Rozvod a všetko čo s ním súvisí

adulalka
26. okt 2009

Ahojte,

chcela by som sa nejak dozvediet ako funguje cele rozvodove konanie, ako dlho po odovzdani navrhu ziadosti o rozvod budem pozvana na pojednavanie - aka je zrhuba ta cakacia doba...
Dakujem

ernika
28. mar 2012

Dobry den prajem
Ja by som sa chcel opytat v akom zneni je najlepsie napisat ziadost o
rozvod aby cim skor a na stodpercen rozviedli ked tam bola aj nevera ale to pred par rokmi a teras uz pol roka nezije v spolocnej domacnosti a ma zacaty druhy vstah a ma maleho syma

ja_001
19. okt 2012

existuje vobec zakonom stanovena lehota, v ktorom sud ma povinnost predvolat ucastnikov na 1. pojednavanie po podani ziadosti o rozvod na pojednavanie vo veci rozvodu?
o com vlastne hovori tato novela zakona?
http://www.tomaskusnir.sk/revue-2/novela-obcian...
http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-pro-bono/20...

spik28
22. okt 2012

ahojte dievcata , chcela by som sa poradit, vyse dva a pol roka som rozvodovom konani....Ked sme sa vzali s manzelom, sme z mojho stareho uctu , urobili spolocny a ked som podala o orzvod som chcela aby jedinym disponentom toho uctu sm bola ja.....ale exekutorka mi zadrziava peniaze a nevedela som o tom az teraz ze mi zadrziavaju 500 eur z Generali, mne ani papier nedosiel ze kolko je rozhodnute platit a vsetko . moj muz zije s milenkou vo francuzsku a ma tam s nou decko uz ...a neviem ako mam postupovat, asi budem msueit platit polku dlhu ,aj ked neviem kolko.....poradte mi co mam robit pravnicka mi nevie poradit....a za dalsie od 3 augusta bolo schvalene aby platil 140 ur na obe deti, ale zatial neposlal ani cent ...pocula som ze ked nezaplati tri mesiace , mozem poslat exekutora ....

sysy35
31. okt 2012

Ahojte.Rozvadzal sa tu niekto bez pravnika?

kaktusik007
1. nov 2012

@sysy35 ano.... ale to bolo uz par rokov dozadu, manzelstvo bolo bezdetne a manzel bol taky, ze ked sa nieco dohodlo, tak to platilo.... 🙂

mako1
20. dec 2012

nemôžem vydržať s manželom, je hrubý a agresívny už dosť dlho. Čo mám robiť

lamada181
26. dec 2012

@veronika81 ahoj moja mozem sa opytat ako ma vyzerat ziadost o rozvod nedelu som bola podat na muza trestne oznemenie za ublizenie na zdravi a potrebuejm to dotiahnut do konca ale chcela by som to tak aby mi platit na deti a na mna lebo mi povedal ze nesotanem ani cent dokym to nedstane sudom prikazane a som stoho hotova ak sa ti sa da skus mi napisat dakujem

veronika81
26. dec 2012

@lamada181 pošli mi do správy svoj mail, pošlem ti taký všeobecný vzor.

amelia33
17. jan 2013

Dobry tak neviem ako to je ale pocula som ze cez zimu skor rozvedu ako v lete nevie mi niekto poradit a o vyzivne sa taha sud od maja a este stale nic tak dufam ze teraz do konca mesiaca to uz ukoncia

tinushka123
11. mar 2013

ohľadom výživného a rozdelenia majetku je dobrá mediácia- je lacnejšia a omnoho rýchlejšia ako ťahať to cez súd, je o tom na nete dosť napr. mkcsova.sk

blue_eyes
13. mar 2013

Je možné, že manželov rozvedú hned na prvýkrát pokiaľ s tým obaja súhlasia? A sú v pohode? A aj opatera aj výživné sú v pohode, že si nerobia dvaja problémy??? Lebo toto teraz riešime my....dvaja rozumní ľudiaa 🙂) ani bývanie v spločnej domácnosti nám nevadí..proste nič...len chceme rozvod...a malú si bude brať kedy bude chcieť..nie podla nejakých nariadení....dopredu dík za nazory aj postrehy

namotana
14. mar 2013

Dobry večer.Chcem sa opýtať či existuje nejaky sociálny právnik,ktory by pripravil spravne návrh na rozvod a zastupoval má pri rozvod.konani?Vobec netuším či to sama dokážem a nemám ani kamosku,ktory by sa rozvadzala a bojim sa,že kvoli tomu nás nerozvedu hned alebo niečo zanedbam,ale na klasického právnika nemám peniaze.Dakujem za odpoved.

