Prispievanie na syna

zvardon
7. dec 2017

Dobry den mate niekto skusenost s mojim pripadom. Ideme sa stahovat od ex konecne mam dve deti sudom urcene mne samozrejme aj vyzivne je stanove. Je to vsetko zlozite v dome kde sme zili ostava on nakolko dom patri nasim detom ztym ze mame pravo dozitia tam obidvaja nakolko sa chcem osamostatnit a odidem ako sa hovori s holym zadkom vsetko bude uzivat on len si zoberieme osobne veci vsak nebudem byvat pod jednou strechou s clovekom ktory je psycho atd.a chcem zit normalny zivot atd tak som si s priatelom samozrejme zobrala uver konecne mame svoj dom pointa ideme sa stahovat mam dve deti syn ide s nami uz sa tesi a dcera je tak z manipulovana a kupena darcekmi a mackou och boze vsade chlpy smrad nikto ju nevychovava a neupratuje po nej to by trebalo kazdy den vysavat neviete si predstavit tie chlpy na sporaku:0( vsade je atd.tak mi samozrejme hned povedal ze ked malinka ostane snim tak mi nebude prispievat na syna je to mozne mate niekto stym skusenosti dakujem jedna sa o 100 eur a uprimne si povedzme co je dnes 100 eur ked len obedy a skola stoji mesacne 40eur kde je strava a tak dalej bezne vydavky na dieta.

mimac
7. dec 2017

@zvardon no pardón,ale ak ti deti súd zveril a máš to na papieri tak prečo má ísť malá k nemu?máš dostávať výživné na obe deti a basta fidli.aj ak by bolo dieťa 2 mesiace na prázdninách v lete u neho.ak nechce byť s tebou dcéra tak aj to nech sa rieši súdom. a logicky...ak by prisúdili dcéru jemu tak ti bude iba na chlapca prispievať a tebe by prisúdili prispievať jemu na dcéru.čiže každý by ste mali peniaze iba na jedno dieťa "ako keby"

fefe123
7. dec 2017

no, ak dcérka zostane s ním a Ty s tým súhlasíš, tak platiť nemusí... Ty sa postaráš o syna a on o dcérku... alebo ak chceš, on zaplatí Tebe výživné na syna a Ty jemu na dcérku....

maciatkolulu
7. dec 2017

@zvardon prepac nejake cele.divne to mate,ledva ti stihli prisudit deti a ty hz mas priatela s ktorym si beriete uver a jedine co ta trapi je ci ti ma platitna syna,ked by mal on dceru???? Mna by trapilo oddelenie surodencov a nie chlpy na sporaku. Zaujimavo rozmyslas. A keby ostala malinka s otcom,kolko budes ex prispievat ba nu ty?

zvardon
autor
7. dec 2017

@mimac no mala je iba z manipulovana ze ostane z tatinko ze bude smutny on jej to trepe do hlavicky a nechcem jej robit psycho sttesy ze musii ist a nasilu ju tahat ma 10 rokov mama mi vravi ze ona pride ku nam byvat len potrebuje cas uvedomi ze zostala"sama"samozrejme ze stym nesuhlasiiim

5ka25
7. dec 2017

@zvardon prosim ta nerozdeluj deti,ako na take nieco mozes vobec pomysliet ty alebo tvoj ex.
Ked nad takouto vecou vobec uvazujes tak pre dobro deti daj mu obe.
Nestaci ze sa im rozchadzaju rodicia este aj deti chces delit?
Zatni prosim zuby a vydrz to s dcerkou,povedz ze za ockom moze ist kedy chce a ze vas rozchod na ich vztahu nic nemeni.
Ale nedelte si ich,nieje to pre ich vztah dobre a ani pre tvoj s detmi do buducnosti.

zvardon
autor
7. dec 2017

@maciatkolulu taketo rady teda nepotrebujem mam rozpisovat cely pribeh sme od seba viac ako 4 roky. Priatela mam cez 3 roky mam pisat ako mi rozdeluje deti toho je vela a ano ked uzivame jednu domacnost rozvedeny nieje to sranda a ani nieje sranda mat doma zviera za to ze dieta chce a nesuhlasim stym ja mam upratovat po macke ocikane matrance a prat nonstop paplony o kadene akoze prepacte neviete cely pribeh tak ma prosim nesudte. Ja som chcela pomoc pocut a nie sa tu na mne vyvrsovat dakujem este co mam dodat ma dve auta vw mercedes kolko zaraba a tak dalej robim nocne aby som uzivila dve deti dnesnej dobe lebo su zvyknuty skrz jeho na nejaky ten standart tak dakujem

