Psychický teror

laurinkinamamina
7. jan 2014

Ahojte mamičky, moja veľmi dobrá priateľka rieši tento problém a nevie ako ďalej. Jej priateľ bije ňu aj ich dieťa. Nemá dobrú rodinu. Dočastne môže bývať u môjho otca. Sama si nevie rady. Ako jej môžeme pomôcť? Môžeme sa obrátiť na nejakú organizáciu, alebo ubytovňu?

inuska84
7. jan 2014

ahoj. maminka sa moze obratit na ktorekolvek krizove centrum. nemusi byt v jej okoli, nakolko je dobre byt od agresora co najdalej. Kazde centrum ma podmienky nastavene inak, ale urcite sa jej dostane pravnej pomoci ( pomoc pri napisani a podani pravnych podani na sud ) a psychologickej pomoci. Odporucila by som sa obratit na Centrum pravnej pomoci. V pripade ak bude splnat podmienky budu ju pravnici zastupovat aj na sude. Strankove dni maju v pondelok a stredu od 8 do 15 tej hodiny. Hodina konzultacie stoji 4,50 € co je smiesna suma naozaj. Tam jej poradia ako sa bude dalej postupovat a mozu jej pomoct najst aj vhodne krizove centrum. Ak budu maminku zastupovat dalej uz nic platit nebude . Neviem odkial je mamicka, ale centrum pravnej pomoci ma vela kancelarii. Pozrite na nete najblizsiu. prajem vsetko dobre.

laurinkinamamina
autor
7. jan 2014

Ďakujem za radu hned to idem pozrieť

mirica
7. jan 2014

@laurinkinamamina .....kamarátka by nemala zabudnút na lekárske potvrdenie ....najme ked zbil dieta......inak bude mat právo ako otec sa s dietatom stretávat......ja som si tým prešla pri prvom vztahu......ja som potvrdenie aj s jeho priznaním , že ma bil mala.....ale kedže syna sa mi vždy podarilo ochránit aby sa k nemu nedostal, súd rozhodol, že sa s ním má právo stretávat, lebo nebolo dokázané, že by bil dieta.......smutné....naštastie o neho nemal žiaden záujem

laurinkinamamina
autor
7. jan 2014

@mirica musím jej povedať... Je smutné, že nie je zákon keď muž ubližuje žene by malo byť automaticky zakázané stretávanie s otcom...

inuska84
7. jan 2014

urcite by som zacala trestnym oznamenim aj ked nema lekarsku spravu. bude to len dobre v sudnom konani
... a tak ako mirica napisala urcite ak je mozne zaobstarat lekarske spravy... hlavne prec od agresora lebo oni maju ukecavaciu schopnost...