Odloženie platenia výživného na deti kvôli PN?

mata197
9. feb 2019

Syn ide do 1. rocnika,druhy do 6.rocnika...chcela som dat ziadost na zvysenie vyzivneho,no exmanzel mi oznamil ze dal na sud ziadost o to aby nemusel platit vyzivne(80€+80€) pocas jeho dlhodobej Peenky(uz je PN 5mesiacov a netusim kolko este)...moze mu to sud schvalit? ja som momentalne na materskej s tretim synom co mam s mojim priatelom,rodicak mi konci v septembri,netusim ci sa mi podari xohnat pracu...cize cely prijem pre 5clennu rodinu bude okolo 850-900€...

pribinak
9. feb 2019

Aj ked je PN platit musi. Moze maximálne poziadat o zníženie výšky vyzivneho. Ci mu sud vyhovie, to je uz ina otazka.
Tie sumy su pomerne nízke, najmä pre školopovinné deti.

mata197
autor
9. feb 2019

@pribinak mam podat teraz o zvysenie? ci cakat kym bude snad niekedy chodit do prace? uz toto vyzivne je nepostacujuce...lebo dlho bol naschval nezamestnany(aby mu nezvysili vyzivne) a teraz zas PN ...cize neviem ci niekedy bude vhodny cas na ziadost o zvysenie....

pribinak
9. feb 2019

@mata197 ja by som niekedy požiadala o zvýšenie, PN nebude donekonečna. Ten mladší ide do skoly, to su brutálne výdavky, starsi je na 2. stupni, to je nízka suma pre take dieta.
Aky dovod je PN? Mam úraz? Ci co?

mogaa
9. feb 2019

@mata197 záleží aká je diagnóza na dlhodobú PN rovnako aké lekárske správy predloží....Odložiť výživné sa nedá, ale ak je pravdepodobnosť že dlhodobo nebude schopný pracovať lebo pôjde na ID tak výživné mu môžu znížiť....Záleží od diagnózy a predložených lekárskych správ - aký a hlavne kedy je predpoklad návratu do práce....

sofia1
9. feb 2019

Ďalší otecko špekuluje ako neplatit výživné....

mata197
autor
9. feb 2019

@pribinak ma problemy s chrbtom,netusim ci je to vazne...ked si chodi po deti vyzera normalne,netvari sa ze ho ten chrbat nejak boli,hybe sa ,chodi po schodoch ...a on mi nepovie pravdu,zbytocne by som sa ho pytala.......a cisto teoreticky,ked ja predlozim potvrdenia o mojich zdravotnych problemoch,je sanca ze to na sude pomoze? lebo tiez budem mat problem najst si pracu aj koli zdrav.tazkostiam....a tiez su dlhodobe...

pribinak
9. feb 2019

@mata197 neviem, ja by som sla skor takou praktickou cestou: školské pomocky, kruzky, obedy (doplatok), zdrav.pomocky, oblecenie, obuv, cestovné, výlety, .... deti rastu, oblecenie aj obuv pre vacsie deti su drahšie ako pre mladšie.
Prvák to he kapitola sama o sebe. Taška, telocvik, výtvarná, milión poplatkov.
Maju deti nejake zdrav. problem: okuliare, alergie, ortopedicke pomocky, stravovacie obmedzenia?

Ja by som sla touto cestou, nehrala by som preteky kto je viac chorí, pre mna z pohladu sudcu je to take špekulatívne konanie

Dava detom nieco mimo vyzivneho? Vianoce, narodeniny, MDD, prázdniny?