zvardon
autor
7. dec 2017

@5ka25 dakujem ja to nestem ale nestem ani tlacit na dcerku nejakymi stresmi psycho samozrejme ze ju chcem mat pri sebe a syn ani nepomyysla ostat snim

zvardon
autor
7. dec 2017

@5ka25 a ked sme sa rozpravali s dcerkou ze kedy bude s tatinkom tak som jej povedala ze kedy bude chciet nieje problem mame predsaj tel.zavola mu alebo ja a pride pre nu alebo ju odveziem to nieje problem je samozrejme ze chcem mat pri sebe svoje deti obidve patia predsaj k sebe len nechcem tom pod nejakym tlakom psichyckym chcem aby to bolo nejake spontanne alebo ako by som to nazvala chodi k nam na dom sa pozerat a tesi sa aj ako sa preraba dali sme jej aj vybrat farbu kupelne aku chcela aj izbicku ktoru chcela ale je evidentne este zmetena tak by som to nazvala dakujem vam za kazdu radu k temu uz som dostala aj horsi komentar chytaju sa slovicka a nevedia cely pribeh a hned utocia to niesu rady ale skor z nudy

zvardon
autor
7. dec 2017

@fefe123 aj vam chce podakovat za radu ze idete k veci a nie ako komentare ktore nevedia cely pribeh dlhy hned sudia ked nevedia o co sa jedna za roky

fefe123
7. dec 2017

@zvardon nie je začo ďakovať... odpovedala som otázku.... vzťahy si každý musí poriešiť sám, nikto do toho nevidí a vždy je tu pohľad len jednej strany....
prajem, aby sa všetko dobre vyriešilo, aby ste boli všetci spokojní a v pohode....

zvardon
autor
7. dec 2017

@fefe123 aj tak dakujem presne ste to vystihli uz som to olutovala ze som to sem vobec napisala clovek chce pomoc pocut iny nazor ako od ludi ktory v tom ziju a hned sa navazaju ked nevedia nic niektory o zivote len cakaju ze sa muz o nich postara a nevedia co je zivit dve deti ked su nauceny na nejaky standart a nechapu este tomu velka vdaka

sissy27
7. dec 2017

@zvardon nejdem sa vyjadrovať k tomu, prečo je podľa teba lepšie súrodencov rozdeliť a prečo si doteraz, kým si žila s exom pod jednou strechou, vo vlastnom záujme nenaučila mačku na záchod a podobné základné veci...
Ak sú deti súdom zverené do tvojej opatery, tak je ex povinný platiť výživné bez ohľadu na to, koľko času s deťmi strávi, podstatný je právoplatný rozsudok. Pokiaľ ho nemienite dodržať, tak by bolo najvhodnejšie podať nový návrh na úpravu rodičovských práv a povinností, môže to ísť aj dohodou a ušetríte kopu času aj peňazí, a teda syna zveriť tebe, dcéru otcovi, a upraviť aj výživné... Nemusí to byť zákonite tak, že žiadne výživné nebude - deti sú rôzneho veku, iné sú náklady na novorodenca,škôlkára, puberťáka... jedno z detí môže mať špeciálne potreby, napríklad stravu, okuliare, rehabilitácie, čokoľvek... takže náklady na každé dieťa môžu byť rozdielne.

zdenkatv3
7. dec 2017

Ja sa musim priznat, ze troch nechapem tomu, ze mi prides ako keby ti nevadilo, ze si deti tak povediac rozdelite? Nie je ti to luto, ze nebudu spolu?

zvardon
autor
7. dec 2017

Jaaaa niesom za to aby sa rozdeliliii boooze nie;0( ale dcera je uz zmetena nechcem ju nasilu tahat a robit psycho sceny ze musi robiii to on macku doniesol ked sme boli pod jednou strechou s ktorou som nesuhlasila1.viem co to obnaasa a nemam peniaze na zvys zivit este aj macku a upratovat po nej jeho argument ze co by som nespravil pre dceru dobre dnes je to macka o ktoru sa nestara:0( zajtra to bude korytnacka vedel o tom ze nesuhlasim a neakceptoval to nemam ani cas na macku chodim do prace 12. Letim domov koli detom nakupit navarit prichystat co treba do skoly dakujem vam za zbytok odpovede.

