ja to počujem prvýkrát, podateľna dá tak maximálne potvrdenie o zaevidovaní, kde je dátum, meno sudcu a spisová značka.

janka_266
7. júl 2021

@1sally12 aspoň že tak, už som sa zľakla, že som za tých pár mesiacov zabudla ako to funguje 🤣

1sally12
7. júl 2021

@janka_266 ja pracujem na súde tak viem čo dáva podateľna😂

fotoarch
7. júl 2021

Návrh som si spísala sama ,vzor Google,zaplatila kolok a priložila v podateľni. O pár dní manžel odniesol svoje vyjadrenie že súhlasí s návrhom čo som podala. Termín prišiel poštou - do 2 mesiacov je pojednávanie.

janka_266
7. júl 2021

@1sally12 ja tiež 🤣

shrek1408
28. júl 2021

ja som čakala na prvé pojednávanie 11 mesiacov😉