Odročenie rozvodu

7. jan 2024

Máte niekto skúsenosť, alebo právnu radu? Pred asi dvoma mesiacmi prebehol rozvod. Sudkyňa pojednávala bez prítomnosti manžela, prečítala jeho súhlas s rozvodom a podpísanú rodičovskú dohodu. Naše manželstvo rozviedla, domov mi prišiel rozsudok, že manželstvo je rozvedené. Ale manžel sa odvolal, o čom som nevedela, teraz mi zo súdu prišiel papier, kde je to odvolanie, s tým, že sa mám k nemu vyjadriť.
A ja neviem čo mám robiť, z určitých dôvodov chcem "natiahnuť čas", ešte na súde pri rozvode sudkyňa spomínala pozastavenie ( neviem ako presne to nazvala) rozvodového konania. Je to možné, ak by som o to teraz požiadala v odvolaní? Čo by to pre mňa znamenalo, aký by bol ďalší postup, na ako dlho by to bolo možné? Ďakujem

doriiis
7. jan 2024

Prečo chces natiahnuť čas? Však nesúhlas s odvolaním a hotovo.

misa1308
7. jan 2024

Áno dá sa pozastaviť súdne konanie na minimálne 3 mesiace a Max 1 rok, ak do jedného roka nepríde vyjadrenie, že chcete v súdnom konaní pokračovať, súd automaticky zastaví súdne konanie.

autor
7. jan 2024

@misa1308 ďakujem veľmi pekne, môžem to takto uviesť v odvolaní, že chcem na rok pozastaviť súdne konanie? Je potrebné uviesť aj dôvod, napr. že plánujeme navštevovať párovú terapiu, alebo niečo podobné?

vyrovnanaosoba
7. jan 2024

Veď ak chceš dať manželstvu šancu, tak môžeš napísať, že si si rozvod rozmyslela, chcete navštevovať manželskú poradňu atď, a uvidíš.

autor
8. jan 2024

@vyrovnanaosoba sama nie som pevne rozhodnutá čo ďalej. Na prvé pojednávanie sme čakali takmer rok, preto to už nechcem absolvovať celé od začiatku, len dať tomu čas, za ten rok, kým by bolo pozastavené sa snáď situácia upokojí a vykryštalizuje a ja budem vidieť ako sa nakoniec rozhodnem.

misa1308
8. jan 2024

Ja som bola v takej istej presne situácii, ale my sme absolvovali viac pojednávaní aj psychologické poradenstvo... Nakoniec som žiadosť stiahla , no ale začínam to pomaly ľutovať, aj keď sa u nás nič nezmenilo, nežijeme spolu, komunikujeme len ohľadom deti ... Ale manželia sme stále. Zatiaľ to pre mňa bola len formalita ...

autor
8. jan 2024

@misa1308 veď práve, nás rozviedli hneď na prvom pojednávaní, bez najmenších problémov, sudkyňa aj kolízna mi v podstate dali najavo, že som sa mala rozviesť už dávno. Tak teraz som o to viac nerozhodná, bojím sa, že to budem ľutovať, ak by som celkom stiahla žiadosť o rozvod, preto to chcem len pozastaviť

misa1308
8. jan 2024

Určite by som pozastavila, za to nič nedáš a keď sa rozhodneš budete ďalej pokračovať, ja musím odznova dávať žiadosť atď 🫣

vyrovnanaosoba
8. jan 2024

Ešte mi napadlo. Čo tak ďalej pokračovať v rozvodovom konaní, trvať na Tom, že sa chces rozviesť, nech aj on vie, že to myslíš vážne? A potom sa časom ukáže, veď nikde nie je napísané, že by ste spolu nemohli žiť aj po rozvode, ale keď si nie si istá, tak zbytočne to naťahovať 3-5-10 mesiacov a aj tak k tomu raz príde.

autor
8. jan 2024

@vyrovnanaosoba ale my už sme rozvedený, píšem, že nás hneď na prvom pojednávaní rozviedli. Ale manžel sa odvolal.
@misa1308 presne tohto sa bojím

misa1308
8. jan 2024

Držím prsty, viem presne ako sa cítiš a čím si prechádzaš 🙏

autor
8. jan 2024

@misa1308 ďakujem

vyrovnanaosoba
8. jan 2024

No ste, ale odvolal sa, čiže ako keby neplatný rozvod.

alickapusinka
8. jan 2024

Vieš divne že najprv s rozvodom súhlasil potom sa odvolá.

autor
8. jan 2024

@alickapusinka veď práve. Nevidím mu do hlavy, prekvapuje ma, s kým som žila toľko rokov. Ako sa hovorí, manžela poriadne spoznáš až pri rozvode...