Styk otca s 9 ročnou dcérou a výživné

babulka025
28. feb 2012

byvame s priatelom dva roky..a dcera nechce chodit k otcovi..teraz je na prazdninach u sestry a zajtra odchadzame na chatu na prazdniny. jeho otec volal ze si pride pre nu. ja som vsak povedala, ze nie,lebo mame program.ja nemam chut s nim telefonovat,lebo vzdy to konci hadkou. dcera k nemu nechce chodit,ale otcovi to nepovie,pretoze sa ho boji..rozhodnutie sudu je,ze kazdy druhy tyzden. ked sme boli u psycholog povedala,ze nasilu tam chodit nemusi.ma 9 rokov a vie rozhodovat sama za seba.on povedal,ze to budeme riesit sudnou cestou, ze poda na sud,ze zabranujem dcere sa s nim stretavat,ale takto to nie je.nikdy som nezakazovala.ale ona tam nechce vobec. a okrem toho,dcerka nikdy nechodila k nemu,ale k jeho rodicom. ale od leta tam nebola,az po vianociach...a teraz tam zasse vobec nechce ist. ako to mam riesit. chcem podat navrh na sud o zvysenie vyzivneho,pretoze som na materskom prispevku a priatel je nezamestnany a vyzivne co dostavam na malu je 35eur.povedal,ze je nezamestnany a ze on poziada este o mensie vyzivne..
a okrem toho,naposledy ked tam mala bola, nemal ju kto odniest domov (z jedneho mesta do ineho mesta). mala vracala bola chora a on mi volal,ze ci nemozem prist ja pre nu. nakoniec poslal vyzivne a z toho vyzivneho som musela viac ako polovicu zaplatit za cestu,aby ju mohla sestra doniest. a pritom byvaly mal vela moznosti aby dceru doniesol, len sa mu nechcelo..
ale problem je vtom,ze mala tam nechce ist. on ide za kuratorkou a chce to riesit sudne. ja malu po sudoch tahat nechcem.
ako to mam riesit?

ootaznik
8. mar 2012

a co keby psychologicka napisala vyjadrenie na sud? podla mna by to bolo rozumne riesenie a su predsa sudni znalci aj v oblasti psychologie...a dalsia vec, on ked si zoberie dceru v sudom stanoveny cas, tak ju ma predsa aj vratit v stanoveny cas a nie sa vyhovarat, ze nema ako doviezt dceru a potom sa ty musis tym zaoberat a mat vydavky