Priebeh pojednávania pri zverení dieťaťa do opatery

tilda
25. máj 2015

Dobry vecer,prosim vas,ako prebieha pojednavanie tykajuce sa zmeny zverenia dietata do opatery? Dakujem (neviem moc,co od toho cakat,najma mam strach z pravneho zastupcu mojho ex)

nebicko2
26. máj 2015

@tilda no ked je to na víkend tak tam sa automaticky počíta aj s prespaním pokiaľ nie je v uznesení inak uvedené. Predbežné opatrenie je forma rozhodnutia, ktorá je zrýchlená a rozhoduje sa bez pojednávania len na zákalde návrhu a brániť sa dá len odvolaním. Ak sa zmenili pomery - zhoršil sa psychic.stav dcéry- okamžite a hneď by som podala návrh na nové predbežko

tilda
autor
26. máj 2015

@nebicko2 aha. Takze sa dalo urobit to,ze sa poda predbezko na predbezko a nemuselo sa cakat tri mesiace kym kraj rozhodne o odvolani?

tilda
autor
26. máj 2015

@nebicko2 pls,aka je uloha kolizneho? Nas komunikuje iba s tcom dcery,mna nekontaktoval

bonaqa2013
26. máj 2015

@dadushka007 myslím - nie som si na istom že sa to dá . Ale ak sudca vydá rozsudok - treba sa odvolať.

bonaqa2013
26. máj 2015

@dadushka007 tu na MK sú právnici - takže oni budú vedieť skôr. Pozri skupiny.

bonaqa2013
26. máj 2015

@tilda no ja ani neviem že taký zákon vôbec platí. Ale zoberme to takto. Žena je nezamestnaná, nájde si prácu o 100 km ďálej. Tak teraz bude sedieť na zadku kým dieťa vyrastie? A keď nedá ocinko die´taťa povolenie jej odísť - tak dobre, ale nech jej to finančne vyrovná.

tilda
autor
26. máj 2015

@bonaqa2013 je to podla mna somarina. myslim,ze sa o tom rokuje este. ..a somarina mi pride aj to,ze sa mama s dietatom nemozu prestahovat z napr bratislavy do bergu alebo rajky,lebo je to zahranicie-hoci je to 10 min autom...

bonaqa2013
26. máj 2015

@tilda mne to pripadá ako keby bola žena rukojemník .... A ešte v dnešnej dobe nezamestnanosti.

pribinak
26. máj 2015

@tilda nie je to somarina, pretoze to je uz iny stat a ina jurisdikcia. Keby sa nieco totiz zomlelo, aj ked ste obcania SR, spadali by ste pod jurisdikciu ineho statu, Berg - Rakusko a Rajka - Madarsko.
Ten suhlas pri odchode do zahranicia je uplne standartna zalezitost v celej EU, nie je to len u nas

pribinak
26. máj 2015

@tilda ak kolizny ci kolizna s tebou nekomunikuje, mozes ju kontaktovat aj ty sama ci tvoja pravnicka

pribinak
26. máj 2015

@tilda odvolala si sa? Hned ? Problem v tvojom pripade je aj ten, ze ak sa aj odvolas, odvolanie nema odkladny ucinok voci predbeznemu rozhodnutiu

tilda
autor
26. máj 2015

@pribinak jasne,okamzite som sa...aj tak trvalo tri mesiace kym rozhodli a to uz bola dcera dobre rozbabrana...

tilda
autor
26. máj 2015

@pribinak ale ja si teda nemozem kupit napr lacnejsiu nehnutelnost v rajke a byvat tam...vies co myslim...

lyzzy
26. máj 2015

@tilda... A hlavne sa neboj!!!

nebicko2
26. máj 2015

@tilda úloha kolízneho je zastupovať záujmy dieťaťa a tu by som poukázala na to a najmä odporučila aby si sama kontaktovala kolízneho a žiadala sa s ním stretnúť a podrobne mu opísať situáciu a najmä ako to prežíva dieťa a čo by si navrhovala a on potom zaujme k tomu stanovisko a hlavne na súde bude preukázané, že spolupracuješ s úradom a snažíš sa vec efektívne riešiť

lyzzy
26. máj 2015

@tilda... Ak bude sudca normálny tak si ex ani peniazmi ani vplyvom nepomôže.

nebicko2
26. máj 2015

@tilda a tebe tvoja právnička neporadila aby si išla prvá za kolíznym?? Tam mali smerovať prvé tvoje kroky ako to ex začal... na tvojom mieste by som navrhla aj referát psychologicko poradenských služieb

andrej001
26. máj 2015

na referat moze zajst aj sama... psychologicka si ju vypocuje a mozno jej aj poradi a pomoze s dalsim postupom... 😉

andrej001
26. máj 2015
lyzzy
26. máj 2015
andrej001
26. máj 2015

@lyzzy ano... a ak nie tak sa aspon porozprava s psychologickou a ulavi sa jej... potom sa lahsie rozmysla co dalej....

lyzzy
26. máj 2015

@andrej001.... Nič tým nepokazí veru.

tilda
autor
26. máj 2015

@andrej001 chodim s dcerou k psychologicke,s kolizbym som volala,ale rozpraval len o pravach otca a vraj je normalne ,ze tam dcera po veceroxh place...mne sa to ok nezda

nebicko2
26. máj 2015

@tilda no po telefone vzdy cloveka odbiju, a normalne to je len do momentu kým to na dietati nezanecháva psychické ujmy a podla toho ako je situácia popísaná, to tak ako to máte vyriešené nevyzerá normálne a vobec nie na prospech dieťaťu

andrej001
26. máj 2015

@tilda No normalne to urcite nieje ze tam place.... skus nech psychologicka ti vypise posudok a odnes ho koliznemu ze v zaujme psychickeho stavu dietata chces aby sa s otcom stretavala v tvojej pritomnosti....

nebicko2
26. máj 2015

@andrej001 No ale kolízna nemá také oprávnenia. Lekárska správa od psychologičky by bol super podklad k novému predbežku alebo v konaní samom, kolízna môže max.odporučiť ten ich referát

tilda
autor
26. máj 2015

@nebicko2 ako som pisala vyssie,stacili styri vikendy u otca a dcera je uplne rozhodena...snad to nejak na sude budu brat do uvahy...

andrej001
26. máj 2015

@nebicko2 na pojednavani bude aj kolizna tak aby o tom vedela a brala to do uvahy pri vyjadreni sa k styku.... tak som to myslel....

tilda
autor
26. máj 2015

@andrej001 za akych okolnosti sa da ziadat zmena kolizneho? Co ak si ine mysli kolizny a ine psycholog?

nebicko2
26. máj 2015

@andrej001 aha... no to ano len nie vždy príde tá istá osoba ako kolízny opatrovník a bolo by dobré vypýtať si pri akejkoľvek komunikácii s kolíznym aj vyhotovenie zápisnice, som sa stretla s tým, že to kolízny nemal nikde poznačené a prisiel potom na sud niekto iný a nevedel sa k nicomu vyjadriť...