Odchod s dieťaťom za hranice

selina29
12. jan 2014

Ahojte zienky. Ani neviem ako zacat. Tak teda skusim. S priatelom sme spolu 2,5 roka , mame 6 mesacne dievcatko. S predchadzajuceho vztahu mam syna, bude mat 6 rokov, na sude odklepli styk otca s dietatom kazde 2 tyzdne. Avsak chcela by som to zmenit, chcela by som ist zit a pracovat do zahranicia s priatelom a detmi. A tu je ten problem. Chcem aby sa vsetko riesilo normalne legalne sudnou cestou. Samozrejme viem ze otec dietata nebude suhlasit aby som ho zobrala za hranice! Ale ja mu nechcem dieta zobrat, na sude by som pozadovala len upravu styku s maloletym, bola by som za udrziavanie vztahu dieta otec- a chcela by som to tak ze letne prazdniny , vlastne vsetky prazdniny by dieta mohlo byt s otcom na slovensku. Vsetky oslavy, vsetky sviatky. TAk isto by som nepozadovala ziadne vyzivne. Co myslite aka je sanca ze sud rozhodne v moj prospech?nebranim mu v kontakte s dietatom, len chcem upravit ten styk. Myslite ze sud moze pozerat aj na to , ze uz mame novu rodinu, a nerozdelil by surodencov? ( podotykam za hranicami mame zabezpecene pekne byvanie, skolu pre dieta, proste vsetko, co myslite, mohlo by sa to podarit? Dakujem za vase nazory , ak by sa tu nasiel aj niekto s pravnickym vzdelanim tiez by mipomohol aj takyto nazor na vec. Dakujem vsetkym.

selina29
autor
12. jan 2014

Zienky prosim o nejake nazory, pripadne rady, velmi mi to pomoze

sisaha
12. jan 2014

@selina29 pravdepodobne ti to sud povoli, vyzivneho by som sa nevzdavala - to nie su peniaz pre teba, ale pre tvojho syna.. Myslim, že sa im poteši..

selina29
autor
12. jan 2014

@sisaha , tvoja odpoved ma potesila, ale stale som v neskutocnom strese z toho celeho... Bojim sa trochu no, dufam sa to podari...

materina_duska
12. jan 2014

@selina29 No, ja neviem, ale myslíš, že je dobré, že všetky prázdniny a sviatky bude tráviť malý mimo domov? Chápem tvoje zmýšľanie, ale v prvom rade treba brať ohľad na dieťa. Jupí, prázdniny a hneď cestovačka preč. Takisto Vianoce a iné sviatky - to ich nikdy nezažije s mamou a surodencom? Príde mi to zvrátené.

A predpokladám, že budú mesiace, kedy otec dieťa ani neuvidí, čiže to výživné by bolo možno fér nejaké minimálne. Ale ja som asi zaujatá.. 🙂

Kolko km to je od otca dieťaťa?

selina29
autor
12. jan 2014

Ano tie sviatky lepsie na striedacku .. Neviem ako to bude len potrebujem najst nejaku cestu aby to preslo na sude, samozrejme pozmenenie od sudu je mozne, v zaujme dietata

selina29
autor
12. jan 2014

@materina_duska
1100 km , v ramci eu

materina_duska
12. jan 2014

@selina29 Pokús sa najprv dohodnúť s EXom. Vždy je lepšie, ak by ste našli vy spoločné riešenie, ako čakať a tŕpnuť, ako rozhodne súd.

sissy27
12. jan 2014

@selina29 čo sa týka styku otca s dieťaťom - zrejme bude záležať, ako sa sudca vyspí... ale čo sa týka výživného, tak tvoju absurdnú požiadavku súd nebude brať do úvahy - ad 1 výživné nie je poplatok, ktorý ti otec malého platí za to, že sa s malým môže stretávať a ad 2 to nie sú tvoje peniaze, ale peniaze tvojho syna a ty nemáš právo ho o ne ukrátiť... takže max. tak môžeš požiadať o zníženie výživného, ale nie o zrušenie... a ak by si sa chcela s exom dohodnúť medzi 4 očami, že ti to teda platiť nemusí, tak by bol blbý, keby s tým takto súhlasil, aby si ho raz nemohla žalovať za neplatenie výživného...

zutera
12. jan 2014

Pokud přesvědčis súd že se všemožně vynasnazis aby se mohl ex stykat se synem upraví ti styk.Já jsem po rozvode koketovala s myšlenkou že bych se vrátila spet do Cr a tak ex dostal neomezeny styk a fungujem na domluvě. Prober tuto alternativu s koliznou syna, bude syna na sude zastupovat a požadej o změnu styku.A to výživné bych nechala tak, i když to určitě myslíš dobře 🙂

selina29
autor
12. jan 2014

TAk nAjprv ist za koliznou? Alebo najprv ist za pravnikom. Co mi poradite? Dakujem