Právnik na súde o výživné.

pumperlik
26. aug 2019

Ahojte ,chcela by som vediet ci je lepšie mať na sude o výživné pravnika ci staci niekto od sociálky.

matejko18
26. aug 2019

Ahoj...ja som pri rozvode nemala a riesilo sa aj výživné a lutovala som to!na ďalšom súde som už mala to da jednalo o vysporiadanie majetku a všetko riešil právnik ja som tam ani nechodila a trvalo to 6 rokov pred tyzdnom to skončilo 🤗 a teraz (teda 7 mesiacov dozadu)som dala žiadosť o zvýšenie a mám právničku ...je to lepšie ked mas pri sebe niekoho kto ti poradí a vie kedy ako čo...ale závisí aj aký máš vzťah s ex a aj finančne lebo nieje to lacné záležitosť 🙈

fkata
26. aug 2019

@pumperlik Sociálka - kolízny opatrovník zastupuje dieťa, nie rodičov a nemusí byť prítomný na pojednávaní.

kiks_1
26. aug 2019

@fkata Ty by si tam sama išla? Z tejto odpovede
@pumperlik nič nemá.

@pumperlik určite s právnikom, sociálka Ti nepomôže a oni zastupujú rodiča, koho je dieťa a nie dieťa.

fkata
26. aug 2019

@kiks_1 Ja áno. Rodičia majú k dieťaťu rovnaké práva a povinnosti a kolízny opatrovník zastupuje dieťa, pred súdom. Pozerá na záujmy dieťaťa, nie rodiča "koho je dieťa". Dieťa nie je majetkom rodiča a má 2 rodičov.

pumperlik
autor
26. aug 2019

Kolko tak beru pravnici za take pojednavania

matejko18
26. aug 2019

@pumperlik to je rôzne...mne zobrala 200€ len za podanie na súd

fkata
26. aug 2019

@pumperlik Podľa počtu úkonov, príp. na čom sa dohodneš. Tiež podľa toho, či bude 1 alebo viac pojednávaní, či je platca DPH.

pumperlik
autor
26. aug 2019

@fkata je to aj viac pojednávaní?

fkata
26. aug 2019

@pumperlik Môže byť. Môže sa odročiť, neúspešná strana sa môže odvolať ...

sonnenshein
27. aug 2019

Ja som pravnika nemala a nepotrebovala, staci si podla mna poriadne precitat zakon o rodine, a byt pragmaticka.

pumperlik
autor
27. aug 2019

Myslíte,ze ked zaraba kolko 600€ schvalia mi 150€?ale byva v podnajme s priateľkou.

fkata
27. aug 2019

@pumperlik To záleží od toho, aké veľké dieťa máš, aké má potreby, či on už platí na iné dieťa výživné, .... od mnohých faktorov.

pumperlik
autor
28. aug 2019

Bude mat 8 rokov, nie nema okrem neho ziadne deti .

matejko18
28. aug 2019

Keď bývajú v spoločnej domácnosti tak sa to berie ako spoločný príjem oboch... ex jazdí na kamióne ale ma minimalku klasika a už 7 rokov mi platí 175€ na obe a konečne som dala zvýšenie a dali sme 190€ a 170€ do návrhu tak som zvedavá...

pumperlik
autor
28. aug 2019

@matejko18 riesite vsetko pravnikom?

matejko18
28. aug 2019

@pumperlik áno všetko

marianinka
28. aug 2019

Ja som na vyzivnom.pravnika nemala , v podstate kolizna sedela hned vedla mna , zastupuje malolete dieta a nie rodicov.

matejko18
28. aug 2019

vieš ono veľa závisí aj od sudcu a aj či aj ex má lebo ak ma tak sa môže stať že ten nápor nedá žena....nas rozviedli za 15 minút ale vysporiadanie majetku bol iný level a tam bez právnika ufff ....teraz ma čaká návrh na zvýšenie a po tých rokoch už som otukana,zbednuta a dosť nastudovana ale aj tak mám právničku....a možno to vyznie divné ale normálne sa tesiiiiim ani nitku nenechám na ňom suchú 😁 a to ja niesom nejaká furia ale čo je veľa je veľa....ako však po 7 rokoch som dala zvýšenie....ale tam boli aj iné dôvody...ako sa hovorí komu nieje radi tomu nieje pomoci...

fkata
28. aug 2019

@pumperlik Kľudne sa ozvi aj do IP ak potrebuješ.

pumperlik
autor
30. aug 2019

Prerabala sa maleho izba,moze mi ju preplatit jeho otec schvalia to na sude.(vysla cez 1000€)

stela01
30. aug 2019

@pumperlik a čo si tam prerabala za 1000€?

dilino
30. aug 2019

@stela01 aj mňa by zaujimalo čo za 1000 eur tam dala hádam zlate kľučky

matejko18
30. aug 2019

Prečo zlaté kľučky???!!! Veď len posteľ matrac a možno podlaha teraz nejaký nabytok plus doplnky...ako kľudne to tam daj a ziadaj polovicu .len ak máš blociky to bude úplne super 👍

pumperlik
autor
30. aug 2019

Jak coo? Nikdy nikto neprerabal nic?😂 ved len nabytok s matracom vysiel za 800€ plus podlaha steny

pumperlik
autor
30. aug 2019

@matejko18 mam blocky ,vsetko👍

stela01
30. aug 2019

@pumperlik ale prerabali ale záleží čo si kto predstavuje pod prerabkou izby .

fkata
30. aug 2019

@pumperlik Tak komplet prerábka nie. A súd určuje výživné + max. väčšie výdavky na dieťa na polovicu. 1000 eur určite nie, to by si ani 1 právnik nenechal.

stela01
30. aug 2019

Určite elektriku plastové okna stierku a tento typ prerábky to platiť nebude .... a nábytok mal byt po dohode .... nie že ty vyberieš a je