namotana
14. mar 2013

@blue_eyes podla toho co som tu čítala,nemal by byt problém ked ste sa o všetkom dohodli a obaja s rozvodom suhlasite.Ale samozrejme lepšie Ti povedia co uz maju to za sebou. My sa tiez vieme dohodnúť,ale aj tak mám z toho strach že by to na prvy pokus nemuselo dopadnúť podla predstav.

lubulalka
16. mar 2013

Chcela by som sa dať rozviesť s manželom, no som sama samučka, bez peňazí a s viacerimi deťmi. Proti mne je manžel so svojou rodinou na čele so svojou mamou. Aké mám psychycké šance to zvládnuť a kde sa mám obrátiť.

niky7287
17. mar 2013

Ahoj ja sa chcem dat tiez rozviest s manzelom sa da sme sa dohodli sam nam nechal s detmi byt on sa odstahoval.Dava mi peniaze a plati aj byt.Suhlasi aj s rozvodom myslite ze by nas mohli rozviest hned mame 2deticky a ostanu somnou.Ako mam riesit majetkove vysporiadanie sme vlastnikmi bytu ale povedal ze napise byt na deti to moze ci sa musi somnou vyrovnat alebo ja s nim.

tajomna21
17. mar 2013

@niky7287 na rozvodovom pojednavani sa na 90% nebude riesit vysporiadanie BSM ... bude sa prejednavat rozvod + starostlivost o deti, vyzivne .... na rozdelenie BSM musite bud sa dohodnut a spisat dohodu u notora, alebo podat samostatny navrh na sud najneskor do 3 rokov od rozvodu, inak zostane rozdelenie majetku tak, ako kto co uziva ....

ja som sa rozvadzala, navrh na rozvod sme podpisali obaja, boli sme v navrhu na vsetkom dohodnuti, pojednavanie vytycili az za 7 mesiacov, rozvod samotny trval 7-10 minut.

nika15100
18. mar 2013

Dobrý večer! Mám jednu otázku ohľadom rozvodu. Chcela by som podať žiadosť o rozvod, ale len na postrašenie manžela. Žijem s ním už 25 rokov a posledné 2 roky má problémy s alkoholom, na protialkoholické odmieta ísť. V skutočnosti sa s ním nechcem rozviesť len chcem aby si uvedomil, že doma ma krásnu rodinu. Ako mám v tomto pokračovať. Dá sa žiadosť o rozvod po niekoľkých dňoch stiahnuť alebo je účasť na súde povinná. Na pojednávanie by som nechcela ísť. Ide mi len o tom aby dostal list od súdu na podanie rozvodu,aby sa zľakol. Ďakujem 🙂

katka9102
27. mar 2013

Baby ako to je vlastne s celym rozvodovym konanim? Brat ma ist zaciatkom aprila......ma to viac pojednavani? A ked sa dohodnu hned, alebo ked su uz dohodnuti obaja manzelia? Vyska vyzivneho zalezi od prijmu-ze? A ked pracoval len 1 mes. za posledny pol rok-ako to? PORADTE PROSIM, aj do IP, nechcem byt svina, ale nechcem aby ho ta mrcha obrala.......:(

tajomna21
28. mar 2013

@nika15100 tak za podanie navrhu na sud sa plati, myslim 66 € ... navrh sa da stiahnut sj spät, ale presny postup neviem ... treba trosku pogooglit .... a myslis si, ze ked stiahnes navrh a pojednavanie sa nebude konat, ze nezacne znova pit?

tajomna21
28. mar 2013

@katka9102 rozvod moze byt hned na 1.pojednavani, ale moze byt aj 2-3 pojdenavania ...zalezi, ako si budu robit naprieky ... ak su dohodnuti, resp. sa dohodnu na vsetkom hned, problem by nemal byt .... vyska vyzivneho sa odvija za prijem za posledny kalendarny rok, teda za rok 2012 ... okrem toho sa do uvahy moze brat aj majetok, nie len prijem, ci ziju spolu alebo oddelene a pod. Sud bude urcite zaujimat, preco mal prijem len 1 mesiac, teda preco nepracuje ... ci sa vyhyba, aby mal mensie alimenty, alebo si nevie skutocne najst robotu, je chory a pod.
majetok sa pri rozvode neriesi, takze obrat ho moze len neskor 😉

