Problém dostať nájomníčku z bytu

lucina87
14. jan 2019

Dobrý deň prosím o pomoc. Manzelovy rodicia majú byt ktorý prenajímajú jednej pani. My sme pred vyše štyrmi mesiacmi predali v ČR dom s tým ze pôjdeme bývať do toho bytu. Manželov otec dal výpoveď pani z bytu (bohužiaľ len ústnu - pani vyzerala slušná platila atď) celé dva mesiace vyzeralo všetko ok. Prestala platiť nájom (mala dvojmesačnu kauciu) lenže teraz tretí mesiac ani nezaplatila a dnes bol manželov otec u nej a ona mu povedala že pokiaľ jej dá písomnú výpoveď tak za tri mesiace sa odstahuje že bola u právnika a ma na toto právo. Takže my sa mame z tohto domu predaného vysťahovať do konca tohoto mesiaca a nemáme ísť kam lebo ona robí problémy. Chcem sa spýtať či je to nejak možné ju odtiaľ vysťahovať keďže nemá zaplatené tri mesiace ako hrubé porušenie?

vroni
23. jan 2019

@fokuska, áno, mal dat písomnú výpoveď. Ale pani prestala platiť nájomné a utekala sa radiť, ako ho prestať. Čiže výpoveď dostala, navonok akceptovala a ani vo sne neplanovala sa vysťahovať.

fokuska
23. jan 2019

@vroni Mala som dojem, ze planovala, kedze najprv ustne akceptovala vypoved, ale potom jej mozno niekto "dobre poradil", mozno nevedela najst nahradne byvanie a tak zacala spekulovat.

vroni
23. jan 2019

@fokuska, no, mozne je aj to... V každom prípade si viem predstaviť, ako to autorku srdi.

lucina87
autor
23. jan 2019

@vroni
@fokuska práve to ze veľmi dobre to mala naplánované. Napokon jej to nevyšlo. Svokor si dal preštudovať zmluvu právnikom. Zmluvu mala na dobu určitú na rok čiže pol roka neplatnú keďže tam bývala rok aj pol. Navyše v zmluve mala uvedené že pokiaľ chce predĺžiť na ďalší rok tak písomne co ona neurobila. Čiže napokon tak nachytala samu seba. Pretože tri mesiace sedela v kľude miesto aby plánovala iný podnájom tak plánovala ako s tým vybabrat. Tak svokor jej dal desať dní na vystahovanie (vlastne zadarmo keďže od januára nezaplatila nájom). Stihla sa ešte povyhrazat atď ale 25teho bude musieť opustiť byt. Takže som rada ze to takto dopadlo a nabudúce si dáme pozor na toto. Ďakujem všetkým komentujucim 🙂

fokuska
23. jan 2019

@lucina87 Tak to uplne meni situaciu ked nebola zmluva predlzena ;) dobre, ze sa poradil s pravnikom, ten najlepsie odporuci dalsie kroky 🙂

larisa
26. jan 2019

@lucina87 ako to dopadlo odsťahovala sa najomnicka s bytu 25.teho?

timilv
26. jan 2019

Neviem, ako máte zmluvu... Ale my sme mali tiež nájomníkov a mali výpovednú, avšak sme tam mali bod, že keď prestanú platiť, budú vysťahovaní. Pozrite, či tam niečo podobné nie je, a ak je, už tam v podstate býva načierno (teda neviem ako ona, ale naši mali zloženú kauciu 2mesiace) a môžete jej zaklopať aj v doprovode polície- známa to tiež tak riešila v podobnom prípade. Nájomcovia boli ešte v ten deň preč z bytu.

timilv
26. jan 2019

Ahaa, tak nič, čítam, že už to asi máte poriešené ;)

lucina87
autor
28. jan 2019

Zatial neviem ako to dopadlo. Pretoze ako sa mala vystahovat do 25teho tak susedia hovorili ze uz volala aj stahovakov (ju velmi pocut kedze krici). V piatok tam bol svokor a ona tam zacala kricat a vyhrazat sa ze nas da na sud ze ona sa odtial nevystahuje atd atd. Tak sa svokor otocil na opatku a zavolal svojmu pravnikovi. Dnes tam mali prist aj s policiou ale ako to dopadlo neviem lebo sme este nevolali spolu. Zajtra hned zavolam a dozviem sa tak dam vediet. Ale uz mi to zacina byt smiesne ona nas ide zazalovat a zaco? Ze sme sa nenechali napalit? Alebo ze ju nenechame byvat zadarmo v nasom byte? Uz neviem co si niektori ludia vymyslia. Zajtra dam vediet ako to dopadlo ale ja by som tolko trpezlivosti s nou nemala. Tento tyzden v piatok sa uz stahujem tak aby to nakoniec nedopadlo tak ze ja ju budem odtial pakovat.