katarinamarkova
7. dec 2017

@zvardon ?? deti máš zverené ty!
nemôžeš ich len tak hocikomu - hoc aj otcovi - len tak nechať, že staraj sa.
Ty si tá zodpovdná!
Ak sťahovať, musíš sa z oboma deťmi!
Nechápem...to by si fakt, tak ako to vyznelo nechala dcéru tam? Len tak? Aj keď je zverená tebe a ty si tou zodpovednou za ňu? skutočne?

zvardon
autor
7. dec 2017

@zdenkatv3 juuj boze stale to iste vysvetlovanie:0(keby som mala napisat cely pribeh:0(tak nestacia riadky:0(nieje mi to jednoooo ze sa rozdeliaaa a co mam robit tahat ju nasilu ze musiii ist je zmetena ma 10 kupil macku a len sa to nabalujeee a rozprava mi ze mala nejde a nebude platit

zvardon
autor
7. dec 2017

@katarinamarkova konecne nieco normaaalne vyznieva to inak ja viem nieee nechcem aby tam ostalaaa kupil macku nesuhlasila som ztym a uz sa to nabaluje mala nevie co sa deje je zmetena

katarinamarkova
7. dec 2017

@zvardon nechcem ťa uraziť, ale nechápem prečo stále dokola riešiš mačku, keď tu ide o 10r. dieťa - ktoré je zverené TEBE a TY si zaň zodpovedná!
mačka, nemačka, jednoducho ju nemôžeš len tak nechať bývať kde sa jej zachce!!!
Je to 10ročné dieťa a TY si matka, ty si zákonný zástupca!
Ak otecko chce, aby bývala u neho, nech žiada o zverenie do svojej starostlivosti.

A nenapadlo ťa ani trošičku, že práve tým, že jej neurčíš riadne pravidlá a dovolíš jej aby ako 10ročné dieťa preberala na seba zodpovednosť za takéto vážne rozhodnutia, že práve týmto jej robíš totál zmatok v detskej hlavičke?
Ona je dieťa, nemôžeš na ňu prenášať zodpovednosť za takéto rozhodnutie!

katarinamarkova
7. dec 2017

@zvardon tým nechcem povedať, že ju ako dobrá mamička, nemôžeš kedykoľvek pustiť na návštevu za ockom a mačičkou.
hoc aj každý deň.

zvardon
autor
7. dec 2017

@katarinamarkova lebo kazdy kto mi odpise riesu tuu mackuuu ja ked jej vravim ze sa stahujeme tak ona.mi vravii ze ostava s tatom a stou mackouuu:0((((neviem ako jej vysvetlit ale nechcem ziadne sceny psycho ze musii ist nakolko syn sa uz nevie dockat nechcem to stylom povedala som tak sa ide nechcem aby ma nenavidela. Aano nemam problem nech aj kazdy den sa snim vidi budeme od seba 10 mim autom ale tak tlaciii na nu on ze neviem si rady a sprepacenim drboce do mna on z tym non stop.

zvardon
autor
7. dec 2017

@katarinamarkova ja vobec nechcem aby bola snim ale co mam robit ked je situacia velmi napeta chcem mat obe deti pri sebe inak dakujem vam velmi pekne jedna zmala ste co pise nieco normalne len neviem vysvetlit tej malinkej ze ma ist somnou nechcem to ako rozkazom rozumiete mi?:0(

maciatkolulu
7. dec 2017

@zvardon takze stale dokola,styri roky ste od seba,styri roky si byvala s ex. Teraz sa stahujete a az teraz boli sudom deti zverene tebe. Zaujimavy postup,ale ako si pisala tazko niekto pochopi cez par riadkov. ale,deti su zverene tebe,takze tu nie jenoncom polemizovat,nevyse ak je to cerstve,tak sa mal ocko odvolat. Teraz jednoducho musi ist s tebou. A ex musi platit vyzivne ako stanovil sud. Vobec nerozumiem co vlastne riesis. A inak tl ze vlastni dve auta ako nic neznamena... ale vyska vyzivneho teda nepoukazuje,ze velke prijmy...

sissy27
7. dec 2017

@zvardon dcére povedz, že k otcovi pôjde vtedy, keď ocko pôjde na súd a požiada tam, aby oficiálne mohla žiť s ním, presne tak, ako si to urobila ty.
Ja neviem, ale s tebou zametá každý kto prejde okolo, ešte aj tá mačka...

