Zvládnem nájom sama?

31. aug 2022

Ahojte ,potrebujem sa poradiť ,pomôcť a prečítať si názor na túto tému.
Som mama ročného babatka ,kvôli zlým vzťahom v rodine,s priatelom ,som sa rozhodla posunúť vpred .Priatel si ide vziat naleho na matersku ,ako sám chcel .No a ja potrebujem utiahnuť 300€ nájom ,zarobim nieco cez 600€,budem byvat sama alebo pojdem do najmu s dalsim clovekom a pojdeme na poly 270€ ,je tu nejaka mamicka ktora sa ocitla v podobnej situacii? Priatel nechce odist somnou ,chce ostat pri rodine ,ja na tu svoju sa zial obratit nemôžem .

dadis
31. aug 2022

To chces opustit dieta? Neblazni :(

pribinak
31. aug 2022

600 eur je veľmi malo. Kým bude priateľ doma s dieťaťom, tak ty si nájdi ešte další job. Potrebuješ aj nejakú rezervu. Nemôžeš mat peniaze vypočítané presne na cent

Môžeš mat nejaký nepredvídateľný výdavok a si v riti. Ja neviem ale toto mi príde taký truc podnik, ako to chcete ako rodina fungovať?

liljana
31. aug 2022

Kde zijes prosim ta, ze su tam tak nizke platy a tak vysoke najomne za 1-dnu izbu v sharovanom byte?

jaskolka
31. aug 2022

Nepochopila som. Priateľ ostane s dieťaťom, ty pôjdeš sama do podnájmu? Rozchadzate sa? On nepracuje? Ci ako?
Lebo to aký má zmysel, keď on bude na materskej v jednom meste, ty doslova "z ničoho" platiť podnájom v druhom meste?600 eur je strašne málo.
Veď chodte obaja, normálne on do roboty a ty na materskú. Takéto "obrátené" pochopím napríklad, keď žena zarobí oveľa viac ako muž, tak ok, on ide na materskú, alebo trebárs ma nejaké problémy, té prišiel o robotu, tak vykryju to takto.
Ale len z trucu, že vy sa neviete dohodnúť ako dospeli ľudia,že pôjdete normálne ako rodina spolu bývať, toto robiť, je úplná hlúposť a ver tomu ze o chvíľu už sa rozidete nadobro

evica17
31. aug 2022

@jaskolka možno mu vyšla vyššia materská, a ona dostávala ten menší rodicak a je to pre nich lepšie,majú o 200-300 eur viac. Aj keď nechápem prečo ide o a bývať sama a on ostáva pri rodicoch,prečo nebývajú spolu ? Stratila som s v Tom akosi

jaskolka
31. aug 2022

@evica17 veď o to ide, že sú to také kuse informácie. On nechce ísť, majú zle vzťahy, ona odchádza a pritom tiež zarobí malo, a on bude s dieťaťom...

dadis
31. aug 2022

@jaskolka Hlavne, este z toho platu bude musiet platit na dieta vyzivne..si mysli, ze odide s nejakym "clovekom" do najmu a vybavene..ach

luccija
4. sep 2022

Nie, ved rataj cestovne, mobil, stravu...ak Ti bude platit fajn vyzivne tak ano