Realizácia styku

2. júl 2023

Prosím o radu. Muž má prísť pre deti v utorok - podľa rozhodnutia súdu. Akurát mi písal, že nemôže prísť. Že príde v piatok a deti potiahnu unho dlhšie. Problém je, že s mužom cestujeme do Chorvátska už v utorok večer, deti mali byť ráno o 8 preč. Nechcem prísť kvôli nemu o 2 zaplatené noci. Upovedomila som ho, že musí prísť pre deti v priebehu dňa utorka. (Nasral sa, že som mu nedala vedieť, že cestujem preč). Čo sa stane ak jednoducho deti vezmem so sebou? Apartmán máme rezerve veľký, pre všetkých, pretože vždy rátam s možnosťou, že pre deti nepríde. Naposledy ich videl minule leto - mal chodiť kazdy druhý víkend ale nechodil. Má záujem iba o realizáciu počas veľkých prázdnych, vianoc a veľkej noci. To sú prázdniny. Deti stratili záujem sa s ním strácať, keďže čakali nachystane každý druhý víkend a on ani nedal vediet že nepríde. Deti s ním ani ísť nechcú.

autor
4. júl 2023

Dievčatá, vyriešilo sa to. Muž stále trvá na tom, že deti nemôže prísť zobrať dnes. Tak som mu navrha že ich cestou vezmeme a vyhodíme unho (aj keď pre nás zachadzka 300km). Ale ani to mu nevyhovuje. Takže deti idú s nami. Predkladam, že ma po návrate čaká ďalší súd alebo dačo podobné

mjk40
4. júl 2023

Ja teda v tomto skúsenosti nemám, len môj subjektívny názor. Ak súd určil, že si má po ne prísť v utorok, tak v utorok ( iba, že by z vážnych dôvodov nemohol napr. choroba).
Užite si dovolenku a myslite na pozitívne veci, jeho treba teraz hodiť za hlavu.

tanyag
4. júl 2023

@autor
Na tomto celom je smutné to, ako dospelí ľudia dokážu robiť naprieky a odnesú si to deti 😔 nemyslím teraz teba autorka, ale otca tvojich deti. Nepochopím toto nikdy. K čomu to je vlastne dobre? Veď otec by mal byť rád, že deti vezmeš niekam, kde budú mať zážitky a nie ešte aby ty si tŕpla celý čas na dovolenke, že čo ťa bude čakať, keď sa vrátite. Preto som aj na začiatku napísala, že stačí mu formou sms/emailu OZNÁMIŤ, že deti idú s tebou a nie, že potrebuješ jeho súhlas. Pretože to vážne nepotrebuješ, ale oznámiť by si mala. Ja mám dieťa tiež s mužom, ktorý je cudzinec, ale našťastie mi nikdy problémy nerobil a to som z cudziny odišla s dieťaťom bez jeho súhlasu. A na hraniciach sa ma nikdy na nič nepýtali, stačil rodný list. No nič užijte si dovolenku.

janka2273
4. júl 2023

Uži si dovolenku 😉 niektoré tu z toho robia drámu a sú celý život schopné prispôsobovať sa nejakemu šialenému ex🙏🙈😂
Moj ex je ešte väčší pako ,ako tvoj ,ten sa nebol schopný ani raz za rok stretnúť, takže ja som mu logicky absolútne nič neoznamovala a išla so synom,kde len chcela.
Ale ako vidim,ty si dosť šikovná na to,aby s tebou vytieral dlážku 👍😎
Peknú dovolenku

myskahryzka
4. júl 2023

@lucyjka6 od marca sa iste menili zakony🤦🏻‍♀️

nika523
4. júl 2023
nika523
4. júl 2023

Ešte raz žiadny súhlas otca nie je potrebný, žiadne bránenie styku to v tomto prípade nie je, dohoda bola utorok otec sa nedostavil, piatok už nie ste doma logicky prišiel neskoro, vie že odchádzate u utorok tak nemôže prísť v piatok, takto to naisto nefunguje, pravidlá platia pre obidvoch rodičov a nie len pre jedného, stačí mu oznámiť že idete na dovolenku nič viac bodka konec.

ariesi
4. júl 2023

@drm21 na krátkodobé vycestovanie súhlas druhého rodiča nie je potrebný

domininini
4. júl 2023

Vezmi ich so sebou deticky sa potesia 🙂 a budete mat krasnu dovolenku

domininini
4. júl 2023

@nika523 ale toto je vystahovanie, nie vzatie na dovolenku 😉

katarinamiskovova
4. júl 2023

Ja len rada, utob si screeny komunikacie, pis cez email... aby si mala komunikaciu o tom, ze si sa snazila dohodnut na inych casoch aj ked jemu sa v case styku nedalo, a ze dovolenku si mala dohodnutu davno pred tym.ne zmenil plan - na sude to zohladnuju ze z ktorej strany bola snaha o dohodu... aspon u nas to tak bolo...

nika523
4. júl 2023

@domininini celé treba prečítať, na vysťahovanie treba súhlas, na krátkodobý pobyt len informovať druhého rodiča