katka9102
29. mar 2013

@tajomna21 DAKUJEM, dufam ze ho neosklbe 😢

tajomna21
30. mar 2013

@katka9102 tak tazko povedat, ako sa oni dvaja k sebe spravaju, vedia len oni dvaja .... v kazdom pripade musi byt pripraveny na vsetko ... ak vie dokladovat, co platil on zo svojich penazi, nech si to pripravi ... ak platili vsetko uz zo spolocneho pocas manzelstva, oficialne mu pripada polovica ...
v kazdom pripade majetok, cize BSM sa musi rozdelit do 3 rokov po rozvode, inak kazdemu pripadne to, co uziva ... rozdelit to mozno sudne na navrh jedneho z manzelov, pripadne dohodou, ktora bude spisana, resp. podpisana pred notarom ... urcite si treba dat pozor na tuto lehotu

mija_ja
2. apr 2013

@tajomna21
Ahoj, vyzivne je podla prijmu? Mne jedna pravnicka hovorila ze to zalezi od vydavkov na dieta, ze polovicu s z nich musi platit. Tak dufa, ze nie od prijmu, lebo to by som moc nedostala :O{

tajomna21
2. apr 2013

@mija_ja samozrejme, ze sa odvija od prijmu ... ked budes mat naklady1000 € a on zarobi 400, z coho ti ma platit 500?
ty budes dokladovat vydavky, a podla jeho prijmu mu sud urci vyzivne ....ak nema prijem, ale iba majetok, moze byt aj to vzate do uvahy
a berie sa prijem za predchadzajuci kalendarny rok

mija_ja
6. apr 2013

@tajomna21
Tak u nas je to skor opacne, on ma 700 a ja len rodicovske 200, vydavky som naratala na minimalne 400.
V tomto pripade nam to daju na polovicu, alebo budu prihliadat na tu vysku prijmov{aj ked ta rodicovska ani nie je prijem, beru to ako podporu}.Nevies mi poradit ci nebudem mat narok na nejaku ciastku od statu ked som na tej rodicovskej?Lebo ked nam to daju na polovicu, tak cele rodicovske ide na maleho a ja nemam ani na najom ,toboz stravu na mna,hygienu.. atd.

mija_ja
6. apr 2013

@tajomna21
este ma napadlo, prihliadaju aaj na vydaje ktore ma manzel? on si totiz narobil dlhy hazardom a teraz to splaca. dost velka ciastka mu z prijmu ochadza na tie splatky.

tajomna21
6. apr 2013

@mija_ja sud bude urcite brat do uvahy aj tvoj prijem, ale tak isto aj to, ze je to RD a nie zarobok .... splacanie hazardu by sud mal brat do uvahy az po vyzivnom ... vyzivne ma totizto prednost, t.j. ze aj ked by mal zrazky zo mzdy napr z exekucie, tak vyzivne ma prednost ....

mija_ja
7. apr 2013

a nevies asi odhadom kolko by to cca bolo? Co som videla vzory tak tam vzdy uvadzali pozadovanu sumu, ale ja vobec neviem co tam mam uviest. Mam v tom gulas, predpokladam ze tu ciastku musim nejak podlozit vydajmi , takze tu sumu musim nechat na 400.Mam si poziadat ze on 300 a ja 100 vzhladom na to ze som na RD? pripadne tam nejak doplnit klavzulku ze po nastupu prace to pojde na polovicu? Lebo zasa mi bolo povedale ze to pojde pol na pol ze ich nezaujima ze som na RD.A ze si mam sumu nadsadit lebo ze sud vacsinou este sumu znizi.To tiez neviem ako by som nadsadzovala, ked vydaje musim mat podlozene.

mija_ja
7. apr 2013

@tajomna21
a nevies asi odhadom kolko by to cca bolo? Co som videla vzory tak tam vzdy uvadzali pozadovanu sumu, ale ja vobec neviem co tam mam uviest. Mam v tom gulas, predpokladam ze tu ciastku musim nejak podlozit vydajmi , takze tu sumu musim nechat na 400.Mam si poziadat ze on 300 a ja 100 vzhladom na to ze som na RD? pripadne tam nejak doplnit klavzulku ze po nastupu prace to pojde na polovicu? Lebo zasa mi bolo povedale ze to pojde pol na pol ze ich nezaujima ze som na RD.A ze si mam sumu nadsadit lebo ze sud vacsinou este sumu znizi.To tiez neviem ako by som nadsadzovala, ked vydaje musim mat podlozene.

tajomna21
7. apr 2013

@mija_ja to ti naozaj neviem povedat ... je pravda, ze je lepsie ziadat viacej, bo sudca to skresa pravdepodobne.... ak vies vydokladovat vydavky, to je len dobre ....