maciatkolulu
7. dec 2017

@zvardon nerozumiem ako je mizne,ze10rocne dievca je este zmatene po 4 rokoch co ste kvazy od seba a po troch rokoch co mas priatela,to nie je az tak cerstve,ze bum... snad si planovala spolocnu budicnost s priatelom,snad ste sa o tom rozpravali,riesili a pod. Takze dost zvlastna situacia. Ale moze sa stat,ze ex poda navrh na zmenu,dovtedy nesies zodpovednost za dceru ty a on je povinny platit na syna aj dceru,tak ako stanovil.sud.

beky1813
7. dec 2017

A to si za tie 4 roky dceru nepripravovala na to, ze sa raz odstahujete? Akoze mat priatela cez 3 roky, byt 4 roky rozvedena a stale byvat s ex, no tak to chce riadnu guraz. A dcera nie je zmatena, ma 10, velmi dobre vie, co robi. Ze s oteckom jej bude z jej pohladu lepsie, lebo jej splni, co jej na ociach vidi. Co je lre dieta pred pubertou lakava predstava.
Uz davno ste mali byt prec aspon v podnajme, nech si deti zvyknu na nkvu situaciu, nie byvat s ex a potom rovno k priatelovi.

katarinamarkova
7. dec 2017

@zvardon čo máš robiť? ako ti to ešte raz vysvetliť.....
- rešpektovať nariadenie súdu, kde ty si zákonný zástupca zodpovedný za výchovu detí! Ty sa o ne máš podľa nariadenia starať! Ty budeš mať prúser ak niečo...

tak nerozkazuj....nechaj teda 10 ročné dieťa nech berie zodpovednosť za svoj život na seba. kľudne....
( to myslím ironicky samozrejme ) lebo neviem ešte ako ti vysvetliť, že ty si zákonný zástupca! matka!

jeeeemine, veď 10r. dieťa pochopí, ak je normálne inteligentné a má štipku rozumu v hlave, že mamička ho má zverené súdom, a teda musí ísť bývať s ňou, čo však neznamená, že nemôže chodiť za mačičkou a oteckom......ak chce ocko aby bývala u neho, musí si vybaviť papier na súde....lebo inak by mali aj mama aj ocko prúser. Toto 10r. dieťa pochopí.
hlavne ak jej vysvetlíš že sťahovanie nerovná sa odpísanie mačičky, ani otecka.

katarinamarkova
7. dec 2017

@zvardon čítaj ešte raz všetko čo ti kto napísal
( idem asi aj ja, len tak pre istotu či si dobre pamatá )

kto tu rieši mačku?
myslím, že okrem mňa ti ešte jedna pani napísala, že chlpy od mačky je to najmenej čo máš teraz riešiť.....inak mačku ako super dôvod prečo sa vzdať dcérky,ktorú máš v starostlivosti ty, tu uvádzaš stále dokola len ty! nie?

katarinamarkova
7. dec 2017

@zvardon 🙂 takže áno, dobre si pamatám.
mačku riešiš ty. nechce sa mi to celé slovo po slove ešte raz čítať dostala som sa do 3/4 a mačku spomínaš v 6tich svojich príspevkoch ako super dôvod.

prosím ťa len o jedno.
Prestaň riešiť zviera a rieš svoje dieťa!

maciatkolulu
7. dec 2017

@zvardon mna trochu zaraza,ze mas uz tretie dieta s partnerom a pritom to ltu opisujes ako cerstvu zalezitost..... ja si neviem predstavot byvat s ex 4 roky a pritom byt tehotna s druhym partnerom a pritomto vsetkom mat cerstvo zverene deti do svojej starostlivosti a vzapati riesit to,ze dcera chce ostat u otca a riesit to, ze kolko ma teda prispievat na syna. Hmmm. Bude to asi trochu inak cele. Ono pokial je v tvojej starostlivosti,tak musi prispievat,aj ked je dieta u neho,ALE ked to da na sud budes musiet prispievat aj ty na dceru,ked mu ju zveria. Aj ked minimalne,ale budes musiet,vyzivne na syna pokial niekto z vas nepoziada o zmenu,ostane nezmenene. Ak ti ide teda o to,lebo podla mna skor ako macku a dceru,riesis peniaze na syna..... cele smutne.

zvardon
autor
8. dec 2017

@katarinamarkova super dakujem nieco normalne dobre skusim to tymto sposobom ja viem ze nemoze za seba rozhodovat a chcem ju mat samozrejme pri sebe dakujem ze neriesite ine nepodstatne veci keby mal clovek napisat cely pribeh tak nestacia riadky niektory sa chytaju inych slovicok aj tak vam velmi moc dakujem